Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Netia wdraża pakiet Netcool z Siemensem

Netia wdraża pakiet Netcool z Siemensem

WitekT 24 Maja 2005 18:03

0 0

Micromuse, dostawca ultraskalowalnego oprogramowania czasu rzeczywistego z obszaru zarządzania sieciami i usługami, ogłosiło że Netia zakupiła i obecnie wdraża pakiet Netcool®, który jest kluczowym rozwiązaniem do zarządzania zdarzeniami dla całej infrastruktury usług IP, ATM oraz Frame Relay.

Netia jest operatorem telefonii stacjonarnej świadczącym zintegrowane usługi głosowe i przesyłania danych, jak również hurtowe usługi sieciowe poprzez w pełni cyfrową sieć opartą o technologię światłowodów, której jest wyłącznym właścicielem. Netia spodziewa się, iż pakiet Netcool zwiększy jej wydajność operacyjną w miarę jak firma będzie skupiała swoją działalność na rosnącym rynku komunikacji biznesowej w Polsce.

Rozwiązanie Netcool firmy Micromuse pomogą zapewnić naszym klientom jeszcze lepszą obsługę i zróżnicować usługi za pomocą rozszerzonych umów gwarantujących poziom świadczonych usług (SLA) oraz gwarancji ciągłości dostępu do usług. Rozwiązanie Netcool pozwoli nam również zapewnić najwyższą jakość nowych, innowacyjnych usług, takich jak VoIP oraz usług związanych z transferem danych opartych o protokół IP – powiedział Michał Kamiński, kierownik działu zarządzania siecią w Netii.

Netia potrzebowała skalowalnego rozwiązania do zarządzania usługami, aby szybko zidentyfikować i wyeliminować błędy wpływające na jakość świadczonych usług. Rozwiązanie to umożliwi obsługę umów gwarantujących poziom świadczonych usług w czasie rzeczywistym, dostarczy również profesjonalne analizy procesów biznesowych i usług. W przyszłości rozwiązanie to ma być pomocne przy ustalaniu priorytetów w zakresie świadczenia usług.
Przed wdrożeniem pakietu Netcool Netia wykorzystywała różne narzędzia do zarządzania elementami infrastruktury, urządzeniami i domenami w celu monitorowania jej skomplikowanej infrastruktury sieciowej i świadczonych usług. Netia wybrała rozwiązanie Netcool firmy Micromuse do zarządzania usługami biznesowymi, aby uzyskać efektywne kosztowo środowisko zarządzania operacjami. Rozwiązanie Netcool zapewni Netii zaawansowane zarządzanie jakością usług, ich widocznością i monitoringiem. Kompletne i kompleksowe wdrożenie pakietu Netcool zapewnia zautomatyzowane i elastyczne środowisko wykrywania, korelacji i analizowania błędów oraz automatyzacji usług opartych na protokole IP. Co więcej, rozbudowana biblioteka przeszło 1000 gotowych rozwiązań integracyjnych firmy Micromuse ułatwiła szybkie wdrożenie rozwiązania Netcool w całej heterogenicznej sieci, dla wszystkich usług i aplikacji.

Za projekt i wdrożenie infrastruktury zarządzania siecią i systemami Netii odpowiedzialny jest Siemens Communications, partner-reseller Micromuse, działający wspólnie z polskim integratorem systemów, firmą Winuel. Micromuse, Siemens oraz Winuel ściśle współpracowali ze sobą w celu zapewnienia szybkiego wdrożenia rozwiązania Netcool i dostarczenia Netii rozwiązania do zarządzania siecią i usługami, gwarantującego skalowalne zarządzanie jakością usług i szybki zwrot z inwestycji.

Rynki wschodnioeuropejskie gwałtownie się rozwijają, a operatorzy tacy jak Netia, wymagają takich rozwiązań zarządzania usługami, które zmaksymalizują skalę bieżących inwestycji w infrastrukturę. Jest to konieczne, aby zapewnić odpowiednią widoczność i jakość usług, a także wspomóc proces wprowadzania na rynek nowych usług i produktów. Rozwiązanie Netcool firmy Micromuse dostarcza jeden wydajny interfejs zarządzający, który zapewnia dostęp do krytycznych informacji biznesowych, widoczność usług i monitorowanie występujących błędów w czasie rzeczywistym, przekazując informacje jednocześnie do personelu operacyjnego, kadry kierowniczej i zespołów ds. obsługi klientów - powiedział Richard Lowe, Wiceprezes Micromuse na obszar Europy, Bliskiego Wschodu i Afryki.

Źródło tekstu: Micromuse     

Dodaj do:
w sumie: 0


Nikt jeszcze nie wyraził swojej opinii.

Dodaj swoją opinię

Do prawidłowego działania formularza wymagana jest akceptacja plików cookie.

host: ec2-54-166-228-35.compute-1.amazonaws.com


Serwis TELEPOLIS.PL zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Komentarze są opiniami czytelników, za które ponoszą oni wyłączną odpowiedzialność. Nie są oficjalnymi opiniami serwisu TELEPOLIS.PL i jego redakcji. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną.
Usuwane będą także komentarze zawierające oferty handlowe, numery telefonów, adresy e-mail czy komunikatorów oraz komentarze mocno odbiegające od treści wiadomości.

Najpopularniejsze

Ankieta

Jak oceniasz wakacyjną promocję sieci Play?

Internet na lato za darmo w Play

 

Zobacz wynik | Opinie (9)

Archiwum Ankiet