Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Netia przejęła spółkę Ticom

Netia przejęła spółkę Ticom

sirmark 12 Grudnia 2008 21:01

0 0
Spółka zależna Netii - Systemy Informatyczne Netis - zakupiła udziały w spółce Ticom z Wrocławia, świadczącej usługi szerokopasmowego dostępu do Internetu dla klientów na terenie Tarnowskich Gór.

Wykorzystywana przez spółkę technologia Fast Ethernet pozwala na udostępnianie klientom łącza o przepustowości do 100 Mb/s. Na dzień 10 grudnia sieć Ticom obsługiwała 819 klientów, a posiadane przez nią zasoby sieciowe pozwalają na obsługę łącznie ok. 5000 gospodarstw domowych.

Nabycie udziałów w spółce nastąpiło za łączną kwotę 592.242,32 zł.


Źródło tekstu: Netia, wł     

Dodaj do:
w sumie: 18
  • 0

    1.  2008-12-12 21:03:57

    Netia miała powoli odchodzic od pomysłu przejmowania spółek lokalnych dostawcow net'u ! Swoja droga dzis słyszałem o operatorze z Wrocławia który świadczy usługi netu 10MB/sek za 30 zł -> możliwe ?

  • 0

    2.  2008-12-12 21:33:53

    nieźle, nieźle, jak firma zaczynała działalność to korzystałem z ich osiedlówki, ale jakoś mieli okropną ;o)

  • 0

    3.  2008-12-12 21:35:24

    *jakość

  • 0

    4.  2008-12-12 22:04:15

    Pedros, która bo ja z Wrocka i z wielką chcęcią skorzystam!

  • 0

    5.  2008-12-12 22:10:04

    Aaa... pewnie mówisz o eWro.

  • 0

    6.  2008-12-12 22:11:10

    W eWro nie jest tak tanio. Przepraszam.

  • 0

    7.  2008-12-12 22:15:35

    @4 właśnie nie wiem i też byłem w cieżkim szoku , moze ta predkosc jest w jakiejs osiedlowce predkoscia wspoldzielona a na klienta przypada po 256 kbs;) albo 10Mbs maja miedzy soba uzytkownicy , naprawde nie wiem , ale panna byla swiecie przekonana o takiej predkosci i cenie

  • 0

    8. ~  2008-12-12 22:17:47  host: aze244.neoplus.adsl.tpnet.pl

    ewro z rapida ciagnie nontoper 4500kilobajtów/s. Sprawdzone 2dni temu. Możliwe, że dałoby radę pociągnąć więcej po wymianie sieciówki na porządznego intela i zmianie kabli do skrzynki na klatce :D

  • 0

    9. ~nick  2008-12-12 22:49:52  host: eie31.neoplus.adsl.tpnet.pl

    eWro jest chyba jedną z niewielu sieci umożliwiających transfery takie jak na sieciach uczelnianych, przykładowo na rapidshare.com można wysłać plik 200MB w czasie ponizej minuty

  • 0

    10. ~nick  2008-12-12 22:54:59  host: eie31.neoplus.adsl.tpnet.pl

    A miesięcznie płąci sie za to 75zł. Prędkości byłyby pewnie jeszcze większe gdyby zamiast stumegowych switchy dali cos gigabitowego. I oczywiście gigabitowe sieciówki w kompach ale to już standard http://www.speedtest.net/result/359718578.png

  • 0

    11.  2008-12-13 07:52:04

    #1: możliwe, możliwe, choć bardzo tanio jak na Polske, ja mam 10Mbps za 39 zl ... konkurencja wymusila

  • 0

    12.  2008-12-13 07:55:50

    #1: a nie doczytalem, o megabajtach piszesz, a ja o megabitach, sorry

  • 0

    13. ~nick  2008-12-13 20:41:57  host: cem78.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Wojtaszek ma racje. Przykładowo u konkurencji (proxnet) łącze stumegowe jest w cenie pięciokrotnie wolniejszego UPC Ultra.

  • 0

    14. ~Ami  2008-12-14 20:34:25  host: hellboy.protonet.pl

    Czyż by nie wytrzymali konkurencji ProtoNetu ?

  • 0

    15. ~adiq  2008-12-14 21:41:08  host: komp-212-59-245-149.protonet.pl

    raczej dzialali na innym terenie ;)

  • 0

    16. ~Ami  2008-12-15 10:21:48  host: hellboy.protonet.pl

    hmm a właśnie że działają na tych samych terenach

  • 0

    17. ~  2009-01-18 00:15:09  host: station-26-138-87-77.ticom.pl

    Ludziska, ta firma jest zarejestrowana we wrocławiu ale internet jest w tarnowskich gorach, mam od nich łacze 2048/512kbps w ciągu dnia a w nocy 4096/1024kbps i naprawde taka predkosc sie utrzymuje. Koszt to 70PLN/miesiac. Transfery nie spadaja mi od 2 lat wiecej niz 5% w dół od podawanych predkosci, ale wiekszosc czasu sa nawet okolo 10% wyższe.

  • 0

    18. ~Casper  2009-12-16 16:28:25  host: station-110-141-87-77.ticom.pl

    Korzystam z internetu starego Ticomu - i powiem tak płacę za 2Mb/s - 60zł i na szczęście podpisałem umowę tylko na 6 miesięcy bo myślałem że za taką kwotę dostanę dobry i szybki internet, coraz rzadziej sa problemy, ale najczęściej było tak: nie było internetu w weekendy, lub był ale strona google otwierała się 5 minut więc gdzie te moje 2mb/s? nie polecam tej sieci. Mają za drogą ofertę która nie przenosi się wogóle na jakość usług. właśnie sprawdziłem szybkość łacza i pokazało mi prędkość ściagania 2072 kbps ale wysyłania już tylko - 234 kbps ( w momencie w którym nie mam problemu z netem)

Dodaj swoją opinię