Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Netia uruchomiła swój własny speedtest

Netia uruchomiła swój własny speedtest

WitekT 26 Maja 2011 15:53

0 0

Netia uruchomiła miernik prędkości łączy działających w jej sieci. Badana jest prędkość pomiędzy modemem klienta a serwerem znajdującym się w centralnej części sieci operatora.

Nasz test prędkości (speedtest) będziemy jeszcze podrasowywać graficznie, ale pod względem funkcjonalnym jest to już praktycznie docelowe rozwiązanie. Nie chcieliśmy odkrywać Ameryki w konserwach, dlatego sięgnęliśmy po istniejące, profesjonalne rozwiązanie firmy, której popularny speedtest (speedtest.pl) już od wielu lat funkcjonuje na rynku - pisze na firmowym blogu Netii Karol Wieczorek.

Pomiaru można dokonać na stronie tester.netia.pl.




Różnica pomiędzy naszym testerem a rozwiązaniami zewnętrznymi jest taka, że nasz speedtest jest postawiony na silnym serwerze w naszej sieci szkieletowej, co zapewnia obiektywizm wyniku (wiele popularnych testów prędkości lub łączy do nich ulega okresowemu przeciążeniu, przez co prezentowane wyniki nijak się mogą mieć do rzeczywistości) - pisze dalej Wieczorek.

Do bazy wyników dostęp mają też konsultanci wsparcia technicznego, co jest bardzo pomocne przy procesowaniu ewentualnych zgłoszeń, dotyczących transferu.

Źródło tekstu: blog.netia.pl     

Dodaj do:
w sumie: 60
  • 0

    43. ~Pedros  2011-05-27 10:16:00  host: 178-36-187-107.adsl.inetia.pl

    a raczej http://panel.tester.netia.pl/result.php?id=3575

  • 0

    44. ~wosq  2011-05-27 11:20:15  host: user-188-33-27-165.play-internet.pl

    Sprawdziłem. Według tego testera mam 3x wolniejszy download niż faktycznie mam

  • 0

    45. ~wosq  2011-05-27 12:04:46  host: user-188-33-27-165.play-internet.pl

    A może jest tak, że ten tester poprawnie wskazuje tylko parametry sieci Netia. Ja mam Play Online.

  • 0

    46. ~qwart  2011-05-27 13:38:38  host: 89-78-70-178.dynamic.chello.pl

    @44 bo inny internet jest słaby, ten z netii jest najlepszy... :)

  • 0

    47. ~POnK  2011-05-27 14:15:59  host: user-46-112-81-88.play-internet.pl

    http://panel.tester.netia.pl/result.php?id=7339

  • 0

    48.  2011-05-27 14:25:24

    Zaniża wynik dla usług innych operatorów, zawyża dla własnych. Łącze Netii 4M: http://www.speedtest.net/result/1314592938.png vs. http://panel.tester.netia.pl/result.php?id=7351 (środkowe wyniki wybrane z 5 prób)

  • 0

    49. ~cd 47  2011-05-27 14:29:14  host: public-gprs148291.centertel.pl

    http://panel.tester.netia.pl/result.php?id=7361 Ta sama lokalizacja (łódź widzew) i modem w poście 47. Tym razem OFnK.

  • 0

    50.  2011-05-27 14:34:20

    iPlus (jw.) http://www.speedtest.net/result/1314600187.png vs. http://panel.tester.netia.pl/result.php?id=7380

  • 1

    51.  2011-05-27 15:24:14

    Z całym szacunkiem dla p.Wieczorka, ale facet po prostu GADASZ BZDURY. Postawienie testu na szkielecie zawsze będzie pokazywało maksa - jeśli nic po stronie Netii nie jest skaszanione. Pytanie tylko w jaki sposób ruch wyjdzie na świat przez PLIXa albo inny węzeł - wtedy prędkości mogą być dramatycznie niższe. Bo użytkownicy ściagają dane spoza szkieletu Netii. Ile ruchu w % zamyka się w samym szkielecie Netii? 5-15% ?

  • -1

    52. ~mozambik  2011-05-27 16:57:57  host: 87-205-85-78.adsl.inetia.pl

    @brobernik No tak, masz rację. Najlepiej postawić speedtest w Mozambiku, wtedy wynik na pewno będzie obiektywny:) Ciekawe tylko, który operator byłby na tyle głupi, żeby to firmować swoją marką?

  • 0

    53. ~Jarekt  2011-05-27 18:54:26  host: 77-254-114-217.adsl.inetia.pl

    Taki test w sieci to cenne narzędzie. Niczego nam nie powie o rzeczywistej prędkości Internetu ale pozwala na dokladniejsza lokalizacje problemu z siecią. Jeśli test netii wypada dobrze a zewnętrzne trzystu złe to juz wiemy, ze problem jest na styku szkieletu netii z Internetem. BTW test nie dziala na safari i iOSie....

  • 0

    54. ~lukass  2011-05-28 18:31:15  host: kosmos4.clubnet.pl

    porównując 2 "testery": 1-wszy tester tester.netia.pl (4 hoop'y od punktu styku mojego i operatora testera, średnio 11ms) uśredniony wynik 3 pomiarów down:11172kb/s (1395kB/s) 2-gi noc.gts.pl (3 hoop'y od punktu styku mojego i operatora testera, średnio 11ms) uśredniony wynik 3 pomiarów down:17600kb/s (2200kB/s) wykupione łącze 20000kbps wnioski: tester.netia.pl - dokładność 55,86% noc.gts.pl - dokładność 88% bardziej wiarygodny jest pomiar na 2-gim testerze

  • 0

    55. ~hahaha  2011-05-30 10:53:02  host: 89-78-70-178.dynamic.chello.pl

    i znowu netii sie sciema nie udała :D

  • 0

    56. ~olek  2011-06-01 09:30:38  host: 87-205-240-39.adsl.inetia.pl

    widzę że wraz z pojawieniem się nowej oferty w Netii i Tepsie, operatorzy dodatkowo wprowadzają różnego rodzaju serwisy ułatwiające wybór operatora ( Netia Tester, TP Filruj, o której tak głośno było jakiś czas temu). Ciekawe tylko, co będzie następne.

  • 0

    57. ~majster  2011-07-04 11:33:35  host: 81.219.140.107

    w zaden sposob nie moge na tym testerze osiagnac predkosci swojego lacza podczas gdy na speedtest.pl czy speedtest.net lub noc.gts.pl bez problemu

  • 0

    58. ~Kaliszanin  2012-01-10 03:09:48  host: 77-253-76-229.adsl.inetia.pl

    Ja tam nie narzekam na łącze NETII ja mam neta do 32 MB i ślicznie chodzi mam od 6 miesięcy .. Test : http://results.tester.netia.pl/emnwjlhmfb i te same mam na każdym innym,a wracając trochę do tyłu z komentarzami ,że niby NETIA ma słąby internet to się grubo mylicie w zależności jak daleko mieszkasz od CENTRALI NETII taki będziesz miał internet no i " Jaki kabelek,taki internet" :D

  • 0

    59.  2012-01-10 08:33:36

    58). No to się przyznaj ile masz metrów do centrali? Farciarzu ;-p

  • 0

    60. ~darek  2012-01-26 10:33:59  host: 77-254-153-183.adsl.inetia.pl

    Ja też mam umowę z Netią, już trzeci rok. Przed końcem pierwszej umowy obiecywali szybkość 20 000 kbit/s a wyszło ok. 6000. Kazali czekać miesiąc na systematyczne zwiększanie szybkości i nic, ale miesiąc przed podpisaniem umowy zapewniali, że spokojnie można osiągnąć 20 000 a nawet więcej. Wielka ściema aby przyciągnąć klientów. Pozdrawiam.

  • 0

    61. ~fidziu  2012-03-11 23:16:43  host: 83.238.240.201

    Jeszcze tylko kilka miesięcy i rozstanę się z netią na zawsze. Zgłaszam problem, że internet strasznie wolno chodzi tj. według testera netii itp. prędkość super. sprawdzam na numionie i jest porażka. Strony otwierają się kilkanaście sekund a przy prędkości 7Mb powinny w maksymalnie kilka. Niestety netia to jedna wielka ściema.

  • 0

    62. ~gregor  2012-12-21 16:58:09  host: 87-205-133-62.adsl.inetia.pl

    Witajcie. Mam drugą z rzędu umowę z Netią. Ale... poprzednia to 2Mbps więc chodziła super. Ale pod koniec 2011 r. stwierdzili, że w promocji dają tyle ile kabel przepchnie... poprosiłem o pomiary i podali, że 10Mbps da się bez problemu uzyskać. Po podpisaniu umowy od stycznia 2012 do marca miałem ciągłe zerwania synchronizacji. Po awanturach poszło na 10Mbps. Po 6 miesiącach powtórka z rozrywki. Znowu walka - pomogło. Od listopada ciągłe zerwania. Zwalali na mój router. Okazało się, że na maszynie Ntii też kicha. Pięciu fachowców w moim mieszkaniu (3 z TPSA i 2 z Netii). Zahaczyło o przepięcia na centrali, nowe przydziały łącza, nowe pary w kablu itp. Jedyne co mi zaoferowali, to max 8Mbps! Ze względu na niestabilność łącza!! SIC! Wysyłam im właśnie zapytanie czy rachunek za Internet też obniżą o 20%??? Kpina normalnie. To moja ostatnia umowa z Netią. Tyle w temacie Netii.

Dodaj swoją opinię