Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Netia zmieni właściciela?

Netia zmieni właściciela?

LuiN 26 Lutego 2013 12:04

2 1

Zarząd Netii znaleźć ma do końca 2015 roku nowego inwestora strategicznego lub finansowego, który przejąłby 90% akcji telekomu.

Z końcem 2012 roku ruszył dodatkowy plan motywacyjny dla czterech członków zarządu Netii - otrzymać mogą oni dodatkowe wynagrodzenie, jeśli znajdą w ciągu trzech lat chętnego na 90% akcji telekomu (warunki przyznania premii są jednak dość rygorystyczne).

Na premie dla prezesa Mirosława Godlewskiego oraz członków zarządu: Toma Ruhana, Jonathana Easticka i Mirosława Suszka, spółka przeznaczyć może nawet 28,3 mln zł. Powołując się na źródła zbliżone do Netii, Parkiet dodaje, że w tym roku sprzedaż Netii jest mało prawdopodobna.




Netia ponownie przyjrzy się swoim aktywom i być może niektóre sprzeda, modyfikacji ulegnie też 10-letnia strategia firmy opublikowana w styczniu 2011 roku. W zmianie strategii pomoże Netii Bank Morgan Stanley. Miałby odpowiadać za znalezienie kupca pakietów akcji najstarszych akcjonariuszy Netii: Third Avenue i Sisu Capital - czytamy w Parkiecie.

Źródło tekstu: Parkiet     

w sumie: 26
  • 0

    7. ~la vie change avec Orange  2013-02-26 12:50:39  host: goliat.interkonekt.pl

    w prasie pojawiają się również artykuły, że Play byłby zainteresowany. Kiedyś mówiono o tym, że Plus przejmie Dialog ale przetarg wygrała Netia. Hm teraz jak firma straciła na wartości to może Solorz ją łyknie. Chociaż nie sądzę, że będzie pakował się w upadającą telefonię stacjonarną no i w internet stacjonarny jak pakuje kupę kasy w LTE. Z drugiej strony Solorz sprzedał Fundusz emerytalny a teraz inwestbank polsatu idzie pod młotek tak przynajmniej mówi się w "branży"

  • -1

    8. ~  2013-02-26 13:06:02  host: 87-205-59-138.adsl.inetia.pl

    @7 - Play jest za krótki i z własnymi problemami, chyba, że pozyska inwestora zewnętrznego sam. Oczywiście, że połączenie Play i Netii jest naturalne, nie tylko z powodu ich "rodowodu", ale i powiązań chociażby infrastrukturalnych, jak i naturalnej przeciwwagi dla Orange, który może uatrakcyjniać ofertę internetu stacjonarnego ofertą komórkową w pakietach. U Netii to wygląda żałośnie, generalnie z włąsnej woli stali się firmą-wydmuszką. Nie sądzę, żeby znalazł się zewnętrzny inwestor nieobecny na polskim rynku chętny przejąć Netię i Play, nie widzę takiego. Co to imperiu Solorza - nie zdąrzy złapać oddechu od zadłużenia, a to taki typ biznesmena, co lubi wszystko trzymać w garści, więc częściowa fuzja z wymianą akcji nie wchodziłaby w grę. Mówiąc szczerze, to własnie przejęcie przez Polkomtela byłoby najlepsze, może się opamiętają z LTE, które ma masę plusów, ale i też minusy.

  • 1

    9. ~Materla  2013-02-26 13:06:49  host: stomil-poznan.pl

    Warto zagłębić sie w historie firmy . Na początku piękne plany rozrostu firmy pozyskiwanie klientów. Miała to być alternatywa dla klientów TP > Kupili Dialog ( za pieniądze z sprzedaży P4. ) Własnej sieci od dłuższego czasu nie rozwijaja i bazuja na łączach TP gdzie płaca za dzierżawę samej TP. Netia OKAZAŁA SIE BAŃKĄ MYDLANĄ KTÓRA NADYMAŁA SIĘ TAK ŻE POZOSTAŁO JUŻ TYLKO .... .

  • 1

    10. ~la vie change avec Orange  2013-02-26 13:17:58  host: goliat.interkonekt.pl

    Tak gadacie a to dalej jest firma która wypłaca dywidendę akcjonariuszom. Ale fakt zgadzam się telefonia stacjonarna coraz bardziej wymiera. Kiedyś czytałem taki artykuł, że w 2025 w USA zniknie telefonia stacjonarna. Tam średnio miesięcznie 700 tysięcy ludzi dezaktywuje swój numer. Czyli blisko 8,5 miliona klientów rocznie :D. W Polsce robi się podobnie. Dodam, że mamy natężenie usług stacjonarnych najniższe w Europie. nawet Rumunia ma większe. Hm Deutsche Telekom będzie miało kupę kasy. Prawdopodobnie wyjdzie z Wielkiej Brytanii ze spółki EE poprzez IPO. Hm coraz głośniej mówi się też, że holenderski T-mobile też pójdzie pod młotek. Oni chcą inwestować w rynki rozwijające się. Tak samo w USA niby przejęli tam jakiegoś małego operatora ale coraz głośniej mówi się o tym, że Sprint który należy w 70% do japońskiego Softbanku kupi T-mobile i stworzy 3 duży koncern w USA obok Verizona lidera rynku który ma 115 milionów klientów i at&t który ma 107 milionów klientów. Taki nowy sprint byłby liderem rynku 40 milionów klientów nowego t-mobile powstałego po fuzji t-mobile i tego nowego operatora co kupili no i Sprint który ma 55 milionów klientów dawałoby to 105 milionów klientów. Warto także dodać, że Sprint ma 50% udziałów w jeszcze jednym operatorze który ma 15 milionów klientów także dawałoby to po fuzji 120 milionów klientów super pokrycie i wreszcie skończyłby się dyktat at&t i verizona. Tak wiem wiem, ze t-mobile i sprint działa w innej technologii :P

  • 0

    12. ~la vie change avec Orange  2013-02-26 13:57:51  host: goliat.interkonekt.pl

    to nie chodzi o obsługę klienta tylko o zmiany na rynku. Telefonia stacjonarna jest wypierana przez telefonię komórkową. Do tego usługi internetowe są coraz tańsze. Jakoś mam wrażenie, że tu piszą tylko ludzie którzy przynajmniej raz natydzień dzwonią na infolinię, że im coś się zepsuło....

  • -1

    13. ~la vie change avec Orange  2013-02-26 13:58:37  host: goliat.interkonekt.pl

    na tydzień spacja mi się nie wcisnęła. Przepraszam :)

  • -1

    14. ~la vie change avec Orange  2013-02-26 14:07:33  host: goliat.interkonekt.pl

    Na głównej stronie onetu jest artykuł, że Deutsche Telekom nie wyklucza przejęć w Polsce. Hm Netia pójdzie do Niemca jak Zelmer. Ostatnio Bosch Siemens go kupił. podaję linka http://biznes.onet.pl/deutsche-telekom-nie-wyklucza-przejec-w-po lsce,,5430582,1,news-detal

  • -1

    15. ~  2013-02-26 14:14:05  host: apn-37-152-28-217.dynamic.lte.plus.pl

    Następny będzie plej

  • 0

    16. ~Amigo  2013-02-26 14:23:55  host: 80.72.44.64

    Po pierwsze to trzeba mieć takie usługi, żeby nie trzeba kontaktować się z infolini. Ja jestem na etlinku i po za przedłużeniami umowy nie kontaktuje się wcale. Pewnie dlatego, że usługę świadczą rewelacyjnie. Druga sprawa jak się ma nie do końca rewelacyjną usługę to trzeba zainwestować w obsługę klienta nawet stwarzać wrażenie dbania o klienta ale to poprawia wizerunek. Sam nie jestem zwolennikiem oucsursingu czy jak to się nazywa.

  • 0

    17. ~materla  2013-02-26 14:27:33  host: stomil-poznan.pl

    Nie jestem klientem sieci Netia. I nigdy nie zamierzam być . Firme znam od wewntrząc . Moj post tylko dotyczył obslugi klientów. Co nie zmienia faktu że rynek jaki netia przewidziała to jedna wielka baśń. Która okazała się pobożnym życzeniem

  • 0

    18. ~tkubon  2013-02-26 17:11:29  host: ip-78-30-94-128.free.aero2.net.pl

    Właśnie pogoniłem naciągacza z Netii / Dialogu. Gość ani identyfikatora, ani zero jakieś legitymacji. Rozmowa: - W pana budynku Netia prowadzi modernizację linii i jest promocja 6 miesięcy netu za darmo - W takim razie poproszę o jakąś ulotkę, regulamin promocji/usługi - Tydzień temu rozdawano - W takim razie proszę o powtórne przyjście lub przesłanie na maila, wraz z pańskimi danymi kontaktowymi - Ja się czymś takim nie zajmuję - To nie ma o czym rozmawiać Unikać i gonić tych oszustów!!! Później nagle umowa nie jest 9 miesięcy a 36. Internet nie działa, telefon też. Są usługi, których się nie zamawiało. Jedyne co funkcjonuje to przysyłanie rachunków i obowiązek płacenia. Po stokroć NIE dla Netii

  • 0

    19. ~Antek  2013-02-26 18:49:40  host: ip-94-42-3-137.multimo.pl

    Netia to dno. Obsługa klienta dno. Reklamy kłamliwe. Odradzam kontakty z tą firmą.

  • 1

    20. ~r  2013-02-26 19:30:02  host: 89-74-248-15.dynamic.chello.pl

    też nie polecam netii, tak nędznej i oszukańczej firmy w życiu nie spotkałem. Starszym ludziom wmawiają, że zawierali umowę telefonicznie i jeśli będą chcieli zrezygnować z ich usług, to będą naliczone wysokie kary, totalne dno nie firma.

  • 1

    21. ~do La vie change....  2013-02-26 19:30:12  host: apn-95-41-6-12.dynamic.gprs.plus.pl

    La vie - napisz lepiej co tam słychać w grupie TP, ostatnio żadnyh wieści nam tu na forum nie przekazujesz, milczysz od około dwóch tygodni (do dzisiaj) a tam ponoć wypowiedzenia dla pracowników OCS ruszyły już pełną parą w tym miesiącu i ponoć dokładnie już wiadomo, które lokalizacje w Polsce póją pod nóż w tym roku..........

  • 1

    22. ~res22  2013-02-26 20:13:53  host: afjh118.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Rozumiem że plan motywacyjny dla zarządu Netii wdrożyli pracownicy szczebla podstawowego?! Bo jeśli wdrożył to sam zarząd, ktory wyliczył tylko 28mln za opylenie spółki to cos "cienkie" te premie raptem po kilka baniek. Dobrze że piachu nigdy nie zabraknie na tym porąbanym świecie. ;-)

  • 0

    23. ~rudy  2013-02-26 20:18:03  host: customer-ip-193-151-51-152.ipv.net.pl

    przynajmniej jesli chodzi o dzial firmy zajmujacy sie klientami biznesowymi jest duzo lepiej :) bo ma sie jednego przypisanego handlowca, ktory raczej wspolpracuje z Toba dluzej niz 3 miesiace i nie jest z tzw lapanki :)

  • 0

    24. ~boom  2013-02-27 01:45:18  host: c6-12.icpnet.pl

    Za obecną sytuację odpowiadają dyrektorzy i zarząd, którzy postawili sobie chore cele aż do 2020 roku...i za wszelką cenę starali się ten cel zrealizować. Po *** przez to dostawała jakość, bo liczyła się ilość... a jak coś nie wyszło to zmiana dyrektora na nowego i nowe pomysły, kolejne fantazje. Co do rezygnacji z firmy Holicon...ciekawe jak teraz będą niedoświadczeni Konsultanci z Bielsko - Białej obsługiwać rynek Home...Myślę, że upłynie z dobry rok aż będzie można mówić o nowej jakości.

  • 0

    25. ~mnm  2013-02-27 03:23:11  host: 178-214-150-141.internetia.net.pl

    Nie dość ze wykupują małych regionalnych operatorów neta to teraz okazuje się że potrzebują strategicznego "sponsora".. a miałam taki fajny net od mojego opa ,aż strach myśleć co teraz zrobią z tymi pracownikami co jeszcze tam są...z braku kasy oczywiście i w ramach "oszczędności"....

  • 0

    26.  2013-02-27 03:40:37

    @14 TM nie krylo od poczatku rebrandingu, ze jest zainteresowane kims stacjonarnym albo jakas sensowna platforma sat czy kablowka. tak dzialaja w Czechach. Nie wiem jak tam na poludniu sobie radza, ale jak bylo ich stac by nagrac kilka reklamowek z Chuckiem Norrisem rok-dwa temu to musieli w tym rynku widziec niezle pieniadze. Pomijam juz tu fakt, ze uslugi telekomunikacyjne sa w Czechach drozsze niz w Polsce. Tylko czy chcieliby sie bawic w stacjonarki? raczej szybkie przejscie na protokol IP ze wszystkimi uslugami co czeka z reszta kazdego operatora stacjonarnego...

  • 0

    27. ~...  2013-02-27 10:08:40  host: 77-254-169-195.adsl.inetia.pl

    Netia niech przestanie przycinać synchronizację, bo od kilku miesięcy sprawa staje sie nagminna w całej Polsce. Że o przechodzeniu na szybsze łącze *zawsze* z 1dno miesięcznym opóźnieniem nie wspomnę - z "winy systemu" oczywiście (sprawdzone wielokrotnie).

Dodaj swoją opinię