Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Netia startuje komercyjnie z WiMAX

Netia startuje komercyjnie z WiMAX

WitekT 9 Sierpnia 2006 20:18

0 0

Netia pokryła zasięgiem sieci WiMAX Białystok, Bydgoszcz, Chojnice, Grudziądz, Jarocin, Kielce, Ostrowiec Świętokrzyski, Wieliczkę Koszalin, Krapkowice, Lublin, Nowy Dwór Mazowiecki, Rzeszów, Tarnobrzeg i Toruń. Wraz z sygnałem pojawiła się oferta dla komercyjnych odbiorców.



Zasięg działania każdej stacji bazowej może wynosić nawet do 50 km, jeżeli odbiorca znajduje się w bezpośrednim widoku ze stacją. Realnie w terenie zabudowanym jest to od 5 km do 10 km.

netia wimax mNa zdjęciu przedstawiono 3-częściowy zestaw WiMAX. Na górze znajduje się część terminala, umieszczona na zewnątrz budynku. Po środku widać część, którą instaluje się wewnątrz budynku – do niej podłącza się bramę z portami do telefonii i Internetu.





Netia przygotowała ofertę obejmującą dostęp do Internetu dla klientów biznesowych, a dla klientów prywatnych dodatkowo możliwość korzystania z usług telefonii stacjonarnej.

Proponowane ceny w promocjach na 12 i 24 miesiące są prawie identyczne z tymi, które Netia oferuje dla klientów, do których dociera z miedzianym kablem. Także parametry usług są identyczne. Różna jest tylko cena za zerwanie umowy z winy abonenta, która sięga – w zależności od momentu rozwiązania – ponad tysiąca złotych.

Więcej szczegółów w dziale Promocje.

Źródło tekstu: Netia, wł     

Dodaj do:
w sumie: 22
  • 0

    3. ~kris  2006-08-09 21:01:47  host: w3cache.escom.net.pl

    ale nie widzę oferty internetu bez telefonu

  • 0

    4. ~haha  2006-08-09 21:07:39  host: 128-dom-3.acn.waw.pl

    Czekamy na ofertę bez konieczności pakietu z telefonem. Ale przy obecnych cenach modemów WiMax (pewnie jakieś 300-400 dolców)to sobie poczekamy :)

  • 0

    5. ~poznaniak  2006-08-09 21:31:16  host: 213-238-105-85.adsl.inetia.pl

    Cieszą działania netii - pokazują wyższość prywatnych firm nad, nie daj Bóg, "akademickimi" molochami zarządanymi przez żałosnych profesorków (np. NASK , Pionier itp.). Jeśli prywatni nie wybudują sieci WiMax to "naukowcy" nie będą w stanie intelektualnie i finansowo sprostać zadaniu!!! No, jak pokazują doświadczenia miasta, z wyjątkiem lewego dostarczania internetu do prywatnych mieszkań profesorskich :-(

  • 0

    6. ~andre  2006-08-09 23:13:36  host: 82-38-195-47.cable.ubr04.shef.blueyonder.co.uk

    osprzet alvariona :)

  • 0

    7. ~Gear  2006-08-10 01:34:10  host: bnb21.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Co slabiutko z marketingiem netii. Mogliby sie chociaz postarac zeby ich stronki byly bardziej przejrzyste i odpowiadaly obecnym standardom tym bardziej ze jest to firma dostarczajaca internet...

  • 0

    8. ~adam  2006-08-10 01:49:56  host: w3cache1.icm.edu.pl

    W Rzeszowie, Koszalinie i Tarnobrzegu, przynajmniej wg. bip.uke.gov.pl netia nie ma przydzielonej nawet puli numeracyjnej :-) Ciekawe jakie numery będą dawać tym ludziom: 039 ?

  • 0

    9. ~getITright  2006-08-10 11:46:10  host: phantom.teldom.pl

    a 3-miasto kiedy ??? w ogóle ta netia jest śmieszna trochę, od początku swojego istnienia ma straty, teraz po krótkim okresie z niewielkimi zyskami, znowu straty i co ? zamiast inwestować w pozyskiwanie klientów, zamiast konkurować z TP, działać agresywnie choćby jak tele2, ATAKOWAĆ !!! to oni od dziesięciu lat nie zrobili zupełnie nic, stoją w tym samym miejscu. Teraz wchodzą w WiMax i co ? zamiast zacząć od dużych miast, potem mniejsze, potem najmniejsze i tak pokryć np. każde miasto powyżej 20tys. to oni postawili anteny w 5 mieścinach na krzyż i są zadowoleni :D A co do zysków jeszcze to, ile razy bym nie oglądał tvn24 to w kółko macieju, non stop, co druga przerwa reklamowa, widzę kretyńską migawkę netia dla biznesu, ta sama reklama już chyba od 2 lat, już chyba nawet nikt na nią nie zwraca uwagi, ale kaska na reklamy leci, caaaały czas, jest to tak jak by wyrzucić te pieniądze w błoto, ale w neti to jak najbardziej normalne działanie. Zwiększyli o 5% liczbę klientów biznesowych ale ARPU im spadło (!!!) zyski im spadły, przychody im spadły, więc droga netio COŚ CI SŁABIUTKO IDZIE NAKIEROWYWANIE SIĘ TYLKO NA KLIENTÓW BIZNESOWYCH. A dodam jeszcze że w gdyni netia jest od początku swego istnienia i... u mnie nie ma możliwości ani netu podłączenia ani telefonu - firma porażka :D

  • 0

    10.  2006-08-10 12:39:21

    właściwie mówi się że jądrem Netii, taką macierzystym miejscem powstania jest Lublin :) Nawet taka firma była Netia Telecom Lublin i Netia Telekom Świdnik :) tutaj były początki firmy ;-)

  • 0

    11. ~RobertD  2006-08-10 13:41:39  host: 213-238-121-106.adsl.inetia.pl

    No cóż czuć stęchlizną z kadr Netii. Potrzebują młodej agresywnej kadry, ale widać tam trzymają się stołków stare zwapniałe komuchy które liczą tylko na przetrwanie. Aż przykro patrzeć firma z takim potencjałem mozliwości nie robi zupełnie nic a mogła by poważnie zagrozić TP. Może ktoś powinien się przyjżeć tej firmie a nie całą uwagę skupiać na TP.

  • 0

    12. ~RobertD  2006-08-10 13:45:28  host: 213-238-121-106.adsl.inetia.pl

    Walcz albo giń !!! :)

  • 0

    13. ~  2006-08-10 17:30:24  host: dwb187.neoplus.adsl.tpnet.pl

    A P4 leży i kwiczy jak ledwo żywa świnia. Szkoda, bo zapowiadało się ciekawie.

  • 0

    14. ~  2006-08-10 17:31:47  host: abue165.neoplus.adsl.tpnet.pl

    11, RobertD: to już nigdy by pewnie się nie podnieśli :).

  • 0

    15. ~adam  2006-08-10 17:43:18  host: w3cache1.icm.edu.pl

    Zgadnijcie kto jest w radzie nadzorczej Netii? Alicja Kornasiewicz - ta korytniczka AWS, która sprzedała TPSA dla &FT. Sami swoi.

  • 0

    16. ~adam98  2006-08-10 18:45:37  host: 212.106.23.240

    Dlaczego nie piszecie że w tym roku tpsa nie rozdzieli neostrady od telefonu ? Twierdzą że postarają się to zrobić w 2007 ale może to być grudzień 2007 !! Streżyńska może kazać rozdzielenie, a tpsa woli płacić kary i nie rozdzieli :)
    http://biznes.onet.pl/0,1369328,wiadomosci.html

  • 0

    17.  2006-08-10 22:14:43

    LIMITY!

    http://www.telepolis.pl/promocje.php?id=149

    Żenada. Czyli 40GB na 3 miesiące?

  • 0

    18. ~Leon  2006-08-10 23:09:57  host: 195.136.16.40

    *Boczi - nie dokońca limity. nie można w ciągu trzech miesięcy przekroczyc co miesiąc 40GB. Wychodzi na to ze przez 2 miesiące można ciągnąc na maksa a trzeci miesiac w granicach 40GB.

  • 0

    19. ~Gear  2006-08-11 03:29:49  host: bkz165.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Cytat:
    „Telekomunikacja Polska planuje wprowadzenie neostrady jako samodzielnej usługi, ale będzie to jej własna decyzja biznesowa. Urząd nie może narzucić TP takiego działania” – podała TP SA."

    HAHAHAH a to dobre :D
    A tak powaznie to licze na to ze teraz pani Strezynska wyznaczy pozadna kare (zeby TP wiedziala ze to nie zarty - obciazajaca TP na tyle duzymi kosztami, zeby ta juz przestala smiac im sie w twarz, wiedzac ze im sie bardziej oplaca placic kary niz podporzadkowac sie regulatorowi). Jesli UKE tak nie poczyni to TP dalej bedzie, jak nie trudno sie domyslic dzialac wlasnie w ten swoj sprawdzony sposob...

  • 0

    20. ~Gear  2006-08-11 03:34:25  host: bkz165.neoplus.adsl.tpnet.pl

    To bylo oczywiscie odnosnie 16. adam98

  • 0

    21. ~camillus  2006-08-25 10:28:42  host: alj210.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Ktoś wie co to za sprzęt? Jaki model?

  • 0

    22. ~  2008-04-16 11:53:58  host: 195.116.32.153

    Witam Ja nawet nie miałem okazji sprawdzić dostępu radiowego przez sieć wi-max poniewaz firma Netia woli zachować twarz i powiedzieć klientowi, że nie ma zasięgu niż przyznac się do niekompetencji i opieszałości swoich pracowników, minęło już ponad 40 dni od czasu zawarcia umowy i nikt się ze mna nie skontaktował a managera z którym podpisałem umowę 03.03.2008r ciagle " nie ma" nawet pod telefonem ? A tymczasem Access Point Netii widzę z okna, może to te korki na Poleczki i Puławskiej nie pozwalają falom dostać się na Pileckiego albo dojechać ekipie techników? W każdym razie dziękuję firmie Netia za wyciągniecie moich danych osobowych. Pozdrowienia dla Pana S. Sosnowskiego i całego zespołu NETII. Niezadowolony niedoszły klient Netii : Karol.

Dodaj swoją opinię