Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Netia sprzedała udziały w P4

Netia sprzedała udziały w P4

sirmark 23 Lutego 2008 00:16

0 0

Netii zawarła z Tollerton Investments oraz Novator Telecom Poland S.a.r.l umowę sprzedaży 23,4% udziałów w spółce P4 za cenę 130 mln euro.






W wyniku umowy Netia sprzedała 1605 udziałów w P4 na rzecz Tollerton (które obecnie stanowią 3% udziałów w kapitale zakładowym P4) i 10914 udziałów na rzecz Novator (które obecnie stanowią 20,4% udziałów). Oprócz 130 mln euro płatne w gotówce, kupujący zobowiązali się zapłacić dodatkową kwotę w przypadku przyszłej zmiany kontroli nad P4 lub zbycia P4 przez Tollerton i Novator w ciągu 12 miesięcy od podpisania umowy.

W opinii zarządu Netii, cena 130 mln euro za udział mniejszościowy jest bardzo atrakcyjna i zapewni finansowanie, które umożliwi spółce realizację strategii rozwoju usług szerokopasmowego dostępu do Internetu. Ponadto, zgodnie z przyjętą strategią, Netia zamierza w dalszym ciągu wykorzystywać relacje powstałe dzięki zaangażowaniu kapitałowemu w P4 jako inwestor-założyciel poprzez kontynuację obowiązujących umów handlowych dotyczących świadczenia rozwiązań transmisji dla sieci UMTS P4 i umowy o świadczenie usług mobilnych.

Źródło tekstu: Netia, wł     

Dodaj do:
w sumie: 24
  • 0

    5.  2008-02-23 10:38:12

    @1: MVNO na Play to baaaardzo odległa sprawa. Bez własnej infrastruktury to niby jak oni by to mieli zrobić?

  • 0

    6.  2008-02-23 11:02:02

    mariusz9a: To nie jest odległa sprawa. Jakiś czas temu Netia to zapowiadała i jeśli dobrze pamiętam może to się stać jeszcze w tym roku. Po prostu będą korzystać z infrastruktury Plusa i Play. W sumie mnie też to dziwi bo skoro jest tylu pośredników to jak można zaproponować ciekawe stawki...

  • 0

    7. ~nrr  2008-02-23 11:15:03  host: dynamic-78-8-80-243.ssp.dialog.net.pl

    gotówa to znaczy, że w pieniądzu, a nie w papierach wartościowych.. gotówka w tym wypadku to będzie przelew pewnie :P.. dla nas, zwyklych ludzi gotowka to bilon :)

  • 0

    8. ~dt  2008-02-23 11:27:02  host: wap.plusgsm.pl

    pewnie ze przelew a nie np udzialy w innej firmie :) No i prosze. Delikatnie zasugerowali ze jest taka mozliwosc i tu nagle taka transakcja.

  • 0

    9. ~anty Playta  2008-02-23 14:58:01  host: 194.146.253.22

    kończą sie dudki to trza kombinować....

  • 0

    10. ~ole  2008-02-23 16:13:35  host: inet20908na-2.eranet.pl

    anty playta: i tak i nie. Zauważ że Novator sprzedał udziały sam sobie. Jest największym udziałowcem Netii więc podjął faktycznie decyzję o przeniesieniu aktywów z lewej kieszeni do prawej. Biorąc pod uwagę dodatkowo że Netia ostatnio bardzo zaczęła kłaść nacisk na wskaźniki finansowe (przede wszystkim EBIDTA)widać jasno że Novator robi porządki przed sprzedażą udziałów zarówno w Netii jak i P4. Po prostu taka sytuacja jest czytelniejsza. I myślę, że nastapi to w ciągu 12 miesięcy, gdyż Netia zastrzegła w umowie sprzedaży, że w przypadku kolejnej transakcji akcjami P4 dostanie wyrównianie.

  • 0

    11. ~mirekb  2008-02-23 16:30:10  host: apn-77-115-39-100.gprs.plus.pl

    a jednak.ciekawe jak to będzie z tym umts p4?to chyba odlegla sprawa;-)

  • 0

    12.  2008-02-23 17:14:44

    No co do UMTS to barrrdzo odległa sprawa w PLAY no może na 2014r. będziemy mieli zasięg UMTS gdzieś na ponad 50% Polski. No chyba że będziemy jeszcze drożej płacić za połączenie do PLAY gdzieś powiedzmy 3-4zł za minute to czas my się skrócił może do 2012r. xD MNVO w PLAY dobre mi... xD PLUS by nie wytrzymał obciążenia. ;)

  • 0

    13. ~  2008-02-23 19:15:10  host: dps138.neoplus.adsl.tpnet.pl

    @ole: podobna sytuacja jak kilka lat temu Telekomunikacja Polska sprzedała swoje udzialy w Orange dla France Telecomu (czy jakoś tak)

  • 0

    14. ~andik  2008-02-23 20:42:21  host: public-gprs45360.centertel.pl

    ale telefonów ma P4(Play) do wyboru w salonach :) Totalna kicha ........................

  • 0

    15. ~ole  2008-02-23 20:42:45  host: inet20908na-2.eranet.pl

    13: A propos TP. Z rynku dochodzą słuchy, że to oni mają najwiekszą chrapkę na kupno PLAY :-)

  • 0

    16. ~  2008-02-23 22:39:31  host: 213-238-75-224.adsl.inetia.pl

    Słyszycie? To Hutchinson nadchodzi...

  • 0

    17. ~nostra  2008-02-23 23:02:24  host: eso147.neoplus.adsl.tpnet.pl

    ~16 oby bóg pobłogosławił twe usta !!! Jezeli to hutchison to wielkie 3 opy zafalują portkami ....

  • 0

    18. ~  2008-02-24 11:14:01  host: nat-mo4.aster.pl

    @16 - jeżeli w ogóle to Hutchison.

  • 0

    19.  2008-02-24 11:26:54

    13: PTK Centertel (Orange) jest w całości własnością Telekomunikacji Polskiej. To w TP France Telecom ma niecałe 48% udziałów.

  • 0

    20.  2008-02-24 12:53:30

    Początek playty...

  • 0

    21. ~  2008-02-24 15:15:36  host: che134.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Czyli ewidentnie NEtia koncentruje sie na rynku tel-net. Mozna sie spodziewac kolejnych inwestycji i zakupow, a tym samym powiekszania grona klientow, oraz ew. nastepnych romocji i obnizek cen.

  • 0

    22. ~  2008-02-24 21:00:03  host: oo9.ipartners.pl

    @ 19 &FTP ma 48,58 proc. akcji &FTP ;-)

  • 0

    23.  2008-02-25 08:31:46

    21. to juz bylo wiadome pocz stycznia gdy pojawilo sie oficjalne info prasowe na w/w temat od netii

  • 0

    24.  2008-02-26 09:21:51

    #11. #12. Polecam zapoznać się http://www.bip.uke.gov.pl/bipurtip/index.jsp?place=Lead07&ne ws_cat_id=56&news_id=724&layout=11&page=text są tam ciekawe informacje na temat stacji UMTS poszczególnych operatorów oto statystyki: Polkomtel ok. 1800, P4 - 1025, PTC- 1450, Orange 945. Wynika z tego że P4 dosyć żwawo stawia kolejne mimo, że zaczął najpóźniej a Orange ma ich najmniej...Z tego wynika też, że PLAY może korzystać z prawie 3000 nadajników UMTS. Któryś jeszcze operator może?

Dodaj swoją opinię