Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Netia też się liczy

Netia też się liczy

WitekT 25 Kwietnia 2005 10:54

0 0

Inwestorzy jakby zapomnieli, że nie tylko znany z agresywnego zdobywania klientów Hutchison złożył ofertę w przetargu, który może wyłonić nowych operatorów komórkowych w Polsce. Zrobiła to także Netia.

Panuje opinia, że Hutchison wygra przetarg na UMTS, ale nie słychać spekulacji, kto może zdobyć częstotliwości w paśmie 1800 MHz. Tymczasem nawet jeśli Hutchison zdobędzie to, co chce, to Netia, jako podmioty nieobecne na rynku komórkowym, mają olbrzymie szanse na pasmo 1800 MHz. Powstaje pytanie, co zrobią, jeśli wygrają przetarg tylko na to pasmo. Czy konsorcjum zacznie inwestycje, czy może zrezygnuje i wtedy pasmo 1800 przypadnie albo Polkomtelowi, albo PTK Centertel. Netia na razie milczy, ale rynek wiele powinien dowiedzieć się w tym tygodniu, gdyż szef polskiej spółki i jej islandzki partner zamierzają spotkać się z dziennikarzami.
Na razie można jedynie spekulować, że np. Netia, wygrywając pasmo 1800 MHz, będzie się starała uzyskać od Huchisona możliwość działania jako operator wirtualny świadczący usługi UMTS. W zamian może zaoferować wywodzącemu się z Hongkongu operatorowi możliwość korzystania przez jego klientów ze swojej sieci. Ciekawe jest też to, kto z dostawców sprzętu zdecydował się finansować budowę sieci.

Źródło tekstu: Rzeczpospolita, wł     

Dodaj do:
w sumie: 3
 • 0

  1. ~no name  2005-04-25 11:27:00  host: 158.75.28.14

  Czy ktoś wie, kiedy rozstrzygnie sie ten przetarg?

 • 0

  2. ~WitekT  2005-04-25 12:23:00  host: witek.ds.pg.gda.pl

  no name: 9. maja, później będzie pewnie seria odwołań... ;)

 • 0

  3. ~no name  2005-04-27 00:01:00  host: 158.75.28.14

  thnks...

Dodaj swoją opinię

Do prawidłowego działania formularza wymagana jest akceptacja plików cookie.

host: ec2-54-81-197-24.compute-1.amazonaws.com


Serwis TELEPOLIS.PL zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Komentarze są opiniami czytelników, za które ponoszą oni wyłączną odpowiedzialność. Nie są oficjalnymi opiniami serwisu TELEPOLIS.PL i jego redakcji. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną.
Usuwane będą także komentarze zawierające oferty handlowe, numery telefonów, adresy e-mail czy komunikatorów oraz komentarze mocno odbiegające od treści wiadomości.

Ankieta

W jaki sposób najczęściej oglądasz transmisje meczów piłki nożne podczas tegorocznego mundialu?

Jakość i płynność gry - tego online szukają kibice

 

Zobacz wynik | Opinie (1)

Archiwum Ankiet