Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Netia startuje z Chmurą Osobistą

Netia startuje z Chmurą Osobistą

WitekT 26 Września 2014 16:01

3 3

Od poniedziałku, wraz z nową, jesienną ofertą, Netia wprowadza nową usługę - Chmurę Osobistą, dostępną zarówno dla nowych, jak i obecnych klientów Netii. Klienci otrzymają 20 GB do swojej dyspozycji.




Aplikacja będzie działała na wszystkich najpopularniejszych systemach operacyjnych: Windows, MacOS, Android, Windows Phone oraz iOS. A to jeszcze nie wszystko - dane można będzie przeglądać także na telewizorze podłączonym do Netia Playera, dzięki znajdującej się w nim aplikacji.


Aplikacja jest przygotowana przy współpracy z fińską firmą F-Secure, która od 25 lat chroni zdjęcia, filmy i dokumenty milionów ludzi na całym świecie. Więcej informacji, w tym film instruktażowy, można znaleźć na stronach Netii. Z względów technicznych w późniejszym czasie dostęp do chmury uzyskają użytkownicy GigaKablówki.

Źródło tekstu: Netia     

Dodaj do:

Tagi: chmura osobista | netia

w sumie: 19
  • Ten komentarz został ukryty.

    0

    1.  2014-09-26 16:03:52

    Zamiast wymyślać nowe marki, wykorzystaliby starą, którą posiadają, którą wielu darzy sentymentem i która nawet ma skojarzenie z przechowywaniem plików - POLBOX. Przecież mają do niej prawa... Co do oferty - zobaczymy, dotychczasowe próby poszerzenia oferty przez Netię były raczej żenujące.

  • Ten komentarz został ukryty.

    1

    2.  2014-09-26 16:19:56

    Do tego marny upload w ADSL. Nic tylko brać :-)

  • Ten komentarz został ukryty.

    0

    3.  2014-09-26 16:34:19

    @2 - istotnie, ograniczenie technologicznenajpopularniejszej formy dostępu (do 1Mbps) znacząco utrudnia pracę w chmurze. Sam też nie jestem wielkim fanem tych rozwiązań ze względu bezpieczeństwa, jak i tego, że jest ich po prostu zbyt wiele i jakoś mam większe zaufanie do Dropboxa, że nagle usługi nie przestanie świadczyć, niż do Netii... Zobaczy się jednak co tam będą oferować. Pamiętaj też, że będą oferować usługę dostępnąna wielu urządzeniach - takich, z także "ludzkim" uploadem.

  • Ten komentarz został ukryty.

    0

    4. ~  2014-09-26 16:36:57  host: user-94-254-128-150.play-internet.pl

    @2 inaczej całość byś załadował w godzinę. A tak to wieczorek będzie gadał że te 20 giga to bardzo dużo :-)

  • Ten komentarz został ukryty.

    0

    5. ~pabloki  2014-09-26 16:56:05  host: public-gprs516899.centertel.pl

    @1 ho ho polbox to już chyba prehistoria.

    p.s. lepiej mi napiszcie jak działa ta ich tv osobista, lepiej od upc czy vectry?

  • Ten komentarz został ukryty.

    0

    6.  2014-09-26 18:17:00

    Mam tę Chmurę od Netii od 2 miesięcy. Generalnie dobrze działa, jestem zadowolony. Zatem poniedziałkowy "start" usługi ma bardziej charakter medialny, niż rzeczywisty :)

  • Ten komentarz został ukryty.

    0

    7.  2014-09-26 18:19:17

    Sprawdziłem - mam teraz tylko 1 GB darmowej przestrzeni - a od poniedziałku będzie 20 GB. To mnie bardzo cieszy :)

  • Ten komentarz został ukryty.

    0

    8.  2014-09-27 01:15:00

    @1 - polbox? już widzę te komentarze, gdyby pod tą marką właśnie weszła ta chmura

  • Ten komentarz został ukryty.

    0

    9. ~Spostrzegawczy  2014-09-27 10:27:12  host: public-gprs515174.centertel.pl

    Jak zwykle w Netii oferta oparta o dodanie nazwy dla rozwiązań firm trzecich. Netia kiedy przedstawicie coś zbudowanego własnymi zasobami?

  • Ten komentarz został ukryty.

    -2

    10.  2014-09-27 12:16:16

    Wmówiono pewnej grupie osób, że im jakaś tam chmura jest potrzebna i łykają jak młode lemingi.
    W dobie kart SD, pendrive-ów po 64GB po co to komu? Dziecinada. I będzie taki jeden z drugim czekał pół godziny żeby pobrać 2GB danych z chmury zamiast w minutę wydłubać z SD czy pena.
    Pomieszanie z poplątaniem.

  • Ten komentarz został ukryty.

    2

    11. ~  2014-09-27 12:29:16  host: adcq63.neoplus.adsl.tpnet.pl

    @10
    rozumiem, że masz komputer zawsze przy sobie? mi w telefonie dodatkowe 30GB z orange cloud bardzo się przydaje. oczywiście gdy jest się świadomym co się tam wrzuca (żadnych dokumentów, haseł itp). mam tam wyłącznie muzykę i kilka filmów. a piosenka to średnio 4MB, więc pobiera się w ciągu kilku sekund (jeśli w ogóle chce się ściągnąć, bo można słuchać bezpośrednio z chmury).

  • Ten komentarz został ukryty.

    -1

    12. ~  2014-09-27 17:51:28  host: 77-253-7-197.adsl.inetia.pl

    Chmura? Dajcie frajerzy swoje danie.

  • Ten komentarz został ukryty.

    0

    13. ~||telepolis.pl/$xmlhttprequest  2014-09-28 14:15:58  host: accp68.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Spostrzegawczy: pojęcie "własne zasoby" jest w sprzeczności z pojęciem "Netia" :D

  • Ten komentarz został ukryty.

    0

    14.  2014-09-29 17:04:34

    Oferta dla obecnych klientów:
    § 3 Cennik
    Pojemność Chmury Osobistej
    Cena brutto

    do 2 GB 0 zł
    od 2,01GB do 20GB 9,90 zł
    od 20GB do 200 GB 24,90 zł
    od 200GB do 500GB 40,90 zł

    Hmmm, raczej mało atrakcyjne...