Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Netia startuje z nagrywarką w chmurze

Netia startuje z nagrywarką w chmurze

Piszemy o tym pierwsi WitekT 12 Kwietnia 2015 23:33

9 1

Netia startuje z nową usługą telewizyjną. Będzie to sieciowa nagrywarka telewizyjna - wynika z informacji TELEPOLIS.PL. Podobną funkcję ma tylko kilku operatorów w Europie.






Do tej pory, aby nagrywać program, potrzebne było podłączenie twardego dysku USB do dekodera telewizyjnego dostarczanego przez Netię. Można było nagrywać jeden program, a drugi oglądać. Nowa usługa opiera się o nagrywanie w chmurze, po stronie operatora. Nie wymaga już dysku wpiętego w dekoder.

Będzie można nagrywać 4 (lub więcej) programów jednocześnie, a potem oglądać je z sieciowej biblioteki. Dodatkowo, ramówkę każdego kanału telewizyjnego będzie można cofnąć o kilka godzin.

Źródło tekstu: wł     

Dodaj do:

Tagi: netia

w sumie: 17
  • 0

    1. ~  2015-04-12 23:57:17  host: host-81-190-224-67.wroclaw.mm.pl

    Takie coś to chyba tylko na sieci ethernetowej i dialogowym ponie.

  • 0

    2.  2015-04-12 23:59:48

    Zamawiam dekoder, tylko nie do domu. Rrosze podłączyć pod mojego seedboxa.

    Miodzio!

  • 0

    3. ~maly  2015-04-13 00:09:26  host: hbl241.internetdsl.tpnet.pl

    ale od kiedy?

  • 1

    4. ~Max  2015-04-13 01:07:37  host: 87-205-196-42.adsl.inetia.pl

    Wielka nowość... Przejęty przez Netię Dialog miał taką usługę od dawna, nazywała się Cyfrowy Magnetowid. I była świetna, jednym mankamentem było to, że zablokowane było nagrywanie kanałów HD, zezwalali jedynie na SD.

  • 2

    5. ~Kia  2015-04-13 01:33:34  host: user-94-254-198-167.play-internet.pl

    Kiedy Play wprowadzi coś podobnego, czyli nagrywanie rozmów? Celowo napisałem Play, bo po innych opach komórkowych nawet nie ma się co spodziewać. Np. taki Plus dopiero co wprowadził HD Voice.

  • -5

    6. ~  2015-04-13 07:22:09  host: acsn164.neoplus.adsl.tpnet.pl

    @5 ile dostales darmowych minut za ten komentarz?

  • -5

    7.  2015-04-13 08:08:08

    @5 plej już ma 5G oraz 6G ready więc tylko patrzeć jak będzie nagrywanie. Wtedy wprowadzą odrazu też 10G bo poco się ograniczać.

  • -5

    8.  2015-04-13 08:09:31

    @6 dostał choinkę do malucha i używaną oponę do stara.

  • -5

    9.  2015-04-13 08:09:55

    No i oryginalną plakietkę ;-)

  • 1

    10. ~  2015-04-13 08:28:17  host: 37-128-88-154.static.ip.netia.com.pl

    Jak dla mnie usługa REWELACYJNA. Pytanie oczywiście o koszty i szczegóły ale sama idea SUPER! Co dziwne wprowadza to Netia a nie np: UPC...

  • 0

    11. ~david565  2015-04-13 09:03:09  host: 91-145-178-73.internetia.net.pl

    Świetne. Ciekawe jedynie od kiedy i jakie kolwiek szczegóły na temat usługi.

  • 1

    12. ~  2015-04-13 09:03:13  host: public-gprs514678.centertel.pl

    To jest to! W końcu ktoś na to wpadł. Inne kablówki powinny zrobić to samo. Tylko do tego trzeba mieć dobra i mega sprawna sieć a nie skretke z 1991 roku.

  • 1

    13.  2015-04-13 09:54:27

    Jaka pojemność przypadnie na jednego użytkownika?
    Na pewno jest to krok w przyszłość i za kilka lat będzie to standardem każdej telewizji.

  • 0

    14.  2015-04-13 10:02:18

    10@ nie bój nie bój UPC nie śpi ;)
    Generalnie dla 90% użytkowników wystarczające jest oglądanie jednego kanału a nagrywanie drugiego. Zabawne jest to, że po czasów VHS, gdzie nagrywanie było powszechne (pamiętam nagrywanie np. walk Gołoty) na prawie 10 lat "umarło" po wprowadzeniu DVD. Nagrywarki początkowo były drogie, ogólnie nie wiem czy można nawet było nagrywać z TV na DVD?

  • 0

    15. ~  2015-04-13 10:26:07  host: 83-238-73-53.static.ip.netia.com.pl

    Najdroższe to były nagrywarki nawet ok. 2000 zł. Dziś te nagrywarki można na skupach elektrośmieci znaleźć.

  • 0

    16. ~Sceptyk  2015-04-13 14:00:40  host: 213.158.222.48

    Kolejne oko wielkiego brata... Ja tak to widzę....
    Zgaduję, że tak na prawdę zadając nagrywania niczego nie przełączasz, lecz dodajesz odpowiedni indeks, gdzie trzeba.

    Natomiast - co do nagrywania rozmów - to jestem za. Ciekaw jestem tylko, jak by wyglądało nagranie rozmowy z biurem obsługi klienta (macierzystej sieci oczywiście) w przypadku poważniejszego sporu ;-)

  • 0

    17. ~  2015-04-13 19:31:10  host: user-94-254-199-23.play-internet.pl

    @12 skrętka sprzed ćwierćwiecza nadal trzyma parametry. Nie to co często nowa linia dsl gdzie parametry spadają z miesiąca na miesiąc (DLM).

Dodaj swoją opinię