Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Netia: tańszy dostęp do Internetu

Netia: tańszy dostęp do Internetu

LuiN 10 Czerwca 2010 10:18

0 0

Szybki dostęp do internetu 20 Mb/s dla klientów indywidualnych i firm od 59 zł miesięcznie oraz nowy plan telefoniczny dla dzwoniących za granicę - to elementy nowej oferty Netii.

Klienci indywidualni mają teraz do wyboru (w zależności od technologii) dostępu do Internetu w trzech cenach - 49 zł (1 lub 4 Mb/s), 59 zł (6 lub 8 Mb/s) lub 69 zł (10 i 20 Mb/s) miesięcznie (ceny brutto).

Wybierając ofertę internetową w pakiecie z telefonem otrzymuje się rabat w wysokości 10 zł miesięcznie na Internet oraz router Wi-Fi za 1 zł.

Na klientów, którzy dużo dzwonią zagranicę czeka plan telefoniczny - Non Stop Świat w cenie 69 zł z VAT. W jego ramach można wykonywać połączenia lokalne, międzymiastowe oraz międzynarodowe do UE (telefony stacjonarne) i USA oraz Kanady przez 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu bez limitu minut. Stawka na krajowe połączenia komórkowe wynosi 0,32 zł (Play 0,72 zł).

W nowej ofercie będą dostępne również dotychczasowe plany głosowe: Wieczory i Weekendy za 49 zł oraz Non Stop za 59 zł miesięcznie.




Netia przygotowała również nowości dla firm. W nowej ofercie pojawi się dostęp do Internetu o prędkości pobierania danych 20 Mb/s już od 59 zł miesięcznie netto (71,98 zł z VAT). Ponadto, prędkość 6 Mb/s będzie dostępna w cenie, w której dotychczas oferowana była opcja 2 Mb/s (49 zł netto / 59,78 zł z VAT miesięcznie). Zakup pakietu Internet+telefon jest premiowany rabatem w wysokości 10 zł netto miesięcznie (plany telefonii stacjonarnej nie zmieniły się).

Nowej ofercie towarzyszy kampania reklamowa z udziałem Tomasza Kota, Twarzy Netii. W pierwszej odsłonie kampanii wcieli się w rolę dentysty "z wiertłem szybkim niczym internet Netii".



Źródło tekstu: Netia, wł     

Dodaj do:
w sumie: 51
  • -1

    1. ~  2010-06-10 10:31:45  host: 77-255-144-62.adsl.inetia.pl

    Reklama jak dla mnie sprawia odwrotne wrażenie. Odpycha mnie.

  • -3

    2.  2010-06-10 10:31:55

    Żadna łaska.... parę groszy obniżą i wielkie halo

  • 2

    3.  2010-06-10 10:38:45

    kojot67 a może chciałbyś podwyżkę?. Taka polityka firmy. Nikt ci dzisiaj nie obniży ceny internetu o więcej niż kilka zł.

  • 1

    4.  2010-06-10 10:40:48

    Najlepiej obniżkę o 50% ;)

  • 1

    5.  2010-06-10 10:42:27

    A niektórym ani nie jest potrzebne NonStop, ani WiW... Byle taniej, byle było. No ale widać Netia uważa, że takich ludzi nie ma.

  • 0

    6. ~z  2010-06-10 10:43:10  host: 77-253-154-185.adsl.inetia.pl

    Prędzej wzrośnie prękość w danej cenie, niż będą gwałtowne obniżki. 59zł za 6Mbps nie jest złe, to 8zł taniej niż średnia cena Neostrady, do tego telefon można mieć w Netii, lub u jakiegoś dostawcy WLR (w Novum czy Multimo jest chyba za 30zł jakiś). Szoku cenowego nie ma, ale przywoita zmiana.

  • 1

    7. ~  2010-06-10 10:58:34  host: ind138.internetdsl.tpnet.pl

    Na swoich kablach 8Mb maja z 59zł. to całkiem nieźle.

  • 2

    8. ~żaba  2010-06-10 11:09:36  host: s15384632.onlinehome-server.info

    LOOOL :D najlepsza reklama jaką ostatnio widziałem :D a oferta też niezła, no - przynajmniej tam gdzie mogą dać 20 mega

  • 0

    9. ~  2010-06-10 11:11:08  host: t08-09.opera-mini.net

    LuiN: "za granicę", a nie "zagranicę"!

  • 0

    10.  2010-06-10 11:13:08

    7 na kablach Netii masz 8 za 49 a z tel za 39 wiec tutaj zmiany nie ma i tak.A co do przyspieszenia netu wszystko fajnie dopóki nie wchodzi opcja telefonu gdzie są same drogie abonamenty!

  • 0

    11.  2010-06-10 11:13:29

    9, o faktycznie - zabrakło spacji, już poprawiam. Dzięki!

  • -4

    12.  2010-06-10 11:14:11

    Więcej przepustowości dla dzieci Neo za grosze. Szok!

  • 4

    13. ~  2010-06-10 11:21:23  host: t18-04.opera-mini.net

    @12, idz u siebie pod stodole poszukaj zasiegu playa, bo na takie dziury nie dociera i nie placz. Oferta netii nie jest dla ciebie.

  • -2

    14.  2010-06-10 11:25:29

    13. W przeciwieństwie do Ciebie nie jestem oplątany po sam ryj w kable ;p Przyuważ zkim fruwasz&

  • 2

    15. ~  2010-06-10 11:31:19  host: t18-04.opera-mini.net

    @14, nie narzekam chociaz mam sporo do wyboru: tp, netia, upc i lokalny operator. Przynajmniej nie placze na forach ze telefon na stole lezy i 1kreske lapie :D no idz w pole bo chyba sianokosy sa

  • -3

    16.  2010-06-10 11:36:03

    16. A pro po sianokosów są w lipcu, a teraz nowa moda jest łąki i pastwiska tylko ;p pzdr!

  • 0

    17. ~raf  2010-06-10 11:54:44  host: 109.231.45.98.koba.pl

    Cena neta i tak nie jest wysoka a jeśli ktoś korzysta z telefonu stacjonarnego to se może go wziąć lecz nie musi, zawsze są tańsi operatorzy np Teleittm -coś nowego chyba, abonament za 30zł. A ogólnie Netia walczy z TP więc i tak jest sporo lepiej.

  • 2

    18. ~Radyjo:)  2010-06-10 12:15:08  host: klient-88-135-164-33.strefawifi.kolnet.eu

    @PLAY trzeba przyznac ze jestes chamem pierwszej ligi:) Moje gratulacje..

  • 0

    19. ~marek  2010-06-10 12:41:48  host: 213-238-95-86.adsl.inetia.pl

    to niech mi ktoś powie ile minimalnie będe płacił jak wezme net z telefonem? na kablach TPSA. oczywiście nie 1Mbit/s.

  • 0

    20. ~raf  2010-06-10 12:43:38  host: 109.231.45.98.koba.pl

    98 zł abonament telefoniczny darmowe wieczory i weekendy oraz net do 6mb

  • 1

    21. ~zainteresowany  2010-06-10 12:44:04  host: 210.246.92.3

    Jak to jest z tym 8mb na LLU? Pojdzie na max 8mb czy na max mozliwosciach lacza?

  • -1

    22. ~  2010-06-10 12:47:05  host: 109.231.45.98.koba.pl

    Możesz to sprawdzić na https://www.netiaonline.pl/skantarek/standard/start.do tam pokazuje ci maksymalną prędkość ściągania

  • 0

    23. ~sanczo  2010-06-10 13:07:43  host: poczta.kckancelaria.pl

    Moja historia z Netia 2 lata mialem internet 1mb (na kablach TP) oraz wieczory i weekandy. Pod koniec kwietnia telefon z przedluzeniem umowy- ok. Proponuja mi 20MB! SUPER! 10 razy sie pytalem czy pociagnie taka predkosc- kobita sie zarzekala ze na 100%. Po moich natarczywych pytaniach w koncu wydusila ze jezeli bedzie mniej to zmniejsze do 10mb ale tyle to juz na 100000% pociagnie. Pytalem sie czy bede musial po zmianie cos zmieniac w routerze- nie. Pytalem sie czy bede mial przerwe w dostepie do netu- z powodu mojej pracy nie moge nie miec netu nawet przez godzien. Odpowiedz babki- nie bedzie przerw wszystko sie zmieni. Na koniec prosilem o telefon, kiedy skontaktuja sie z TP czy na pewno te 20mb uciagna moje kable. Usluga miala byc wlaczona 1 czerwca. 31 maja SAM ZADZWONILEM bo do mnie oczywiscie nie oddzwonili- znowu prosze o potwierdzenie predkosci i o nie rozlaczanie mnie z netem. Oczywiscie konsultant mowi ze nie bedzie problemow. 1 czerwca pada net, ludzie ktorzy do mnie dzwonia, dodzwaniaja sie pod jakis inny numer. Zglaszam usterke. Telefon naprawiaja w 24h. Dzwonie ponownie i mowie ze caly czas nie mam netu. Wmawiaja mi ze to wina mojego routera- moje tlumaczenia ze wczesniej z nimi o tym rozmawialem ich nie przekonuja. Brak internetu trwa do 6 czewrca (codziennie po 3 telefony i INNE INFO- zlewprowadzili dane, wysla do mnie technika, musze restartowac router???!!!!!) kiedy internet wraca- wraca z predkoscia z 1mb i sms o tresci ze nie moge miec szybszego netu. Skladam reklamacje, dzwonie do TP gdzie babka sparawdza moja linie i mowi ze MAX moja linia moze pociagnac 2mb i tlumaczy profesjonalnie czemu. Czekam na rozpatrzenie reklamacji ale i tak koncze z nimi umowe. PRZESTRZEGAM PRZED NETIA! Brak kompetencji u konsultantów, czekanie az ktos odbierze telefon do 20 minut, itd...

  • 0

    24. ~sanczo  2010-06-10 13:09:13  host: poczta.kckancelaria.pl

    Oczywiscie router pozwala na ADSL2+

  • 0

    25. ~Pik  2010-06-10 13:38:03  host: 81-219-204-158.adsl.inetia.pl

    Czy ktoś się orientuje od kiedy będą obowiązywały nowe zasady obiczania hurtowych cen internetu?

  • 0

    26.  2010-06-10 13:53:21

    sanczo internetowy hejter:)

  • 1

    27. ~zainteresowany  2010-06-10 14:12:14  host: 210.246.92.3

    #22. Ja sie pytam o oferte Netii a nie o swoje lacze. Znam te parametry. Chodzi mi czy gdy wezme 8mb to moge liczyc na swoje parametry czy na sztywno bedzie blokada predkosci.

  • 0

    28. ~  2010-06-10 14:26:02  host: 109.231.45.98.koba.pl

    #27 pewnie jest jakieś ograniczenie raczej nie wiele więcej niż 8mb będziesz miał, weź 20 niewielka różnica cenowa 10zł.

  • 0

    29. ~Racjonalista  2010-06-10 14:38:24  host: chello089079090188.chello.pl

    Kto im te reklamy wymyśla? Już ta z obrzydliwą muchą przywodzi niemiłe skojarzenia(natrętność,brzydota i obrzydliwość). Ta znów odwołuje się do niemiłych przeżyć u dentysty.Ponad połowa społeczeństwa odczuwa strach przed zabiegami stomatologicznymi,wszelkie składowe przedstawionej sytuacji budzą lęk-wiertło(ból),ssak(nieprzyjemne odczucie i odgłos odciąganej śliny),pomruki pacjenta z unieruchomioną szczęką. Pozostała połowa też raczej unika wizyt u dentysty i na pewno dobrze taka aranżacja się nie kojarzy. Nie wiem,jaki cel mają marketingowcy Netii, śmiało stwierdzam, że są po prostu idiotami. Po obejrzeniu kilka razy tej reklamy - marka nie będzie się przyjemnie kojarzyć.

  • 0

    30. ~zainteresowany  2010-06-10 14:58:44  host: 210.246.92.3

    #28. Nie o to chodzi i nie w tym rzecz. Czekam na jakas rzetelna informacje od kogos kto niedawno podpisal rzeczona umowe na predkosc 8mb/s w technologii LLU.

  • 0

    31. ~sztosz  2010-06-10 15:08:17  host: mail.teleksiegarnia.com

    @zainteresowany: w tej chwili i w każdej nowej ofercie netii jest blokada netu po stronie centrali. Do 8 Mbps oznacza, że na sztywno na centrali będzie zablokowany net na 8 Mbps. Jest to informacja na 100% sprawdzona.

  • 0

    32.  2010-06-10 15:11:39

    jak masz do 8 to wiecej Ci nie pojdzie juz od dawna nie ma tak ze jak bierzesz 8 to moze isc nawet do 25

  • 0

    33.  2010-06-10 15:14:53

    Paskudna reklama. Az odrzuca.

  • 0

    34. ~lalala  2010-06-10 15:18:01  host: cc.azsoft.pl

    @zainteresowany: w poście 23 masz link którym sugeruje się netia i jej konsultanci (skantarek) pokazuje ci TEORETYCZNA predkość neta w danej lokalizacji... możesz się nią sugerować ale jeżeli wyskoczy ze 8mb jest to myślę że ona będzie... ale czysto teoretycznie założę że jeżeli cała twoja klatka (mieszkańcy) wzieliby z netii po 8mb to łącze będzie przeciążone i nie ma bata że pójdzie 8mb... wiem z doświadczenia pracowałem w netii pozdo

  • 0

    35. ~lalala  2010-06-10 15:19:40  host: cc.azsoft.pl

    acha w umowie masz stwierdzone że jest DO 8MB czyli każda inna prędkość poniżej 8mb jest zgodna z umową...

  • 0

    36. ~Benio  2010-06-10 15:23:56  host: 82.139.163.106

    Netia jest bardza droga 49zł za 1Mb/s dlaczego oni nie obniżaja cen tylko zwiekszaja przepustowość, i mamią ludzi że jest taniej a defakto jest drożej.Nie tedy droga.

  • 0

    37. ~Andrzej  2010-06-10 15:43:27  host: mail.teleksiegarnia.com

    kazda umowa jest skonstruowana do głównie dlatego ze na łąćzach tp jezeli był internet np 6 mb a poszłoby 4 to TP odrzucała wypowiedzenie umowy

  • 0

    38. ~lalala  2010-06-10 15:48:55  host: cc.azsoft.pl

    @37 tak właśnie zabezpieczają się operatorzy przed reklamacjami i pokazują właśnie jak się szanuje klientów... jednym słowem masakra

  • 0

    39. ~swierzak  2010-06-10 16:05:36  host: cc.azsoft.pl

    ERA Frajera

  • 0

    40. ~  2010-06-10 16:19:53  host: 109.231.45.98.koba.pl

    nie ma operatora który gwarantuje prędkość za takie pieniądze każdy operator ma do , apropo #36 drożej jest od czego?

  • 0

    41. ~z  2010-06-10 18:14:14  host: 77-253-129-243.adsl.inetia.pl

    do 35 - nie, nie każda. Dokładnie nie pamiętam, ale bodajże jeżeli stale utrzymuje się prędkość poniżej 50% tego co jest wyupione to można zerwać umowę bez zobowiązań, tyle że to musi być rzetelnie przetestowane. Tak jest chyba u wszystkich. Jezeli kupujesz 20Mbps i masz już coś ponad 10,1 Mbps to nie masz podstaw do zerwania.

  • 0

    42. ~  2010-06-10 20:05:05  host: 77-255-254-94.adsl.inetia.pl

    20Mb po BSA??? To tylko czysty marketing i zmiana parametrów informacyjnych. Z własnego doświadczenia podam iż przed wprowadzeniem tej zabójczej prędkości w Netii, na teście łącza wyskakiwało max 6Mb a teraz jest 20Mb ale oczywiście tylko teoretycznie, abym podpisał umowę i później dowiedział się że nic z tego.

  • 0

    43. ~kkkk  2010-06-10 20:19:41  host: ip-89-174-118-32.multimo.pl

    A ja biorę Neostradę w TPSA - 20 MBit, 10 zł drozej tylko niz w Netii a przynajmiej łącze pewne 24/24 godziny i awarie szybko usuwają

  • 0

    44. ~z  2010-06-10 20:29:03  host: 77-253-129-243.adsl.inetia.pl

    i masz kolego 43 np. dziwny routing, bo Tepsa życzy sobie chore stawki za wymianę ruchu. Nie dziw się więc jeżeli do serwerów w Polsce bedziesz wchodził przez np. Niemcy. Netia jest choćby w Plix, jak i w innych węzłach i ogólnie routing krajowy, jak i zagraniczny (Tepsa jedzie z musu po bodajże opentransit France Telecom) ma lepszy.

  • 0

    45. ~kolego 44  2010-06-10 20:58:19  host: ip-89-174-118-32.multimo.pl

    Juz chyba tak nie jest ??

  • 0

    46. ~hmmm  2010-06-10 21:20:42  host: ip-89-174-118-32.multimo.pl

    pozatym routing to nie wszystko jak co prae dni są awrie pewnie w netii, mam narazie multimo i bywaja awarie nawet po kilka godzin

  • 0

    47.  2010-06-11 10:47:48

    hmmm - mam Netie od okolo 4 lat, ilosc awarii to trzy (slownie: 3), trwajace w sumie kilka godzin.

  • 0

    48. ~Tom  2010-06-11 11:33:11  host: 77-253-14-123.adsl.inetia.pl

    @47 z Netia to jest tak, ze dziala dopoki czegos nie *** Nie prosciej wziasc sobie jakis modem - np. starego Sagema (mydelniczke) i dolaczonym programikiem sprawdzic jaki jest poziom paramatrow (szumy tlumienie). Niektore modele routerow rowniez maja opcje podajaca maksymalna mozliwa synchro modemu. Jesli nie potraficie sami tego sprawdzic - zwroccie sie do jakiegos znajomego. Dopiero pozniej uderzajcie na infolinie. ich makretingowy belkot mozna sobie miedzy bajki wlozyc :]

  • 0

    49. ~adam  2010-06-16 16:11:51  host: dpr218.neoplus.adsl.tpnet.pl

    W domu mam internet z Netii, przez dwa lata zdarzyły się z 3 awarie, które w miarę szybko zostały usunięte, w ogólnym ujęciu jestem zadowolony, no ale szczerze mówiąc zastanawiam się czy dalej przedłużać sobie umowę z nimi. Strasznie ubolewam, że w Netii nie ma ma możliwości skorzystania z dodatkowych usług np. telewizji: jak w TP gdzie Neostrada z TV jest w podobnej cenie którą teraz płace za sam net. No ale cóż: może kiedyś i to wprowadza do swojej oferty i dadzą na to jakąś fajną promocję jak teraz.

  • 0

    50. ~Fan Netia  2010-06-23 09:36:07  host: 151.88.22.12

    Nareszcie sie cos dzieje ale jeszcze lojalki 2...3 letnie wiec rewelacji nie ma

  • 0

    51. ~shagg  2010-06-23 10:44:36  host: ffb146.internetdsl.tpnet.pl

    Nie wiem czy jest u was błąd ale widzę w cennikach non stop świat za 79zł brutto czyli 10zł drożej (a cennik obowiązuje od 1-02-2010)

Dodaj swoją opinię