Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Netia wchodzi mocniej w mobile dzięki współpracy z P4

Netia wchodzi mocniej w mobile dzięki współpracy z P4

WitekT 2 Lutego 2015 10:30

5 3

Netia zawarła w P4 nową umowę o współpracy, dzięki której spółki z Grupy Netia będą świadczyć swoim klientom szerszy zakres usług mobilnych i pakietów. Część nowych usług jest już wprowadzana do oferty.



Zakończenie wielomiesięcznych negocjacji z dwoma dotychczasowymi partnerami (Polkomtel, P4) i wybór P4 oznacza, że docelowo Grupa Netia będzie mieć jednego, strategicznego partnera w zakresie rozwiązań mobilnych i konwergentnych, które mają być uzupełnieniem oferty stacjonarnych rozwiązań on-line Grupy Netia.

Netię i P4 łączy bardzo dużo nie tylko ze względów historycznych. Negocjacje, które prowadziliśmy z dwoma podmiotami pokazały wyraźnie, że operator sieci Play jest dla nas najatrakcyjniejszym partnerem. P4 oferuje zdecydowanie najbardziej atrakcyjne ceny, proste a jednocześnie elastyczne zasady rozliczeń oraz paletę usług dodatkowych, która sprawia, że w przyszłości Grupa Netia będzie mogła z powodzeniem oferować atrakcyjne, innowacyjne usługi mobilne, zarówno klientom indywidualnym, jak i firmom - powiedział Adam Sawicki, prezes Netii.

Część nowych produktów już od pewnego czasu jest z powodzeniem sprzedawana w ramach testów komercyjnych obecnym klientom i już niebawem (na początku II kwartału) znajdzie się w standardowej ofercie Grupy Netia dla nowych Abonentów. Pierwsza z nich to - dostępna w ramach akcji utrzymaniowych abonentów samodzielnej usługi telefonii stacjonarnej WLR - usługa Telefon Domowy (odpowiednik usługi Play Formuła Stacjonarna). W Netii ceny tej usługi, dostarczanej ze telefonem, zaczynają się od 19,90 zł. Kolejna oferta to atrakcyjne cenowo (od 9,90 zł miesięcznie) mobilne taryfy głosowe SIM Only. Dzięki nowej umowie z P4 Netia wzbogaci też swoją ofertę szybkiego dostępu do internetu o taryfy LTE.

Wielu klientów nie chce zupełnie rezygnować z telefonu stacjonarnego, ale też nie chce kupować taryf z nielimitowanymi połączeniami głosowymi, gdyż niewiele rozmawia. Nasze nowe oferty będą odpowiedzią przede wszystkim na te potrzeby abonentów. Spodziewamy się ich pozytywnego efektu w postaci wyższej lojalności naszych klientów - powiedział Adam Sawicki.




Na przełomie III i IV kwartału Netia zaprezentuje również gamę rozwiązań konwergentnych i rozwiązań pakietowych, łączących różnego typu usługi dostępowe, data center i usługi w chmurze dla firm różniej wielkości, a także pakiety nowe taryfy mobilnego dostępu do internetu.

Nie wiem, czy chcę być Playem rynku stacjonarnego, ale jest to bliskie mojemu sposobowi zarządzania - dodał Sawicki.

Grupa Netia na koniec 2014 roku świadczyła łączenie 46 tys. usług mobilnych w tym blisko 20 tys. usług mobilnych (głównie na bazie sieci P4) i nieco ponad 26 tys. usług głosowych (przede wszystkim na bazie sieci Polkomtelu). W ciągu kilku najbliższych miesięcy, wraz z wygasaniem umowy pomiędzy Telefonią Dialog Grupa Netia a Polkomtelem, wszystkie usługi mobilne zostaną przeniesione do sieci P4.

Historycznie jesteśmy dużym klientem Netii, szczególnie jeżeli chodzi o kwestie transmisji. Netia jest jednym z najbardziej zaawansowanych MVNO w naszej sieci. Ma np. własny CRM i billing - powiedział Jacek Niewęgłowski, członek zarządu P4 odpowiedzialny za strategię.

Netia rozlicza się z P4 za każdą minutę, wiadomość i MB transmisji. W pierwszej fazie nie będzie oferty z dotowanym telefonem, ale prezes Netii nie wyklucza wprowadzenia takiego rozwiązania w przyszłości.

Źródło tekstu: Netia, wł     

Dodaj do:

Tagi: netia | p4

w sumie: 17
  • -2

    1. ~PabloWu  2015-02-02 10:34:32  host: 212.160.172.83

    najpierw niech Netia sama siebie ogranie a szczególnie swoja spółkę Internetia, od miesiąca korzystam z ich usług TV a już zdążyłem napisać 3 reklamacje bo nie potrafią popranie naliczać opłat i próbują oszukać Klientów. Przez coś takiego zrażają do siebie Klientów.

  • 0

    3. ~tkubon  2015-02-02 11:27:16  host: 37.31.125.228.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl

    Netia to syf. Same usługi Playa to jeszcze jako tako, jak się ma w miarę dobry zasięg, natomiast prywatnie Netia to takie dziadostwo jakiego świat nie widział. Oszustwa telemerketerów/domokrążców są na porządku dziennym. KIedy napisałem o tym na forum netia.pl to Karol Wieczorek chciał się zapoznać ze szczegółami moimi konkretnymi problemami, kiedy mu o tym dokładnie napisałem to do dzisiaj kamień w wodę. Odradzam!

  • -1

    5.  2015-02-02 11:43:54

    ze? W Netii ceny tej usługi, dostarczanej ze telefonem

  • 0

    6. ~123456789  2015-02-02 12:18:39  host: evg108.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Jak nie wiadomo o co chodzi to chodzi o kasę a konkretniej o swobodny przeplyw pieniedzy tak aby w ramach kreatywnej ksiegowosci nikt sie szmalu nie doliczyl jak w przypadku TP i Orange. A oferty łączone to tak przy okazji (Play niewiele na tym raczej ugra)

  • 0

    7. ~  2015-02-02 12:32:26  host: 83.218.117.82

    a gdzie można znaleźć cennik i pakiety mvno netii i jaka jest ważność konta mvno netii??

  • 0

    8. ~pabloki  2015-02-02 16:16:04  host: 178.180.90.106.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl

    co o tym sądzić ? netia powołała do życia play a potem sie go pozbyła. bum tararar bum. a teraz znów wybrała playa? nie wierzę że polkomtel łaknący kasy dał gorszą ofertę. zwłaszcza teraz jak odpadł polkomtelowi mbank mobile i "milijony" kart lebara, byc może gdy zmieni sie prawo UE dot. roamingu wciągu roku , dwóch odpadnie polkomtelowi lyca, mimo tego że polkomtel współpracuje z play nie ograniczając współpracy dałby netii gorszą ofertę? nie wierze że ludzie którzy robili oferte dla netii byli by tak krótkowzroczni. a to wszystko dzieje sie w czasie spadającego dochodu z usług podstawowych a kredycik polkomtelowi został i trzeba spłacać. dziwny ten wybór.

    @7 juz raczej nigdzie bo sa to klienci dawnego dialogu który miał MVNO na polkomtelu a jak netia kupiła to wygasiła ofertę.

  • 0

    9. ~mmm  2015-02-02 16:55:36  host: 178-214-150-141.internetia.net.pl

    1@ U mnie neta rozliczają prawidłowo ale co z tego skoro ciągle awarie itp. konserwacje...

  • -1

    10.  2015-02-02 17:32:00

    8 - a ile to "minut" potrzebuje taki MVNO jak Netia, co?

  • 0

    11. ~  2015-02-02 17:32:42  host: acqy198.neoplus.adsl.tpnet.pl

    W Netii siedzą niekompetentni konsultanci od spraw technicznych, nawet nie potrafią podać poprawnej konfiguracji modemu, wszystkiego trzeba się samemu domyślać.

  • 0

    12. ~dddjjjj  2015-02-02 17:44:09  host: public37950.xdsl.centertel.pl

    ciekawe czy netia będzie miała dostęp do 4 sieci ?. Bo w inei jest tylko play i t-mobile .

  • 0

    13. ~plej  2015-02-02 21:21:44  host: user-94-254-209-70.play-internet.pl

    Cieszą sukcesy polskiego challengera na rynku mobilnym. Jednak takie umowy powinny mobilizować P4 do rozbudowy własnej sieci. Wprawdzie wraz z LTE1800 widać, że powstają nowe lokalizacje, ale nawet w centrum Poznania (ul. Szyperska), gdzie mam biuro, często wypycha komórkę w roaming. Podobnie podróże koleją do Wrocławia czy Warszawy. Wrzuca w objęcia T-Mobile, i trzyma roaming nawet podczas postojów w Lesznie czy w Kutnie. W Lesznie bywają niemałe, LTE jest, ale roaming trzyma.

  • 0

    14. ~J.  2015-02-03 08:34:50  host: ptcnat.t-mobile.pl

    może autor popracuje nad składnią i gramatyką bo czytać miejscami się nie da...

  • 0

    15. ~Marek34  2015-02-03 08:42:20  host: aeod200.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Co do Netii to nie mam z nimi dobrych wspomnień ze względu na problemy jakie robili przy rozwiazaniu umowy. Kiedyś miałem w telefon na linii Orange, ale rozmowy w Netii. Mimo że sądziłem że głównym problemem bedzie Orange to własnie Netia robiła sporo problemów. Nic się nie dało załatwić przez telefon, wszystko trzeba było wysyłać do Katowic. Wysłałem faksem to powiedzieli że dokument dotarł nieczytelny, wysłałem listem poleconym to znowu że podpis nieczytelny a był bardzo czytelny. Potem że rzekomo list dotarł za późno i tak przez kilka miesięcy mnie zwodzili. Podobne problemy robili moim teściom, ta sama zagrywka.

  • 0

    16. ~piotrek  2015-02-03 09:35:42  host: adcm12.neoplus.adsl.tpnet.pl

    @13
    co do rozbudowy to możliwe, że dzięki bliższym stosunkom z Netią będą mogli taniej podpinać stacje bazowe pod łącza kablowe rezygnując z radiolinii.

  • 0

    17. ~kubuś  2015-11-10 11:38:52  host: h4F629742.cli.nitronet.pl

    No i czego narzekacie wciąż, ja mam TV od netii już długo a teraz HBO odkodowany za darmo przez 6 miechów. Która konkurencja zaszczyci nas taką promo? Otóż żadna :) Dzięki netia, tak trzymać, życzę najlpeszego!

  • 0

    18. ~anet  2016-01-15 00:15:51  host: dynamic-78-8-68-123.ssp.dialog.net.pl

    Netia to banda oszustów, płacę im za internet 20 mega a moje łącze ledwo wyciąga 6 w porywach. Jak próbowałam coś z tym zrobić to odpowiedzieli mi, że na umowie pisze do 20 mega więc nie maja obowiązku zapewnić mi łacza 20 mega. Co ciekawe ja mam obowiązek płacić za 20 mega.

  • 0

    19. ~akhtar  2016-05-15 13:41:56  host: 8.37.224.175

    ansari

Dodaj swoją opinię