Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Netia o sporze zbiorowym pracowników TK Telekom

Netia o sporze zbiorowym pracowników TK Telekom

LuiN 18 Maja 2016 09:38

0 3

17 maja przedstawiciele organizacji związkowych działających w TK Telekom (spółka zależna Netii) poinformowali, że wchodzą w spór zbiorowy z pracodawcą, spowodowany niespełnieniem żądań, które dotyczą wzrostu wynagrodzeń oraz zatrzymania redukcji zatrudnienia.

Związkowcy domagali się podwyżki płac o 150 zł począwszy od 1 kwietnia i całkowitego zatrzymania redukcji zatrudnienia. Zwolnienia są efektem restrukturyzacji prowadzonej po przejęciu TK Telekom przez Netię w lipcu 2015 roku (za 222 mln zł).

Jak zapewnia Netia w swoim stanowisku, w odpowiedzi na oczekiwania zgłoszone przez przedstawicieli związków zawodowych pracodawca przedstawiał propozycje zmian wysokości wynagrodzenia, jak i jego mechanizmu. Tym samym zarząd TK Telekom uwzględnił oczekiwania strony związkowej, choć pozostały rozbieżności dotyczące szczegółowych rozwiązań - czytamy w stanowisku.
Zarząd TK Telekom prowadzi stały dialog z przedstawicielami związków zawodowych. Bezpośrednie rozmowy oraz wymiana korespondencji w powyższych sprawach są prowadzone od lutego 2016 roku w formule dialogu społecznego. Dialog społeczny, także w zinstytucjonalizowanej formie sporu zbiorowego będzie, jak dotąd, stale prowadzony w spółce.

TK Telekom jednocześnie zapewnia, że dokłada najwyższych starań, aby proponowane rozwiązania były satysfakcjonujące dla wszystkich podmiotów rokowań.

Źródło tekstu: TK Telekom     

Dodaj do:

Tagi: netia | tk telekom

w sumie: 4
 • 3

  1.  2016-05-18 10:19:40

  Związki zawodowe już dawno powinny być zlikwidowane, komuna się skończyła przeszło 20 lat temu.

 • -2

  2. ~  2016-05-18 10:44:55  host: public-gprs5428.centertel.pl

  do 1. Dziecko związki zawodowe to nie wymysł komuny. Skorzystaj z Wikipedii ulubionej encyklopedii dzieci to się czegoś dowiesz. Miarą wysoko uprzemysłowionych krajów są właśnie sprawnie działające związki zawodowe.

 • 0

  3.  2016-05-18 11:57:20

  Związek zawodowy ma sens jak NIE polega na tym, że zawód wykonywany i dobrze opłacany = związkowiec.
  Bycie związkowcem to ma być służba, a nie sposób na życie jak w PL. Nikt nie broni ludziom oddolnie organizować się i bronić swoich praw, ale bez tej obłudy przewodniczących w polskim wydaniu. Czyli ma skończyć dzień pracy i dopiero wtedy zaczyna być w czynie społecznym związkowcem. Inaczej to patologia.

 • -1

  4. ~ekhm  2016-05-18 12:23:46  host: 165.225.80.96

  Co ten PIS wyrabia z tym TK.
  Nigdy wiecej PISu.

Dodaj swoją opinię

Do prawidłowego działania formularza wymagana jest akceptacja plików cookie.

host: ec2-54-198-170-159.compute-1.amazonaws.com


Serwis TELEPOLIS.PL zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Komentarze są opiniami czytelników, za które ponoszą oni wyłączną odpowiedzialność. Nie są oficjalnymi opiniami serwisu TELEPOLIS.PL i jego redakcji. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną.
Usuwane będą także komentarze zawierające oferty handlowe, numery telefonów, adresy e-mail czy komunikatorów oraz komentarze mocno odbiegające od treści wiadomości.

Najpopularniejsze

Ankieta

Czy doczekamy się cenzury internetu w Polsce?

Kolejna próba cenzurowania Internetu w Polsce

 

Zobacz wynik | Opinie (1)

Archiwum Ankiet