Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Netia zapłaci prawie 60 mln zł z tytułu zaległych podatków i odsetek

Netia zapłaci prawie 60 mln zł z tytułu zaległych podatków i odsetek

LuiN 17 Lutego 2010 10:39

0 0

Na podstawie decyzji Dyrektora Izby Skarbowej w Warszawie Netia musi w najbliższych dniach wpłacić na konto Urzędu Skarbowego blisko 60 mln złotych. Przedstawiciele Netii są przekonani, że w sądzie dowiodą swych racji i spółka odzyska wpłaconą sumę wraz z wysokimi odsetkami. Dlatego kwotę tę Netia postanowiła traktować jako wysokooprocentowaną lokatę...

Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie - w wyniku zakończenia postępowania odwoławczego Netii od decyzji Dyrektora Urzędu Kontroli Skarbowej w Warszawie, określił zobowiązania podatkowe spółki (CIT za rok 2003) na kwotę 34,2 mln zł plus odsetki od zaległości podatkowych w wysokości ok. 25,3 mln zł.

Wcześniej Dyrektor Urzędu Kontroli Skarbowej (UKS) określił zobowiązania Netii na kwotę 58,7 mln zł plus odsetki od zaległości podatkowych w wysokości 41,3 mln zł. Spółka złoży w najbliższym czasie skargę na Decyzję Dyrektora Izby Skarbowej do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego, gdyż jak twierdzi - ma ku temu argumenty prawne.




Ponieważ Decyzja Dyrektora Izby Skarbowej (jako organu drugiej instancji) jest ostateczna i wymagalna, Netia niezwłocznie dokona płatności kwoty wynikającej z Decyzji wraz z odsetkami na konto II Mazowieckiego Urzędu Skarbowego, wykorzystując w tym celu część z posiadanych ponad 200 mln złotych zasobów gotówkowych.

Traktujemy to jako swoistą lokatę kapitału. Jesteśmy przekonani, że sąd rozstrzygnie ten spór na naszą korzyść. Tego typu działania urzędników to strata czasu i pieniędzy podatników. Kwota nadpłaconego podatku wraz z odsetkami obciąży przecież budżet państwa, a więc wszystkich, którzy płacą w Polsce podatki - powiedział Jonathan Eastick, członek zarządu, dyrektor finansowy Netii.

Źródło tekstu: Netia, wł     

Dodaj do:
w sumie: 60
  • 0

    41.  2010-02-18 17:30:05

    Nagle też okazuje się , że to co ty czynisz notorycznie w drugą stronę jest obraźliwe. A to dobre. Jesli każdy urzędnik skarbowy tworzy mafię , to ty jesteś mentalnym spadkobiercą PRL , moczarowskim złogiem , ucieleśnieniem SBeckiem buty i arogancji oraz getspowskiego kapusiowego zakłamania , wycierającym sobie gębę współczesną "wolnością słowa" wartko płynący niemal przy każdej okazji z twoich ust potok brudów.

  • 0

    42. ~get  2010-02-18 19:53:34  host: host-81-190-87-147.gdynia.mm.pl

    nudny jesteś już... dlatego kończąc, odniosę się po krótce, choć jak już mówiłem, nie wytłumaczysz, bo nie zrozumie... ale mniejsza o to :] mogę ci jeszcze raz powtórzyć: "bo uważam że mogę coś powiedzieć, a ktoś inny nie może tego samego, jest po prostu kłamstwem i żałosną próbą ratowania się po kolejnej kompromitacji", co do cytatów z moich wypowiedzi to mogę również to jeszcze raz powtórzyć: "po pierwsze to czego te komentarze mają dowodzić ? co w nich jest nie tak ? nie widzę w nich nic nadzwyczajnego, po prostu nazywają rzeczy po imieniu i są zapewne jak najbardziej adekwatne w stosunku do drugiej strony danego sporu," - mam nadzieje że dotarło tym razem co uważam na ten temat... teraz twoje twierdzenie: "Po skompilowaniu twoich wyzwisk w komentarz skierowany do ciebie , otrzymuję taką odpowiedź" otóż kompletnie nie, na prawdę to nie jest trudne, skup się - ZMIENIŁEŚ moje wypowiedzi, zmieniłeś ich sens, a poza tym zostały one wyrwane z kontekstu w którym były osadzone podczas rozmów w których były wypowiedziane, już pomijam że np. to: "prostytutko z pustym łbem" nie jest cytatem z niczego, tylko zbitką słów dokonaną przez ciebie, ja nigdy nic takiego nie powiedziałem, dlatego powtarzam - kłamiesz - po to żeby się w swoich oczach ratować przez kompromitacją, którą kończy się dla ciebie każda rozmowa ze mną, znowu się ośmieszyłeś, stąd te desperackie próby ratowania się... to tak jak alkoholik który sobie dowodzi że nie jest uzależniony, żeby się ratować w swoich oczach... "Nagle też okazuje się , że to co ty czynisz notorycznie w drugą stronę jest obraźliwe. " no widzisz - nie, zupełnie nic takiego się nie okazało, okazało się że musisz kłamać i manipulować, histerycznie próbując udowodnić swoją tezę, która nie ma nic wspólnego z rzeczywistością... do reszty twoich żałosnych, zionących nienawiścią wynurzeń nie chce mi się odnosić, szkoda na ciebie czasu

  • 0

    43. ~get  2010-02-18 19:54:48  host: host-81-190-87-147.gdynia.mm.pl

    także kiś się sam w swoim jadzie i wchodź dalej w swój amok, ale już sam... może poszukaj sobie jeszcze moich wypowiedzi w googlach, bo najwidoczniej to nadaje twojemu pustemu życiu sens, życzę powodzenia w tym i miłego dnia :D

  • 0

    44. ~  2010-02-18 20:16:41  host: v08-07.opera-mini.net

    @get. Jeżeli już podjąłeś ten onetowy wątek. To przyznaj, że z tym Pinochetem jako twoim idolem politycznym to idealnie trafiłem co? Oczywiście na forum publicznym głupio trochę się do tego przyznać. Ale jego przypadek określasz jako "jakąś zdradę" a to była potworna zdrada bo zdradził i zamordował demokratycznie wybranego prezydenta, zdradził konstytucję zaprowadząjac na wiele lat rządy terroru, zamordował około 30 tys przeciwników. U nas poza okresem stalinizmu to w porównaniu do Chile to był Wersal. Co nie znaczy, że ja kogokolwiek popieram czy bronię. A co do Hitlera, którego ideologia nazistowska w założeniu była zbrodnicza, to jednak do władzy doszedł w demokratycznych wyborach a nie jak Pinochet. Widzisz get jaki ten świat jest porąbany a ty postrzegasz go nieco kulawo.

  • -1

    45.  2010-02-18 20:22:20

    Haha , widzę , że dalej się pienisz , już teraz utwierdziłeś mnie w przekonaniu , że trafiłem doskonale. "wiedź" otóż kompletnie nie, na prawdę to nie jest trudne, skup się - ZMIENIŁEŚ moje wypowiedzi, zmieniłeś ich sens, a poza tym zostały one wyrwane z kontekstu w którym były osadzone podczas rozmów w których były wypowiedziane" - ponawiam pytanie , JAKI JEST GŁĘBSZY SENS NOTORYCZNEGO OBRAŻANIA INNYCH? Konrety , a nie puste gadanie! "już pomijam że np. to: "prostytutko z pustym łbem" nie jest cytatem z niczego, tylko zbitką słów dokonaną przez ciebie, ja nigdy nic takiego nie powiedziałem" - o przepraszam , widzę , że z braku jakicholwiek argumentów czepiamy się szczegółów , "prostytutko" z "pustym łbem" , już lepiej? Teraz bliższe prawdy której się z zapałem wypierasz? Naprawdę myślisz , że mnie zamęczysz swoimi bzdetami? Rozpaczliwie nadużywasz słowa - "kompromitacja" , nietrudno się domyśleć dlaczego. Czy był wogóle kiedyś jakichś z twoich rozmowców który by się nie "skompromitował" w rozmowie z tobą , żywym wcieleniem geniuszu , elokewencji i kultury osobistej?

  • -1

    46.  2010-02-18 20:30:14

    "także kiś się sam w swoim jadzie i wchodź dalej w swój amok, ale już sam... może poszukaj sobie jeszcze moich wypowiedzi w googlach, bo najwidoczniej to nadaje twojemu pustemu życiu sens, życzę powodzenia w tym i miłego dnia :D" - i kto to mówi?! Czlowiek który by się babrał do końca życia w esbeckim *** i to "a także otworzyć wszystkie teczki i udostępnić je każdemu Polakowi, najlepiej w internecie,". Możesz się łudzić i powtarzać w kółko twoje ulubione słowo "kompromitacja" , tyle ma ono wspólnego ze mną , co jakbyś sobie powtarzał , że jesteś normalny. Na zakończenie , bo jako zakłamany jak gestapowski kapuś powtarzasz sobie coś co niestety nie jest prawdą , dwa cytaty innych ludzi , pewnie też toootalnie "skompromitowanych" - " 131. ~ 2009-07-04 01:01:08 0 [komentarz na plus] komentarz na minus [zgłoś ten komentarz do moderacji] host: t03-07.opera-mini.net Get jest gorszy od Simplusowca, bo ten ostatni przyzna się do błędu, a ten pierszy nie przyzna się i żeby tzw zaznaczyć teren wyzywa innych.(...)" , " 125. piotrM 2009-07-03 21:38:17 0 [komentarz na plus] komentarz na minus [zgłoś ten komentarz do moderacji] za #124 przepraszam, coś mi kliknęło:) Get: Prostytutki prostytutkami, ale Ty to jesteś skończonym idiotą. Potrafisz tylko obrażać innych. Jesteś zwykłym pieniaczem. Pewnie w życiu też niczego nie osiągnąłeś i potrafisz tylko obrażać, wylewać swoje flustracje". Dalej udawaj , że to nieprawda , gadaj zdrów.

  • -1

    47.  2010-02-18 20:34:09

    Poprawie bo system mnie wykropkował - "esbeckim g-o-w-n-i-e".

  • 0

    48. ~nick  2010-02-18 20:41:12  host: 109.243.22.8

    issa - już drugi dzień trolujesz w tym temacie, skoro jesteś taki mądry to jedź na Białoruś odbijać domy polskie, jak dostaniesz zaszczytu powąchania milicyjnej pały to może nabierzesz trochę ogłady.

  • -1

    49.  2010-02-18 20:47:49

    A co ma jakiś piernik z Białorusi do wiatraka? Ja troluje? Chyba sobie żarty robisz. Mi dajesz dobre rady dotyczące "ogłady"? Przeczytaj od początku tę dyskusję , ewentualnie wszystkie inne z udziałem get , bo chyba pomylił ci się definicja trola. Policyjna pała na białorusi nadałaby się bardzo twojemu wirtualnemu bohaterowi , który pewnie w schylkowym PRLu miał 10 lat a teraz rznie bohatera.

  • 0

    50. ~get  2010-02-19 19:05:18  host: host-81-190-121-122.gdynia.mm.pl

    @44 - no muszę powiedzieć że niesamowity oszołom z ciebie, Pinochet to MORDERCA, ZBRODNIARZ, ZDRAJCA SWOJEGO NARODU I ZWYKŁE BYDLE, PANIAŁ ??? Czy nadal będziesz twierdził że białe jest czarne, a moim idolem jest ktoś kogo uważam za - jw. ?! Nie trafiłeś KOMPLETNIE mój drogi, bo dla mnie to takie samo ścierwo jak Hitler, Stalin i inni ludzie tego pokroju, tylko mniejszego kalibru, dla tego porównuję go do takiego samego zbrodniarza jakim był Pinochet - Jaruzelskiego, bo to DOKŁADNIE to samo... za to ja widzę że trafiłem z Hitlerem jako twoim idolem, no brawo, mam radę dla ciebie, zamknij się w jakiejś jaskini i już nie wychodź z takimi poglądami... a jeśli wygraną Hitlera nazywasz demokratyczną, to znaczy że g... wiesz o historii, masz wiedzę dziecka ze szkoły podstawowej co najwyżej, bo jego wygrana miała dosyć blady związek z demokracją, może zastanów się co się działo w Niemczech PRZED wyborami... to tak jak u nas za PRL - Z NAZWY TO TEŻ BYŁA DEMOKRACJA, tylko że z demokracją miała tyle wspólnego co krzesło z krzesłem elektrycznym !

  • 0

    51. ~get  2010-02-19 19:09:24  host: host-81-190-121-122.gdynia.mm.pl

    @issa - na ciebie pełna zlewka, nie che mi się nawet czytać twoich kolejnych żałosnych prób ratowania się w swoich oczach, pewnie tak samo fanatycznych i oderwanych od rozsądku i rzeczywistości jak poprzednie, co miałem do powiedzenia powiedziałem, a ty - jak już mówiłem - kiś się dalej w swoim jadzie i manipuluj nadal faktami w taki sposób żeby pasowały do twojej jedynie słusznej, acz nie mającej nic wspólnego z rzeczywistością, wizji, skoro to pomaga ci w walce ze swoimi kompleksami... jak napisał @nick - nie ma co karmić trolla... miłego dnia życzę :D

  • 0

    52. ~get  2010-02-19 19:17:35  host: host-81-190-121-122.gdynia.mm.pl

    a i jeszcze jedno @44 - jak chyba widzisz, nie mam problemu z wygłaszaniem bardzo kontrowersyjnych poglądów, więc z żadnym swoim poglądem się NIGDY nie kryję, również na forum publicznym, którym co oczywiste nie jest telepolis, choćby nie wiem jakie konsekwencje by to miało dla mnie mieć, a tutaj nie miało by żadnych konsekwencji, więc tym bardziej twierdzenie że mi jest wstyd się publicznie przyznać do jakichś moich sympatii jest po prostu przekomiczne, pokazałeś tym zdaniem: "To przyznaj, że z tym Pinochetem jako twoim idolem politycznym to idealnie trafiłem co? Oczywiście na forum publicznym głupio trochę się do tego przyznać." jedynie swój fanatyzm, widzę że twoje rozumowanie sprowadza się do idei: jeśli fakty świadczą przeciwko mnie, TYM GORZEJ DLA FAKTÓW... zresztą jak już powiedziałem - jakie to forum publiczne ? jestem tutaj anonimowy, nikt nie wie kim jestem, mogę sobie gadać co mi ślina na język przyniesie i to robię... forum publiczne to raczej coś z goła odwrotnego niż wypowiedzi na telepolis

  • -1

    53.  2010-02-19 19:23:04

    O , znów się pojawił , stały repertuar "oszlom" , "g...wno wiesz" , okraszony dużą ilością wykrzykników obliczonych i mało sensownym słowotokiem obliczonym na zamęczenie przeciwnika. Co do *nick to nie wiesz , że ręka rękę myję? To PiSowksi radykał , zapewne , taki sam jak ty , ktorzy z rozsądnymi wyborcami PiSu macie wspólnego tyle co świnia z człowiekiem. Łączące was spoiwo , w myśl zasady "wróg mojego wroga jest moim przyjacielem" jest tyleż gorące co nietrwałe.

  • -1

    54.  2010-02-19 19:27:15

    Może teraz kilka konkretów , bo mistrzem w pisaniu bredni jesteś niekwestionowanym. "Mafia skarbowa" - jakie masz dowody na to co piszesz , czy mógłbyś je upublicznić? Jesli nie masz tych dowodów jakim prawem piszesz takie rzeczy? Jeśli je masz , dlaczego do tej pory nie zaniosłeś ich do prokuratury? A może zaniosłeś? Czy rząd PiS zmienił coś w funkcjonowaniu "mafii skarbowej"? Konkrety! A nie pomowienia.

  • 0

    55. ~get  2010-02-19 19:49:56  host: host-81-190-121-122.gdynia.mm.pl

    uuu mamy problemy z czytaniem ??? "@issa - na ciebie pełna zlewka" nie zrozumiałeś czegoś ? ostatnie zdanie do ciebie - "Mafia skarbowa" to skrót myślowy (duhhh) a co do @nick - to nie wiem jakie ma poglądy, ale tak sobie to tłumacz, jeśli to ci w czymś pomoże... ciao

  • 0

    56. ~nick  2010-02-19 19:56:26  host: 188.33.154.110

    49. issa - przeczytałem wszystko dokładnie i wg prawa Godwina get przegrał w punkcie 38. Ale przegrał głównie przez twoje ataki na zasadzie "argumentum ad hominem".Więc stąd stwierdzenie o trolingu. No i kto niby ma być tym moim wirtualnym bohaterem?

  • -1

    57.  2010-02-19 19:57:07

    Jak widzę nie ma zlewki:) Skrót myślowy - tym można wytłumaczyć każde pomówienie , ale jak zwykle kiedy przychodzi do konkretów ich brak... A ty , jak sobie tłumaczysz całe multum komentarzy w którym ludzie okreslają ciebie jako niereformowalnego idiotę idącego w zaparte do końca? Nawet pewnie sobie już tego nie tłumaczysz , bo są rzeczy oczywiste. Rozumiem:)

  • -1

    58.  2010-02-19 20:02:47

    Piokuk , widzę , że nawet nie masz odwagi brać udziału w dyskusji pod swoim stałym nickiem:) Jeśli utożsamiasz się z człowiekiem i jego o zgrozo merytoryczną (!) (wyzwiska , pomówienia!) "argumentacją" , zakłamaniem i niebywałą , notoryczną agresją to po prostu sam wystawiasz sobie takie świadectwo , słów brak. Co do wirtualnego bohatera , wytłumaczę ci o co chodzi , odpowiedz mi najpierw , co ma jakaś Białoruś i polskie domu do tej dyskusji?

  • 0

    59. ~Stan  2010-02-19 20:29:23  host: 212.2.99.198

    Get tak barzeka na niby pozostalosci sb w skarbowkach to dlaczego jego pis nie zrobil z tym porzadku? O tym cps cisza.

  • 0

    60. ~Stan  2010-02-19 20:31:54  host: 212.2.99.195

    A brak blokady trollowych opinii takiego geta swiadcz tylko o barrzo niskim poziomie tego wortalu. Trollpolis.pl ?

Dodaj swoją opinię