Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Netia o wygranym przetargu

Netia o wygranym przetargu

WitekT 9 Maja 2005 19:17

0 0

Wygrany przetarg na częstotliwości UMTS to dla nas połowiczne zwycięstwo, bo projekt inwestycyjny Netii oraz naszych partnerów dotyczył obu częstotliwości - powiedziała rzeczniczka prasowa Netii Jolanta Ciesielska.

Podkreśliła, że Netia jest nadal zainteresowana częstotliwościami GSM 1800.

Teraz musimy porozumieć się z naszymi parterami inwestycyjnymi i zaktualizować nasz projekt. Mamy tydzień na złożenie w URTiP wniosku o rezerwację częstotliwości - powiedziała Ciesielska.
Prezes Netii Wojciech Mądalski powiedział, że gdyby firma zdecydowała się na inwestowanie w usługi UMTS, to uruchomienie takich usług na bazie własnej infrastruktury byłoby możliwe mniej więcej w połowie przyszłego roku. Dodał, że w końcu tego roku możliwe będzie zapewne świadczenie usług na podstawie narzuconego przez URTiP roamingu wewnętrznego, jednak Netia liczy na to, że dużo wcześniej uda się jej porozumieć w kwestii roamingu z którymś z działających już na rynku operatorów mobilnych.

Mądalski powiedział, że na sfinansowanie infrastruktury potrzeba kilkuset milionów euro. Na tym etapie nie mogę podawać szczegółów co do finansowania budowy infrastruktury. Oprócz naszych partnerów sfinansowaniem budowy infrastruktury zainteresowani są również jej dostawcy - powiedział.

Źródło tekstu: PAP, wł     

Dodaj do:
w sumie: 2
 • 0

  1. ~  2005-05-09 21:10:00  host: chello080108043139.12.11.vie.surfer.at

  PARANOJA. zobaczymy co z tego wzystkiego bedzie

 • 0

  2. ~ehmm  2005-05-10 10:43:00  host: 212.244.115.33

  czy znaczy że tymi "dostawcami" będą twórcy "3"..??:))
  Jeśli tak - to jeszcze nic straconego może będzie...:))

Dodaj swoją opinię

Do prawidłowego działania formularza wymagana jest akceptacja plików cookie.

host: ec2-54-81-158-195.compute-1.amazonaws.com


Serwis TELEPOLIS.PL zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Komentarze są opiniami czytelników, za które ponoszą oni wyłączną odpowiedzialność. Nie są oficjalnymi opiniami serwisu TELEPOLIS.PL i jego redakcji. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną.
Usuwane będą także komentarze zawierające oferty handlowe, numery telefonów, adresy e-mail czy komunikatorów oraz komentarze mocno odbiegające od treści wiadomości.

Ankieta

Czy używasz smartfonu z rysikiem (takim, jak np. w Galaxy Note)?

Galaxy Note 9 na renderach

 

Zobacz wynik | Opinie (3)

Archiwum Ankiet