Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Netia sprzedaje udziały w P4 dotychczasowym udziałowcom

Netia sprzedaje udziały w P4 dotychczasowym udziałowcom

WitekT 31 Stycznia 2008 09:19

0 0

Już wiadomo, kto kupi od Netii 23,4% udziałów w P4. Można powiedzieć, że "wszystko zostanie w rodzinie". Nabywcami, z którymi podpisano list intencyjny, będą dwaj dotychczasowi udziałowcy - Novator oraz fundusz Tollerton, który udziały w P4 dostał rok temu w zamian za wniesienie sieci sprzedaży Germanosa.

Netia otrzymała ofertę w wysokości 130 mln euro za 23,4% udziałów w P4, co jest kwotą o 50,3 mln euro większą niż telekom zainwestował w operatora komórkowego. Dodatkowo, w przypadku zmiany kontroli nad P4 w ciągu 12 miesięcy od zamknięcia transakcji, Netia może liczyć na dodatkowe pieniądze.




Zarząd Spółki uważa, że zaproponowana przez Tollerton i Novator cena za pakiet mniejszościowy w P4 jest bardzo atrakcyjna i, zakładając zamknięcie zgodnie z założeniami, transakcja zapewniłaby środki niezbędne do realizacji strategii wzrostu Netii opartej o rozwój usług szerokopasmowych. Ponadto, zgodnie z przyjętą strategią, Netia zamierza w dalszym ciągu wykorzystywać relacje powstałe dzięki zaangażowaniu kapitałowemu w P4 jako inwestor-założyciel poprzez kontynuację obowiązujących umów handlowych dotyczących świadczenia rozwiązań transmisji dla sieci UMTS P4 i umowy o świadczenie usług mobilnych.

Zgodnie z warunkami listu intencyjnego, strony zamierzają zawrzeć ostateczne umowy i zamknąć transakcję do 31. marca.

Źródło tekstu: Netia     

Dodaj do:
w sumie: 36
  • 0

    17.  2008-01-31 14:49:09

    Pamiętajcie że PLAY przyniósł Netii 97 milionów złotych strat. Więc Netia dobry krok zrobiła. Na padniecie PLAY nie ma co liczyć bo nawet jeśli by upadł PLAY to i tak China Bank przejmie całą spółkę, wtedy istnieje najlepsze rozwiązanie by PLAY przejęło kochane "3". :)

  • 0

    18.  2008-01-31 15:04:37

    To ma byc NEWS DNIA? :D Newsem dnia to dla mnie jest ze powstaje kolejny virtual na bazie Orange ;) nazywac sie to ma lechia-mobile :D jest to drugoligowy klub sportowy z Gdanska, ktory ma zaoferowac swoim kibolom swoje zdrapki. Lechia w ten sposob bedzie rozsylac SMSy z informacja, gdzie odbeda sie ciekawe burdy i bijatyki //lol

  • 0

    19.  2008-01-31 16:01:07

    ~~empireus wiesz to nie news dnia. To się staje nudne więcej będzie wirtualnych. I już nikogo to nie dziwi... Przynajmniej mój Orange zarobi na tych jeleniach wirtualnych.

  • 0

    20. ~misiek  2008-01-31 16:36:52  host: dpg5.neoplus.adsl.tpnet.pl

    hehe, o tym było pisane juz znaczenie wczesniej, czytalem o tym na pb.pl. Czy ktos sie skusi na p4? rozumiem, ze przez to cala inwestycja w rozwoj siecie upadnie w gruzy, jak netia sama nie kasy na to całą zabawę... i sama szuka zrodla dochodu aby rozwinac sie

  • 0

    21. ~qaz  2008-01-31 16:44:52  host: docsis-1.nat.tvk.wroc.pl

    ten caly germanos ktory sprzedaje PLAY to kaszana-ci ludzie co tam pracuja sa chyba z ulicy - nic nie wiedza

  • 0

    22.  2008-01-31 16:45:20

    misiek: pb NIE MÓGŁ o tym pisać wcześniej niż kilkanaście minut przed nami. Wcześniej, ponad tydzień temu, tak samo jak my pisał TYLKO o tym, że Netia dostała ofertę sprzedaży udziałów w P4, ale nie ujawniła od kogo.

  • 0

    23. ~  2008-01-31 19:43:33  host: hosted.by.pacificrack.com

    Widac ze ktos jest zaslepiony jednym operatorem...

  • 0

    24. ~hbmm  2008-01-31 21:02:11  host: feg2.internetdsl.tpnet.pl

    mysle ze na decyzje neti wpłyneła sytułacja na giełdzie boja sie ze na emisji akcji nie zarobia duzo pieniedzy:(

  • 0

    25.  2008-01-31 21:40:35

    Czekamy na As-a by napisal ze w Play jest i tak taniej + kilka bluzgów na użytkowników innych operatorów.

  • 0

    26. ~mirekb  2008-01-31 21:50:28  host: apn-77-114-47-147.gprs.plus.pl

    siedze na telepolis od lat.jednak przez rok moge powiedziec ze coraz mlodsi uzytkownicy sie bawia w czat niz rzeczowo rozmawiaja na argumenty.szkoda

  • 0

    27. ~n  2008-01-31 22:32:01  host: 80.51.91.252

    plej, plej, ple, wszędzie plej - ta nachalna propaganda tylko zraża do tej sieci. o! :>

  • 0

    28. ~  2008-01-31 22:56:46  host: public-gprs11534.centertel.pl

    Młodsi i zazwyczaj nawiedzeni , mający chyba jakieś głębokie urazy psychiczne .

  • 0

    29. ~dział korkety  2008-01-31 23:12:03  host: 80.51.91.252

    przed przecinkiem prosimy nie stawiać spacji - dziękujemy!

  • 0

    30.  2008-02-01 01:17:24

    PLAY DNO!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! PLAY DNO!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! PLAYT DNO!!!!!!!!!!! FRAJERZY!!!!!!!!!!!!!!!

  • 0

    31. ~robo  2008-02-01 07:01:18  host: actc72.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Widzę że masa specjalistów znających rynek na tym forum się udziela :) (tak z własnej ciekawości sprawdźcie Kto jest właścicielem Netii i od razu będzie widać że ta transakcja to zwykłe dofinansowanie własnych spółek).

  • 0

    32. ~  2008-02-01 08:19:12  host: 67.159.45.51

    #29: co to 'dział kokrety'? coś od robienia krokietów?

  • 0

    33. ~rybka  2008-02-01 09:53:40  host: dop25.neoplus.adsl.tpnet.pl

    robo, słuszna uwaga :) wystarczy sprawdzic ;) i odrazu wiadomo co i jak :) robia jak zwykle wokol siebie wielkie HeLLOOOOOOOw i tyle, musze w koncu zaistniac w mediach.

  • 0

    34. ~Play rzondzi!  2008-02-01 10:23:59  host: 72.46.130.23

    Żeby tylko nie kupiły Pleya jakieś żabojady by by było strasznie drogo od razu! Ja bym tego bardzo nie chciał. Play rzondzi!!!!!!!!!!

  • 0

    35. ~n  2008-02-01 13:26:31  host: 80.51.91.252

    mam nadzieję, że orange kupi ten szajs - lepszy kolor pomarańczowy niż fiolet :>

  • 0

    36.  2008-02-01 13:59:56

    n: chyba Ci się troszkę pomieszało w głowie:)

Dodaj swoją opinię