Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Netia wystartowała z LLU

Netia wystartowała z LLU

sirmark 18 Grudnia 2007 02:56

0 0

Netia chce mieć kilkadziesiąt tysięcy klientów LLU (uwolniona lokalna pętla abonencka) w 2008 roku, poinformował prezes firmy Mirosław Godlewski.

O uruchomieniu pierwszego węzła LLU przez Netię pisaliśmy w tej wiadomości.

Netia zaczęła świadczyć usługi w oparciu o LLU w poniedziałek, 17 grudnia. Do końca roku chce mieć w zasięgu 60 tys. osób, a do końca 2008 roku - 1,5 mln osób.




Godlewski podkreślił, że wprowadzenie usługi wpłynie na poprawę wskaźnika ARPU.

Na początku października prezes spółki Mirosław Godlewski w rozmowie z agencją ISB informował, że w oparciu o LLU Netia może zacząć świadczyć usługi szerokopasmowego internetu w I kw. 2008 roku.

Źródło tekstu: ISB     

Dodaj do:
w sumie: 16
  • 0

    1. ~lol  2007-12-18 08:27:17  host: 87-205-204-62.adsl.inetia.pl

    I co to jest te LLU? Jakaś usługa dostępna w 5 osiedlach Warszawy? ...

  • 0

    2. ~marian  2007-12-18 09:25:33  host: 213-238-81-34.adsl.inetia.pl

    http://pl.wikipedia.org/wiki/LLU

  • 0

    3.  2007-12-18 09:36:33

    #1. specjalnie w teksie podlinkowalem "LLU", do slowniczka

  • 0

    4.  2007-12-18 09:49:00

    czyli bedzie mozna miec internet netii a w przyszlosci takze tv na laczach tp ale bez abonamentu dla tp???

  • 0

    5. ~kukunamuniu  2007-12-18 10:42:01  host: afp149.internetdsl.tpnet.pl

    Netia dla mnie to jest firma w kategori ''ala tele2" a opinia jest taka dlatego ze czekam juz ponad miesiac odkad zlozylem zamowienie na internet, 28 listopada podpisalem umowe a neta ani widu ani slychu , w takim tempie watpie zebym mial internet jeszcze w tym roku , ucieklem od kochanej tpsa i pomalu zaluje tego kroku ;/

  • 0

    6. ~  2007-12-18 12:13:49  host: aez30.internetdsl.tpnet.pl

    @ 5.~kukunamuniu: A ja w sierpniu złożyłem w TP zamówienie na telefon+neostradę i do dzisiaj nie mam zainstalowanej linii. Tak więc ten Twój 1 miesiąc w Netii jakoś nie robi na mnie żadnego wrażenia.

  • 0

    8.  2007-12-18 13:26:00

    @7 to moze być nawet 2 miesiące - w tpsa rezygnując z usługi musisz liczyć się z tym, że okres wypowiedzenia jest 30 dni ze skutkiem na koniec okresu rozliczeniowego - czyli w praktyce jeśli nie złożysz wymówienia usługi w pierwszym dniu miesiąca (okresu rozliczeniowego) to musisz liczyć się z tym, że zahaczysz o następny miesiąc i automatycznie przedłuży się to do końca kolejnego miesiąca (tak jest na pewno z rezygnacją z usług w ogóle, ale przy rezygnacji z samej neo jest prawdopodobnie tak samo - bo żeby z niej skorzystać trzeba podpisać umowę, a nie tylko włączyć np on-line czy by 9393)

  • 0

    9. ~lukaszkkk  2007-12-18 16:29:40  host: 212.160.172.70

    LLU, LLU w miastach gdzie kazdy ma i tak wybor a co na wsiach - pamietac trzeba, ze wiekszosc Polski to wies lub male miasteczka ! Czy Netia wykupi tam petle abonecka ?

  • 0

    10. ~j  2007-12-18 16:51:42  host: 87-205-32-27.adsl.inetia.pl

    Może mnie ktoś oświecić, co to oznacza w praktyce. Będzie taniej, drożej czy tak samo? Czy Netia mając dostęp do ostatniej mili będzie mniej uzależniona od monopolu i będzie mogła dać lepszą ofertę końcowemu abonentowi? Czy skończy się oczekiwanie na łaskawą odpowiedz od monopolu na pytanie o możliwości techniczne podłączenia neta? Itp. itd.

  • 0

    11. ~Piotrek  2007-12-18 18:23:24  host: riviera.nat.student.pw.edu.pl

    @5 nie narzekaj przyłączenie może i trwa do 2 miesięcy ale internet śmiga tak jak powinien nie rozłącza się i nie ma żadnych problemów - zresztą jak mam neta 1mb rok za darmo to na pewno nie mam ochoty wrócić do TPsa - po prawie 3 latach z neostradą proponuja mi jakis chłam 128 kb za 49 zł żenada

  • 0

    12. ~MZ  2007-12-18 19:41:22  host: aza132.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Ciekawe jak będzie rozwiązana sprawa awari - pewnie Netia będzie zwalała winę na łącze Tepsy, a Tepsa na urządzenia Netii, a biedny klient będzie czekał. Netia po za samą dzierżawą kabla powinna też zapłacić za dierżawę pomieszczenia. I jeszcze jedno - kto będzie konserwował sprzęt Netii, jakoś sobie nie wyobrażam, aby Tepsa wpuszczała techników wszystkich opów, którzy będą korzystali z LLU do swoich obiektów.

  • 0

    13.  2007-12-18 23:03:08

    Piotrek za 49zl w TP to masz minimum 512 bo 128 to juz w ofercie chyba nie maja

  • 0

    14. ~Tofik  2007-12-19 02:29:39  host: ufo.ds13.agh.edu.pl

    Godlewski to bandyta i złodziej. Poczytajcie sobie gdzie to już nie prezesował...

  • 0

    15. ~Moretti  2007-12-19 10:37:11  host: cjq111.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Gicior. Kolejny dobry krok Netii i szansa na dalszy rozwoj tej ciekawej firmy. TP naturalnie musi sie bac konkurencji ze strony Netii, bo Ci miazdza ich cenowo.

  • 0

    16. ~ukenamuniu  2007-12-19 21:18:06  host: nat-go2-1.aster.pl

    Moretti: już wkrótce inni nie będą miażdżyli TP cenowo- jak zamiast np 15-20zł będą musieli płacić TP np 30 zł. Sądy wreszcie biorą się do rozpatrywania merytoryczne decyzji UKE: narzucenie retail minus z % z sufitu, zła metodologia ankiety, itp. Czy UKE już się ubezpieczył od roszczeń TP?

  • 0

    17. ~LLU advisor  2008-01-20 04:02:39  host: host81-158-54-95.range81-158.btcentralplus.com

    W centralach telefonicznych TPSA musi stworzyć MUA - multi user area - czyli specjalne pomieszczenie w którym będą stały splitery "innych" providerów i zapewnić im i swoim technikom 24h dostęp. Tam też będzie znajdował się ostatni punkt odpowiedzialności np Netii - końcówka kabla LLUT. drugi koniec kabla będzie przymocowany do urządzeń TPSy. Tu zaczynać się będzie ich odpowiedzialność za obwód, a kończyć, na gniazdku abonenta.

Dodaj swoją opinię