Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Netia sprzedała swoją jedyną kablówkę Vectrze

Netia sprzedała swoją jedyną kablówkę Vectrze

WitekT 18 Maja 2011 11:34

0 0

Vectra kupiła od Netii sieć analogowej telewizji kablowej działającą w Bydgoszczy i kilku okolicznych miejscowościach. Sprzedana została sama infrastruktura, bez klientów, zapewniająca dostęp do kilkunastu tysięcy gospodarstw domowych.

Infrastruktura sieci koncentrycznej przejęta od Netii obejmuje część Bydgoszczy oraz 5 okolicznych miejscowości: Nowe nad Wisłą, Nakło, Paterek, Świecie i Tuchola. Zakup uzupełnia istniejącą infrastrukturę Vectry: w Nakle i Świeciu Vectra jest już obecna, natomiast Bydgoszcz jest nowym miastem, gdzie operator rozpocznie rynkową ekspansję.

Sprzedaż sieci koncentrycznej jest efektem realizacji strategii Netii, polegającej na skupieniu się na technologiach o kluczowym znaczeniu. Telewizja analogowa, oferowana na bardzo ograniczonym terenie, generuje koszty, nie dając korzyści efektu skali. Netia dąży do ujednolicenia platform technologicznych, za pomocą których dostarcza usługi. Usługi TV zdecydowanie bardziej efektywnie możemy dostarczać w technologii IP - powiedział Karol Wieczorek, kierownik ds. komunikacji korporacyjnej Netii.

Wieczorek pytany przez TELEPOLIS.PL o wartość transakcji powiedział tylko, że uzyskana cena jest dla Netii bardzo zadowalająca. Można ją szacować na kilka mln zł.




Kablówka w portfolio Netii znalazła się na początku 2004 roku, została przejęta wraz ze spółką El-net. 6 tys. klientów kablówki zostało już poinformowanych o tym, że Netia zaprzestanie świadczenia usług w wakacje, umowa zostanie rozwiązana za porozumieniem stron, a wszyscy chętni mogą podpisać nowe umowy z Vectrą.

Z satysfakcją przyjmujemy zwiększenie obecności Vectry w regionie kujawsko-pomorskim. To dla nas duże wyzwanie, możliwość istotnego wzrostu liczby abonentów każdej z naszych usług. Dotyczy to zwłaszcza Bydgoszczy, w której już podjęliśmy działania zmierzające do powiększenia zasięgu pozyskanej od Netii sieci - powiedział Krzysztof Burmer, dyrektor operacyjny Vectry.

Vectra planuje w najbliżych miesiącach uruchomić na pozyskanych zasobach usługi telewizji cyfrowej i wiele innych.

Grupa Vectra to drugi pod względem liczby abonentów telekomunikacyjny operator kablowy w Polsce. Obsługuje 773 tys. klientów w 157 miastach na terenie całego kraju.

Źródło tekstu: Vectra, wł     

Dodaj do:
w sumie: 8
 • 0

  1. ~x  2011-05-18 12:01:53  host: s-01.wroclaw.dialog.net.pl

  Zbierają kasę na nas :-)

 • 0

  2.  2011-05-18 12:41:54

  Czyli przez niemal 7 lat, Netia nic nie inwestowała w infrastrukturę tej CATV... Tak przy okazji: aby świadczyć IP over CATV mamy o wiele, wiele szersze pasmo do dyspozycji, nawet gdy jest to zabytkowa infra analogowa, w przypadku TV over IP problemem jest wąskie pasmo dla ADSL, gdzie większość kabelków ma pow. 1,5 km i dostępny jest co najwyżej obraz SD, o HD zaś można... pomarzyć :->...

 • 0

  3. ~Candyman  2011-05-18 12:43:07  host: proxy2.netia.pl

  na was mamy już zebraną ;-)

 • 0

  4. ~  2011-05-18 12:57:41  host: V34-09.opera-mini.net

  Zaraz, zaraz, jak to za porozumieniem stron? Netia zdecydowala JEDNOSTRONNIE o rozwiazaniu umow i narzucila swoja decyzje klientom, wiec gdzie tu jakiekolwiek porozumienie???

 • 0

  5. ~Bimbo  2011-05-18 13:11:12  host: 178-36-153-106.adsl.inetia.pl

  Wreszcie! Jeśli się z firmy technologicznej robi firmę sprzedającą proste produkty w rodzaju napojów w puszkach lub płytek ceramicznych to należy pozbyć się posiadanej infrastruktury teleinformatycznej. Czekamy na dalsze sprzedaże "niewygodnej" sieci, której amortyzacja obciąża wynik spółki idącej już tylko na cieniutkiej marży i sporym wolumenie...bo przecież żadnej wartości dodanej do usług firma już wykreować nie potrafi.

 • 0

  6. ~QWERTY  2011-05-18 13:50:35  host: dynamic-78-8-217-47.ssp.dialog.net.pl

  Sam mam Vectrę (pakiet Złoty Cyfrowy) i płacę 53 zł, mam 90 programów + 12 radiowych. Nikt z kablówek nie da takiej dobrej oferty, oprócz Vectry. Tak więc słyszałem, że w Bydgoszczy chcieli mieć Vectrę, to teraz będzie...

 • 0

  7. ~fafiXXX  2011-05-18 20:21:22  host: ip-89-174-121-213.multimo.pl

  vectra to shit - zarówno w hd, jak i sd. masakra, nie obraz. jak chcesz coś normalnego, to niestety - tylko n lub cyfra.

 • 0

  8. ~Shagi  2011-05-24 08:24:20  host: 088156042108.olsztyn.vectranet.pl

  Vectra schodzi na psy Panie i Panowie. Jestem ich klientem od 6 lat i powiem jedno domagają się żebym zwrócił im niedopłatę z przed trzech lat która oscyluje w wysokości 20 zł. Nie wiedzą za bardzo skąd się to wzięło ani za co to jest! Ale wezwanie do zapłaty już przyszło! Szok! Dziś idę do rzecznika praw konsumenta bo to chore jest. To w świetle prawa wygląda raczej na próbę wyłudzenia czy coś. Całe szczęście, że już skończyła mi się umowa. Dziś zamówię nowy net i TV w Neti a z tą vectrą się pożegnam bo niestety ale ci Państwo chyba zapomnieli, że to klient jest najważniejszy. Przez te wszystkie lata zapłaciłem im prawie 10tys. złotych a oni upominają się o marne 20 i to bez pokrycia! Eh Pozdrawiam

Dodaj swoją opinię

Do prawidłowego działania formularza wymagana jest akceptacja plików cookie.

host: ec2-54-224-235-183.compute-1.amazonaws.com


Serwis TELEPOLIS.PL zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Komentarze są opiniami czytelników, za które ponoszą oni wyłączną odpowiedzialność. Nie są oficjalnymi opiniami serwisu TELEPOLIS.PL i jego redakcji. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną.
Usuwane będą także komentarze zawierające oferty handlowe, numery telefonów, adresy e-mail czy komunikatorów oraz komentarze mocno odbiegające od treści wiadomości.

Ankieta

Czy uważasz, że Play zdąży pokryć własnym zasięgiem całą Polskę do 2020 roku?

Play ma 6000 stacji BTS

 

Zobacz wynik | Opinie (4)

Archiwum Ankiet