Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Netia o swoich bezprzewodowych planach

Netia o swoich bezprzewodowych planach

WitekT 12 Sierpnia 2005 12:35

0 0

Prezes spółki poinformował, iż Netia poniesie mniejszą część kosztów za rezerwację częstotliwości w paśmie UMTS umożliwiającej świadczenie usług telefonii komórkowej. Całkowity jej koszt to 345 mln zł.

Nie mamy jeszcze decyzji operatora w sprawie przyznania nam koncesji. Opierając się na informacjach prasowych spodziewamy się, że otrzymamy licencję w przyszłym tygodniu. Za licencję zapłaci Netia Mobile. Mamy w tym joint venture mniejszościowy udział. Oznacza to mniejszościowy udział w opłacie. Teraz mogę powiedzieć, że udział mniejszościowy oznacza dla nas każdy udział od 1 do 49%, ale wkrótce poinformujemy o szczegółach - powiedział Wojciech Mądalski, prezes Netii.

Urząd Regulacji Telekomunikacji i Poczty informował na początku lipca, że chce do połowy sierpnia wydać decyzję o rezerwacji dla Netii Mobile częstotliwości UMTS. Pisaliśmy o tym w tej wiadomości.
Netia podtrzymała swoje plany, że na sieć UMTS wyda maksymalnie 100 mln euro. Środki te mają pochodzić z zasobów gotówkowych spółki. Natomiast finansowania kredytem bankowym mogą wymagać inwestycje w sieć WiMax, którą Netia zamierza rozwijać dzięki pozyskaniu częstotliwości 3,6-3,8 GHz.

Wielkość nakładów na WiMax będzie zależała od obszaru, na jakim zaoferujemy tę usługę. Być może skorzystamy z kredytu bankowego. Nie wykluczam też vendor financing (współfinansowania przez dostawców infrastruktury - przyp.red.) - powiedział Mądalski.

O wygranym przez spółki zależne Netii przetargu na częstotliwości 3,6-3,8 GHz pisaliśmy w tej oraz tej wiadomości.

Źródło tekstu: PAP, wł     

Dodaj do:
w sumie: 5
 • 0

  1. ~konik  2005-08-12 13:59:05  host: dph189.neoplus.adsl.tpnet.pl

  "Netia podtrzymała swoje plany, że na sieć UMTS wyda maksymalnie 100 mln euro." nie wiem czy to troszkę nie za mało a branie najtańszego wykonawcę to juz wiele razy przerabialiśmy

 • 0

  2. ~OK  2005-08-12 19:25:55  host: krakink01.chello.pl

  Tragedia! Z Netii taki inwestor jak z koziej d... trąbka. Ta firma nie ma pojęcia o prawdziwym biznesie, a to co do tej pory osiągnęła w Polsce to się nazywa "ciułanie" Jak się nie ma samemu kasy, to się bierze do spółki jakiś zagraniczny fundusz inwestycyjny i on sypie nie mln tylko mld Euro. Pamiętajmy, że na Świecie obecnie jest duży nadmiar wolnych zasobów finansowych, i potetntaci nie mają gdzie inwestować, po prostu jest więcej kasy niż możliwości zarobienia w skali globalnej, więc oni tylko czekają na taką okazję, no ale do tego to trzeba mieć prawdziwych menedżerów, którzy potrafią przekonać kogoś tak wielkiego do inwestycji a przy okazji pozostawić sobie możliwość podejmowania decyzji. Także obserwując poczynania i zapał Netii przewisuję, że kiedy u nas UMTS będzie stawał się dostępny (nawet nie powszechny) dla klientów indywidualnych to na Świecie będzie już wdrażana sieć czwartej generacji, bo już powstają zarysy tej technologii.

 • 0

  3.  2005-08-12 19:28:10

  OK: ależ Netia inwestuje razem z funduszem - islandzkim Novatorem.

 • 0

  4. ~  2005-08-13 15:42:05  host: dmi10.neoplus.adsl.tpnet.pl

  "Nie mamy jeszcze decyzji operatora w sprawie przyznania nam koncesji." Czyżby coś się zmieniło i teraz jeden operator przyznaje koncesje drugiemu? A czy mogą się potem zamienić rolami?

 • 0

  5. ~umsiak  2005-08-22 13:47:54  host: dqi90.neoplus.adsl.tpnet.pl

  coś kolesie zaczynają kręcic i sie wymigiwac od płacenia za koncesję proste

Dodaj swoją opinię

Do prawidłowego działania formularza wymagana jest akceptacja plików cookie.

host: ec2-54-224-235-183.compute-1.amazonaws.com


Serwis TELEPOLIS.PL zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Komentarze są opiniami czytelników, za które ponoszą oni wyłączną odpowiedzialność. Nie są oficjalnymi opiniami serwisu TELEPOLIS.PL i jego redakcji. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną.
Usuwane będą także komentarze zawierające oferty handlowe, numery telefonów, adresy e-mail czy komunikatorów oraz komentarze mocno odbiegające od treści wiadomości.

Ankieta

Jak oceniasz pomysł z aparatami chowanymi w obudowie smartfonu?

Oppo Find X oficjalnie

 

Zobacz wynik | Opinie (0)

Archiwum Ankiet