Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Netia: nie będziemy płacić nikomu okupu

Netia: nie będziemy płacić nikomu okupu

WitekT 16 Stycznia 2013 17:32

0 0

Ujawniane obecnie rekordy, dotyczące kont abonenckich nie są danymi, które zostały odzyskane po włamaniu z 2011 roku. Konta abonenckie, które wskutek kradzieży niektórych danych ich dotyczących mogły być zagrożone, zostały odpowiednio zabezpieczone - napisała Netia w oświadczeniu dotyczącym ostatnich informacji o wypływie danych abonentów.



Szerzej o wypływie danych klientów Netii pisaliśmy w tej wiadomości.




Wiązanie informacji PAP z lipca 2011 roku (cytowanych m.in. przez TELEPOLIS.PL) dotyczącej włamania do bazy danych z ostatnim wyciekiem danych jest bezpodstawne. Takie zdarzenie miało miejsce w czerwcu 2011 roku, ale nie dotyczyło firmy Netia S.A., a pewnej małej spółki, która została przez nas kupiona. Włamano się na serwer archiwalny tej spółki, który nigdy nie był podłączony do sieci korporacyjnej Netii (nie był objęty standardami bezpieczeństwa obowiązującymi w Grupie Netia). Wykradziona wtedy baza danych została odzyskana i zabezpieczona, a sprawcy ujęci przez Policję i skazani prawomocnym wyrokiem sądu - napisał telekom w oświadczeniu.

Netia po raz kolejny zapewnia, że baza danych klientów - według jej najlepszej wiedzy - jest należycie zabezpieczona przed nieuprawnionym dostępem z zewnątrz zgodnie z najlepszymi standardami i przy wykorzystaniu wysokiej klasy narzędzi i technologii.

Ujawniane przez szantażystę rekordy znacznie zawężają źródło ich pochodzenia. Ustalenie sprawcy - w naszej ocenie - powinno być tylko kwestią czasu. Netia nie zamierza negocjować z szantażystą, ani tym bardziej, płacić mu żadnego okupu, w żadnej walucie - napisano.

Źródło tekstu: Netia, wł     

Dodaj do:

Tagi: netia | włamanie

w sumie: 26
  • 0

    7. ~  2013-01-16 19:22:53  host: adoo21.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Netia ma obecnie gorszą ofertę od Orange.

  • 0

    8. ~kokosowy meksyk  2013-01-16 19:40:49  host: dpn100.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Dlatego uciekłem z Netii do Orange.

  • 0

    9. ~W4Ready  2013-01-16 19:42:54  host: 84-10-213-63.dynamic.chello.pl

    @2: Tak. Jaja jak berety ;)

  • 0

    10. ~...  2013-01-16 20:22:24  host: 178-36-196-211.adsl.inetia.pl

    Aha, czyli mam rozumieć, że moje dane już są w cudzych rękach. Po prostu śie wzruszyłem. Mam nadzieje, zczerą nadzieje że prokuratura wraz z GIODO przywali im dziesiątki milionów kary.

  • 0

    11. ~  2013-01-16 20:25:58  host: apn-95-40-164-155.dynamic.gprs.plus.pl

    Kwestia czasu, gdy go znajdą. Wtedy nie odpowie tylko za kradzież, ale też za szantaż.

  • 0

    12. ~NVRAM  2013-01-16 20:53:34  host: exit1.ipredator.se

    ja mam netię i jestem zadowolony, internet nadal działa, nikt mi na konto nie wszedł, te ujawnianie rokrdów to ściema.

  • 0

    13. ~foks  2013-01-16 20:58:27  host: 89-79-25-155.dynamic.chello.pl

    @12 pewnie, ze sciema. co prawda, do tej pory wszystkie bazy jakie publikowala ta osoba byly prawdziwe, ale co tam

  • 0

    14. ~woww  2013-01-16 21:23:23  host: nat0-waw.rtr.bait.pl

    http://www.wykop.pl/ramka/1380379/netia-sciagala-fikcyjny-dlug-i -zignorowala-postanowienie-prokuratury/ netia ma poważniejsze problemy

  • 0

    15. ~  2013-01-16 21:42:47  host: apn-77-112-77-20.dynamic.gprs.plus.pl

    A co to prokurator to jakiś sąd? Od kiedy to wydaje orzeczenia? Poza tym to jakiś suchar.

  • 0

    16. ~@14  2013-01-16 21:47:04  host: ip-37-209-141-142.free.aero2.net.pl

    @14 http://finanse.wp.pl/kat,104120,title,Nie-chcesz-telefonu-lub-in ternetu-I-tak-za-niego-zaplacisz,wid,14284826,wiadomosc.html?tic aid=1fe56&_ticrsn=5

  • 0

    17. ~r  2013-01-16 21:48:37  host: public-gprs262347.centertel.pl

    Netia jest dobrze zabezpieczona, szczególnie przed utratą klientów. Babcia chce uciec od tych cwaniaków i przenieść numer to jej wmawiają,że zawarła umowę przez telefon (na co nie maja potwierdzenia)i musi siedzieć u nich jeszcze dwa lata, hehe. Muszę pomóc babci ale czuję, że lekko nie będzie z tymi bezpieczniakami :-D

  • 0

    18. ~Kuba  2013-01-16 21:55:14  host: 89-71-113-150.dynamic.chello.pl

    Po co płacić, w końcu to tylko dane klientów. Nie ważne, że mogą stracić swoją prywatność. Najważniejsze, że firma zyska miano bojownika i dzielnego przeciwnika hakerów. Nie wiem czy ja bym zapłacił ale nie wiem też czy bym się chwalil, ze tego nie zrobię. Takim tekstem tylko zachęcają innych do sprawdzenia tych ich super zabezpiecznien... Na szczęście nie mam z tą firmą nic wspolnego i nie zamierzam.

  • 0

    19.  2013-01-16 21:56:43

    Do osób które już dają milionowe kary Netii. Skąd wiecie, że w Netii ktokolwiek zawinił? Są Crakerzy, którzy zajmują się włamywaniem i kradzieżą danych w różnych firmach. Włamania zdarzały się również na strony ministerstwa obrony, premiera i wszystkich ważniejszych urzędów w Polsce. Słyszeliście, żeby dostali milionowe kary? Jeżeli w Netii nie zawalili sprawy z zabezpieczeniami, to swoimi wpisami tylko wkurzacie normalnych czytelników. A póki nie poznamy szczegółów, takie idiotyczne wpisy świadczą o Waszym małym rozumku.

  • 0

    20.  2013-01-16 22:07:43

    17 A jaką miała umowę? U mnie było tak samo, tylko, że tata miał umowę bezterminową. Gdy się przeniósł do innego operatora stacjonarnego i zrezygnował z umowy, to wysłali pismo, że ma zapłacić karę, bo miał podobno umowę podpisaną na 2 lata. Zadzwoniłem. Podobno dzwonili i tata przez telefon zgodził się na aneks na 2 lata, a ja mogę składać reklamację, ale nie mam szans na pozytywne rozpatrzenie, bo oni mają TAŚMY PRAWDY, których mi oczywiście nie mogą puścić, aneks oczywiście wysłali, ale listem zwykłym i skoro go nie odesłał to znaczy, że się zgodził. Napisałem reklamację i się okazało (podobno, bo taśm mi nie dano do odsłuchu), że konsultant dzwonił, ale tata się nie zgodził na przedłużenie, a więc reklamacja została uznana. Odwołuj się. Na pytanie, jakim cudem umowę przedłużyli bez podpisanego aneksu, napisali, że mają tak w swoim regulaminie.

  • 0

    21.  2013-01-16 22:51:39

    @20. s1k0r3k W Netii przy przedłużaniu nie trzeba nic podpisywać. Pocztą przychodzi tylko potwierdzenie rozmowy.

  • 0

    22.  2013-01-16 23:02:03

    21 Maniek mi nic nie przyszło, żaden aneks, żadne potwierdzenie umowy, nikt nic nie przedłużał i nikt nie powiedział konsultantowi, że chce się przenieść na umowę terminową. Po wysłaniu reklamacji okazało się, że jakiś pracownik, mimo tego, że nikt nie chciał przedłużyć umowy, przedłużył ją sam, dla prowizji.

  • 0

    23.  2013-01-16 23:07:39

    No powiem wam że betamax u mnie działa coraz lepiej:) Jumblo.com po doładowaniu za 42zł -3 miesiące gratisowych stacjonarek w Polsce, Europie i nie tylko, a do tego minuta na polskie komórki 13gr brutto. Czego chcieć więcej? Ważność konta bezterminowa po doładowaniu!

  • 0

    24. ~r  2013-01-17 19:14:48  host: 89-76-31-164.dynamic.chello.pl

    #20, 22: u babci jest identycznie. Miała umowę na czas określony zawartą 4 lata temu. Później pewnie dzwonili w międzyczasie i możliwe, że babcia coś przytaknęła. Wiadomo jak te chytre firmy są w stanie zamotać starszego człowieka. Na pewno nie przyszedł żaden aneks poza zwyczajnymi rachunkami. U mnie jest gorzej, bo babcia przenosi nr do orange i orange jest pośrednikiem. Ale powalczymy z tą firmą, mam nadzieję, że uda się pomóc babci. Dzięki za podpowiedź.

  • 0

    25. ~D  2013-01-18 11:17:59  host: 62-233-216-82.rako-lan.pl

    netia to najgorsze scierwo. przestalem korzystac z ich uslug, a po poltora roku dostalem pismo, ze mam do zaplaty ponad 2000 i 2 dni na uregulowanie zadluzenia. sprawa poszla do sadu. zobaczymy co z tego wyniknie, ale chocby nie wiem co nie zaplace tym ku***m -.-

  • 0

    26. ~Irek  2015-01-24 23:46:55  host: dynamic-78-10-107-49.ssp.dialog.net.pl

    Dane osobowe w Netii się walają, przesyłane niezabezpieczone w plikach mailowo. Czepianie się tego co ujawnił to przesada, bo z normalnej firmy nic takiego dostać się nie da.

Dodaj swoją opinię