Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Netia: nasz Internet jednak jest "4G"

Netia: nasz Internet jednak jest "4G"

LuiN 9 Maja 2011 15:09

0 0

Netia złamała się - wbrew wcześniejszym deklaracjom, firma będzie promowała swój bezprzewodowy dostęp do Internetu jako usługę "4G".

W marcu Netia poinformowała, że wszyscy jej klienci korzystający z mobilnej transmisji danych w oparciu o sieć P4, mogą korzystać z nadajników UMTS900, ale operator nie zamierza przy promocji usługi korzystać ze sloganu "4G".

Jak czytamy na rpkom.pl operator zmienił zdanie i za podpowiedzią P4 zdecydował się na promowanie swoich usług transmisji bezprzewodowej jako 4G.




Partner podpowiadał nam takie rozwiązanie na bazie swoich doświadczeń, ale to nasza własna marketingowa decyzja. Według nas 4G budzi pozytywne skojarzenia u klientów mobilnych usług - przekazał rpkom.pl Artur Dominiak, szef marketingu usług dostępowych Netii.

Szerzej o ofercie bezprzewodowego Internetu Netii pisaliśmy ostatnio w tej wiadomości.

Źródło tekstu: rpkom.pl, wł     

Dodaj do:
w sumie: 23
  • 1

    5. ~Czytelnik  2011-05-09 15:41:33  host: host-89-228-227-223.kalisz.mm.pl

    Cyt: "Według nas 4G budzi pozytywne skojarzenia u klientów mobilnych usług" Chyba tylko u tych, którzy nie mają pojęcia co to znaczy i cieszą się, że mają 4 a nie 3 bo 4 jest większe. Każdy normalny człowiek szoku dostaje jak czyta te brednie, zainteresuje, a potem dopiero dochodzi do konkluzji "Ano tak: 3g, zwane teraz niekiedy 4g".

  • 0

    6. ~  2011-05-09 15:42:35  host: user-46-113-242-241.play-internet.pl

    W takim razie Plus i Era maja 21G? :D

  • -2

    7. ~  2011-05-09 15:47:36  host: user-46-113-242-241.play-internet.pl

    @ czytelnik - gorzej, bo tak naprawde to całe śmieszne 4G playa to jest NIEPEŁNE 3G...

  • 1

    8. ~  2011-05-09 15:57:39  host: 87-205-230-202.adsl.inetia.pl

    U mnie to nazewnictwo budzi co najwyżej uśmiech politowania... Netia jak Netia, prawie drugi Play (z lepszym BOK, ale tylko minimalnie). Wiem co piszę -jestem klientem obu. Bo tanio, ale jakościowo i "obsługowo" - słabiutko.

  • 1

    9.  2011-05-09 16:14:40

    do 6: raczej patrzac na zasieg 3g to duuuuuzo im brakuje w tym moemncie do playa... bo 21mb maja w kilku miastach a w wiekszej czesci polski gprs;/

  • 0

    10.  2011-05-09 16:15:53

    Ciekawe, bo modemy które dają ZTE MF100 działają tylko z UMTS2100.

  • 0

    11. ~wizard  2011-05-09 16:16:08  host: 62.233.160.195

    to orange chyba ma 42G hehe paranoja jakaś!! To wszystko nie idzie w dobrą strone.

  • 0

    12.  2011-05-09 16:38:40

    To jak z pikselami w fotorobach telefonów, im więcej tym lepiej (oczywiście dla laika). Play robi z siebie pośmiewisko, teraz dołączyła do tego Netia, czyżby przysłowie "z kim się zadajesz taki się stajesz" niosło słuszne przesłanie? Dla mnie i mam nadzieję wielu rozsądnych ludzi takie marki są skończone. Podpieranie się sloganami mydlącymi klientom oczy jest bezczelne.

  • 0

    13. ~Adam  2011-05-09 17:40:44  host: 96-24-134-195.chi.clearwire-wmx.net

    do @2. Wimax to nie 4G lol.... ja właśnie korzystam teraz z niby 4G w Clear (właśnie na wimax) i wyciągam średnio 2-3mbit/s a maksymalnie 4mbit/s... to jest 4G? nie.... tylko z nazwy.

  • 0

    14.  2011-05-09 17:45:17

    Nie wiem co mówią organizacje standaryzacyjne, ale jak kiedyś czytałem jakiś materiał ITU to jak pamiętam dopiero technologie LTE i Advanced LTE są uważane za 4G...

  • 0

    15. ~webbite  2011-05-09 18:00:29  host: ehm59.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Międzynarodowy Związek Telekomunikacyjny (ITU) uznał 6 grudnia 2010 roku, iż mianem 4G można określić - oprócz technologii LTE i WiMAX - również inne technologie znacząco podnoszące wydajność i możliwości w stosunku do początkowo wdrażanych technologii 3G. A więc w sumie każdą sic pozwalającą w teori na przesyłanie danych powyżej 14 Mbps

  • 0

    16.  2011-05-09 18:08:14

    ~Adam - WiMAx zdaje się także jest uważany przez ITU za 4G, ale to lepiej, zeby ktoś poczytał na ten temat... Nie pamiętam bo to z rok albo dwa lata temu czytałem - WiMax ze względu na możliwe do osiągnięcia prędkości transmisji operatorzy (na świecie) promowali jako 4G i nie wiem czy w przepisach unijnych a może i międzynarodowych globalnych, przyjęto że WiMax to też 4G. Redaktor Witek może by się wypowiedział - wie na pewno lepiej od nas... ;-)

  • 0

    17.  2011-05-09 18:09:25

    no... więc już wiemy ;-)

  • 0

    18. ~BzykMen  2011-05-09 18:58:27  host: apn-77-113-211-185.dynamic.gprs.plus.pl

    A z 4G to ja korzystam odkąd pojawiły się sieci 3G bo ten brakujący G znalazłem u swojej drugiej połówki i jest w sumie 4G :) bez łaski playa , Netii i kogo tam jeszcze .

  • 0

    19.  2011-05-10 01:38:28

    A myślicie ze z LTE bedziecie mieć po 20mbit? :)

  • 0

    20.  2011-05-10 03:36:36

    tak LTE w realnych testach daje okolo 40-50mbit. Co do wyzszych predkosci HSPA+ to mozna liczyc na co najwyzej polowe pełnych szybkosci czyli w 42mbit -> okolo 20mega przy 84 -> 40mega. Tak przynajmniej przedstawial Vodafone na prezentacji we Wloszech

  • 0

    21.  2011-05-10 03:37:42

    Wracajac do tematu - kompletna pomylka z tym Pseudo 4G Playa.

  • 0

    22. ~gość15  2011-05-10 11:34:58  host: apn-95-40-185-12.dynamic.gprs.plus.pl

    Te 4G to takiego przyspieszenia doznaje Twój telefon lub modem, gdy rzucasz nim o ścianę, jak masz problem z internetem. A tak na poważnie, to czy aby między Netią a Play to nie ma jakiś związków właścicielskich i czy czasem to nie jest firmy powiązane ze sobą?

  • 0

    23. ~  2011-05-10 17:58:01  host: 77-254-84-165.adsl.inetia.pl

    @22 - tak trudno sprawdzić choćby na Wikipedii? Netia stworzyła to co teraz nazywa się Play. We wczesnej fazie życia tego operatora sprzedała tę sieć i teraz nie ma powiązań właścicielskich,choć technologiczne jak i biznesowe - są.

  • 0

    24. ~  2011-05-10 18:46:01  host: 31.41.144.41

    @20. Vincenzo to pokaż mi te realne testy LTE. Ja mogę pokazać tobie 100 innych gdzie prędkość nie przekracza zazwyczaj 20Mb/s, a nawet kilka takich gdzie wynosi zaledwie kilka Mb/s. Część możesz znaleźć na telepolis: http://goo.gl/tPfJ4. Resztę na youtube po wpisaniu: "test LTE" (przykładowo sieci Verizon w USA).

Dodaj swoją opinię