Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Netia więcej zarobi i mniej zainwestuje

Netia więcej zarobi i mniej zainwestuje

WitekT 10 Lutego 2009 10:29

0 0

Netia podwyższyła prognozę EBITDA na 2009 rok o 35 mlnzł do 260 mln zł. Nakłady inwestycyjne będą z kolei mniejsze o 20 mln zł i wyniosą 260 mln zł.

Zgodnie z nową prognozą, przychody Netii w 2009 roku wynieść mają 1,52 mld zł, a nie 1,5 mld zł jak planowano wcześniej.




Pozycja rynkowa Netii, istotnie wzmocniona w wyniku przejęcia Tele2, pozwala zarządowi zrewidować przyjętą strategię wzrostu poprzez rozwój usług szerokopasmowych w kierunku szybszego osiągnięcia rentowności, wykorzystania ekonomii skali oraz dalszego rozwoju usług w oparciu o dostęp do lokalnej pętli abonenckiej (LLU) - napisano w komunikacie.

Źródło tekstu: Netia     

Dodaj do:
w sumie: 28
  • 0

    9.  2009-02-10 15:56:33

    Chrome_TP: oczywiście poza TP, bo ta to jest ewenementem na skalę światową. ;-)

  • 0

    10. ~j  2009-02-10 16:51:29  host: 87-205-175-51.adsl.inetia.pl

    Netia zrobiła się zbyt pazerna. I dlatego z usług Netii już rezygnuję. I jeszcze takich klientów jak ja pewnie się trochę znajdzie. Więc te prognozy będą musieli nieco zweryfikować.

  • 0

    11. ~bombol  2009-02-10 17:18:08  host: nat-moc7.aster.pl

    Skąd Ci przyszło do głowy, że Netia zrobiła się zachłanna. Moim zdaniem akurat Netia nie szaleje z cenami, w przeciwieństwie do np. Astra, z którego chcę zrezygnować.

  • 0

    12. ~Chrome_TP  2009-02-10 17:50:32  host: 212.160.172.70

    Witek jak chcesz tak patrzeć na Europę to czemu nie powiesz, że tam przeważnie każdy op świadczy bsa,llu każdemu innemu, a nie jak u nas że największy ma mniejszym ale w drugą stronę już nie ;] także nie mam zastrzeżeń do tego iż BSA I LLU funkcjonuje w europie - tylko jeśli już że kase wydaną na te sugerowane inwestycje reklamuje się jako inwestowanie we własną infrę w terenie co jest w tym przypadku nie prawdziwe ;] (owszem jest to jakaś forma inwestowania ale nie taka jaką się oficjalnie sugeruje i tylko właśnie tej nieścisłości się czepiam ;])

  • 0

    13. ~n  2009-02-10 18:05:47  host: public-gprs85126.centertel.pl

    Witek, mogę się mylić, ale w całej Europie BSA, WLR czy LLU są raczej dopełnieniem konkurencji, nie jej podstawą jak u nas. w takiej sytuacji zawsze będą duże zgrzyty.

  • 0

    14. ~n  2009-02-10 18:09:51  host: public-gprs85126.centertel.pl

    Gdyby tp miała konkurencję, wymusiłoby to inwestycje. A jak ma wokół siebie tylko małe ujadające pieski patrzące tylko co tu ugryżć, to żadnego bodźca do zmian nie ma.

  • 0

    15. ~ttt  2009-02-10 19:24:02  host: ip-94-42-61-172.multimo.gtsenergis.pl

    Netia więcej zarobi bo właśnie znowu zwalnia pracowników, a więc będzie miała mniejsze koszty.

  • 0

    16. ~ukenamuniu  2009-02-10 20:20:56  host: 86-59-n1.aster.pl

    WitekT: co dla Ciebie oznacza LLU dobrej jakości? Krótka linia? Przecież tam, gdzie na drutkach TP chodzi 2Mega, Netia może w swoim DSLAM na ADSL2+ dać 6M lub w VDSL 15M. W czym problem.. Nikt jakoś nie pisze ile TP linii uwolniła (2 mln?) a ile krzykacz i skarżypyta wykorzystuje (1 tys?)

  • 0

    17.  2009-02-10 20:27:42

    ukenamuniu: dobra linia to taka, która trzyma dobre parametry odpowiednio do swojej długości (a ta jest zbyt długa i tak swoją drogą - to fakt). Co do "krzykacza" - będzie pewnie lepiej, jak zostaną opracowane procedury migracji z WLR i BSA.

  • 0

    18.  2009-02-10 20:33:20

    Chrome_TP: bo rynek polski jest mocno zacofany względem europejskiego - dlatego w drodze "do celu" będą zapewne pominiete pewne fazy rozwoju, albo będą one mocno przesunięte w czasie. Nie przesadzaj też, że TP inwestuje - bo inwestuje poniżej kosztów amortyzacji.

  • 0

    19. ~ukenamuniu  2009-02-10 20:46:20  host: 86-59-n1.aster.pl

    Są opracowane i nawet w kompach śmigają, tylko... Przy migracji (w tym NP) z WLR do sieci innych opów (również LLU) Model Przejść Międzyoperatorskich (uzgadniany z opami na warsztatach w UKE) zakłada, że do TP z wnioskiem przyjdzie Operator Biorca. Decyzja UKE dla NP z WLR wydana Tele2 zakłada, że z wnioskiem przyjdzie Operator Dawca (Tele2). Przy migracji z Tele2 do Netii sprawa (decyzji) oczywista. Jednak przy migracji z WLR Tele2 do Ery już takiego interesu Tele2 w tym biznesie (pilnowania przejścia) nie widać.

  • 0

    20.  2009-02-10 20:59:09

    ukenamuniu: no więc trzeba decyzje popoprawiać - tak, czy siak, kompleksowo opracować. :-)

  • 0

    21. ~ukenamuniu  2009-02-10 21:19:03  host: 86-59-n1.aster.pl

    WitekT: kompleksowo? Dobrze, że dałeś mordkę.

  • 0

    22. ~nick  2009-02-10 22:44:38  host: adqc39.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Coś w tym jest bo dzisiaj po osiedlu łazili netiowscy nagabywacze i wmawaiali że w netii abonament będzie wynosił 0zł a płacić się będzie tylko za rozmowy.

  • 0

    23. ~rychu  2009-02-11 00:23:11  host: chello087206142188.chello.pl

    Ja jestem tylko ciekawy kto będzie inwestował w ngn/nga, jedynym kandydatem przy pasożytniczej działalności innych opów jest tp, problem w tym, że już pojawiają się informacje (choćby strona uke), że regulator chce pchać do tego wszystkiego swoje brudne łapska.

  • 0

    24. ~Chrome_TP  2009-02-11 14:37:43  host: 212.160.172.70

    Ad 18 Witek jeśli chodzi o inwestycje to dzięki tak obranej polityce regulatora to TP inwestuje i mniej i tylko w te aspekty gdzie skorzystać z tej inwestycji może albo tylko TP albo grupa kapitałowa a nie pseudo konkurencja - niemniej to się ujemnie odbija na infrze w terenie i min właśnie mamy to co mamy, bo regulator postanowił pewne "kroki przeskoczyć" lub ich ciężar przerzucić na zasiedziałego a zasiedziały nie chce nadmiernie na tym tracić, a juz na pewno nie z własnej kiesy budować nową infrę dla alt opów ;] - ale zresztą to już też nie raz wałkowaliśmy ;]

  • 0

    25. ~siwy  2009-02-12 11:20:08  host: chw202.neoplus.adsl.tpnet.pl

    ale wy macie dziwny poglad na swiat ;). jedziecie po alternatywnych operatorach, rozumiem , ze wolicie bulic 135 za jednomegowy net i w tym tracic 50 zlotych na abonament na tefon, mimo , ze sie z niego nie korzysta? wy normalni jestescie? dzieki tym wlasnie "alt opom" w koncu bulimy mniej i na lepszych warunkach.

  • 0

    26. ~miłosz  2009-02-14 22:49:10  host: aatd254.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Ja tam się będę kusić na Netię. Sprawdziłem, że ich oferta 4Mbit/s w cenie tepsowego 1Mbit/s u mnie pójdzie także jestem zadowolony. 64 pln bez zmian, a jak w szybkości różnica.

  • 0

    27. ~  2009-02-22 13:28:47  host: evdo-78-30-75-9.subscribers.sferia.net

    64 zł nie , aktualnie handlowcy mają stawke 49 zł za 4Mb/s . Jeśli sam sie zgłosisz to bedziesz bulił 64 ale jesli przez handlowca to jedynie 49 . ja tak mam i bynajmniej moge pomoc w tej sprawie bo mam namiar na osobe jak cos to piszcie na e-mail zinkzaq@o2.pl pozdrawiam

  • 0

    28. ~zink  2009-02-22 13:32:08  host: evdo-78-30-75-9.subscribers.sferia.net

    bym zapomaiał, też się bałem co do tego LLU ale wam powiem nie miałem możliwości technicznych uzyskania wiekszego łącza niż 2M w tp więc zaryzykowałem i nie żałuje ;]

Dodaj swoją opinię