Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Netia podłączy światłowodami blisko tysiąc szkół

Netia podłączy światłowodami blisko tysiąc szkół

orson_dzi 15 Marca 2017 19:09

3 3

netia mc
W imieniu Ministerstwa Cyfryzacji podpis złożyła Minister Anna Streżyńska, natomiast w imieniu Netii parafował Tomasz Szopa, Prezes Zarządu i Dyrektor Generalny.

Netia zawarła z Ministerstwem Cyfryzacji porozumienie, w ramach którego Spółka zapewni dostęp światłowodowy ponad 900 szkołom w całej Polsce. Wybudowana sieć zostanie następnie udostępniona operatorowi planowanej Krajowej Sieci Edukacyjnej.

Wstępne dane wskazują, że Netia (całkowicie z własnych środków) podłączy do sieci około 900 - 1000 szkół. Wybudowane przez Netię łącza światłowodowe zostaną później wydzierżawione operatorowi Ogólnopolskiej Sieć Edukacyjnej. Dzięki temu 30 września 2018 roku szkoły objęte Porozumieniem będą miały zapewnione łącza dostępu do Internetu o symetrycznej przepustowość co najmniej 100 Mb/s (z możliwością powiększenia jej do 1Gb/s).




Obecnie ok. 15% szkół w Polsce jest w zasięgu szerokopasmowej sieci o przepustowości co najmniej 100 Mb/s.

Zobacz: Ministerstwo Cyfryzacji: wielkopolskie szkoły z Internetem Inea

Źródło tekstu: Netia     

w sumie: 9
  • 2

    1. ~  2017-03-15 19:38:39  host: 162.211.122.69

    Brawo :)

  • -2

    2. ~asss  2017-03-15 19:41:24  host: host-89-229-5-104.dynamic.mm.pl

    Wstępne dane wskazują, że Netia (całkowicie z własnych środków) ...jakiś kolejny bełkot. Czyli co w tej podpisanej umowie było?? Tylko podpisy?

  • 0

    3. ~Bukas  2017-03-15 19:45:31  host: public-gprs400739.centertel.pl

    Orson sprawdź czy to z własnych środków czy nie przypadkiem z POPC?

  • -2

    4. ~Zldlslzl  2017-03-15 20:23:04  host: public-gprs189775.centertel.pl

    Ale sie rzucili!!! Troche grosza moze straca ale cale szkoly beda obklejone reklamami.

  • 2

    5.  2017-03-15 20:36:52

    skoro tak chcą, to czemu nie?

  • -2

    6. ~MW  2017-03-15 22:35:45  host: ptcnat.t-mobile.pl

    to nie jest nieodpłatnie, ale nie za darmo.
    od 2018 rząd będzie płacił Neti i INEA za korzystanie z tych włókien - hipokryzja - dajemy niby za darmo.
    za darmo to w psyk nawet ciężko dostać ;)

  • 2

    7. ~  2017-03-16 07:34:31  host: public-gprs393486.centertel.pl

    @6 no przecież jasno jest napisane, że Netia tylko PRZYŁĄCZY szkoły za darmo, a to jest ogromny koszt w porównaniu z późniejszymi opłatami. Naprawdę takie oczywistości trzeba dopisywać, żeby ludzie na portalu telekomunikacyjnym zrozumieli?

  • 0

    8. ~brk  2017-03-16 09:58:52  host: ip52-33.devices.net.pl

    Nie rozumiem co to ma być? Netia podłączy a potem będzie dzierżawić czyli zarabiać. To jest jakaś kpina - bez przetargu i bez składania oferty. To Państwo istnieje tylko teoretycznie.

  • 0

    9.  2017-03-16 21:23:32

    @7: A tego nie wiemy, nigdzie nie jest podane że takie łącze 100/100 nie będzie kosztować np. 10kPLN miesięcznie :D

Dodaj swoją opinię

Do prawidłowego działania formularza wymagana jest akceptacja plików cookie.

host: ec2-23-20-35-9.compute-1.amazonaws.com


Serwis TELEPOLIS.PL zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Komentarze są opiniami czytelników, za które ponoszą oni wyłączną odpowiedzialność. Nie są oficjalnymi opiniami serwisu TELEPOLIS.PL i jego redakcji. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną.
Usuwane będą także komentarze zawierające oferty handlowe, numery telefonów, adresy e-mail czy komunikatorów oraz komentarze mocno odbiegające od treści wiadomości.

Ostatnie komentarze (wiadomości)

~Filtr przeciwspamowy | 2017-08-23 21:43:30

Filtr przeciwspamowy


patronas | 2017-08-23 21:42:52

nie lubie lambo wole ferrari


adacomp | 2017-08-23 21:41:44

100% była to N8110 w 1997 roku bo na rynku było ona od 1996 roku :)Może pomyliłeś wlo z N8110i która była pokazana w 1998 roku i potem...


~Cálm7 | 2017-08-23 21:40:54

137 dlaczego na mój nick jest blokada? Narozrabiałeś


~Càlm7 | 2017-08-23 21:38:19

Ale jaja:-D

Ankieta

Najlepszy smartfon w cenie do 1000 zł to:

10 najlepszych smartfonów do 1000 zł (sierpień 2017)

 

Zobacz wynik | Opinie (0)

Archiwum Ankiet