Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Netia podwyższa prognozy, potencjalnie zainteresowana Dialogiem

Netia podwyższa prognozy, potencjalnie zainteresowana Dialogiem

WitekT 6 Kwietnia 2009 12:30

0 0

Netia podwyższyła prognozę wyniku EBITDA na 2009 rok do 290 mln zł z 260 mln zł w związku z rozpoczęciem wdrażanie programu redukcji kosztów. Po uwzględnieniu kosztów restrukturyzacji EBITDA w 2009 roku ma wynieść 265 mln zł.

W oparciu o intensywne prace przygotowawcze przeprowadzone w ostatnich dwóch kwartałach, Netia rozpoczęła proces wdrażania kompleksowego programu redukcji kosztów, którego celem jest obniżenie bazy kosztów operacyjnych od 2010 roku o 100 mln zł w skali roku. Przewiduje się, że związane w tym projektem jednorazowe koszty reorganizacji, które zostaną poniesione w 2009 roku, wyniosą do 25 mln zł. Tym samym, EBITDA za rok obrotowy 2009, po uwzględnieniu kosztów restrukturyzacji, oczekiwana jest na poziomie 265 mln zł. (…) Netia podwyższyła też średnioterminową prognozę marży EBITDA na rok obrotowy 2010 i 2012 o 3 punkty procentowe, tj. odpowiednio do 23% i 28% - napisała spółka w komunikacie.

Netia mogłaby być zainteresowana kupnem Dialogu, jeśli ten byłby wystawiony na sprzedaż przez KGHM.
Realizujemy akwizycje w sieci ethernetowych i w sposób ciągły są prowadzone rozmowy. Jeśli chodzi o firmy duże, takich rozmów nie prowadzimy, ale wiemy, między innymi z prasy, że są takie rozważania o sprzedaży takich firm. Wtedy, gdy będzie sprzedający, to my na pewno będziemy zainteresowanym kupującym - powiedział konferencji Mirosław Godlewski, prezes Netii.

Na rynku pojawiały się ostatnio spekulacje, że KGHM jeszcze w tym roku może sprzedać Dialog, o czym szerzej pialiśmy w tej wiadomości. Spółka jednak zaprzeczyła.

Źródło tekstu: Netia, PAP, wł     

Dodaj do:
w sumie: 3
 • 0

  1. ~  2009-04-06 12:59:52  host: dva130.internetdsl.tpnet.pl

  Jakby netia kupila dialog, tak jak planowala kilka lat temu to byloby fajnie. Bylaby to najwieksza alternatywa dla TP

 • 0

  2.  2009-04-06 14:11:16

  Wtedy byłby oligopol... Netia, owszem, konsekrowałaby, ale nie musiałaby tak walczyć o klientów, skoro by już ich posiadała.

 • 0

  3. ~Chrome_TP  2009-04-07 01:53:56  host: age226.neoplus.adsl.tpnet.pl

  Niekoniecznie - w tej branży nie ma czegoś takiego jak za dużo klientów, nic nie stałoby im też na przeszkodzie, aby kontynuować ekspansję tym bardziej, że mogą sobie na tak duży rozrost pozwolić - ale naturalnie nie tak duży by wpaść pod regulację UKE... Nie ma sensu przecie samemu sobie dokładać problemów :>

Dodaj swoją opinię

Do prawidłowego działania formularza wymagana jest akceptacja plików cookie.

host: ec2-54-161-40-41.compute-1.amazonaws.com


Serwis TELEPOLIS.PL zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Komentarze są opiniami czytelników, za które ponoszą oni wyłączną odpowiedzialność. Nie są oficjalnymi opiniami serwisu TELEPOLIS.PL i jego redakcji. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną.
Usuwane będą także komentarze zawierające oferty handlowe, numery telefonów, adresy e-mail czy komunikatorów oraz komentarze mocno odbiegające od treści wiadomości.

Najpopularniejsze

Ankieta

Czy masz antywirusa w swoim telefonie?

Nastolatki zabezpieczają się, a Ty chronisz się przed wirusami?

 

Zobacz wynik | Opinie (4)

Archiwum Ankiet