Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Netia nałoży wielomilionowe kary na TP

Netia nałoży wielomilionowe kary na TP

WitekT 12 Października 2007 11:53

0 0

Prezes Netii Mirosław Godlewski zapowiedział, że będzie się domagać milionów złotych odszkodowań do Telekomunikacji Polskiej w ramach dyscyplinowania partnera umowy bilateralnej. Chodzi o kary za opóźnienia w realizacji zamówień i usuwaniu awarii.

Współpraca z TP SA wygląda dziś lepiej, niż na początku roku, co wynika częściowo z automatyzacji procesów u naszego partnera. Pojawiają się też dodatkowe elementy dyscyplinujące wynikające z naszej umowy bilateralnej - powiedział Godlewski.




Mówimy o milionach złotych tylko za końcówkę tego roku. Ta liczba to przeliczone na kary opóźnienia w aktywacji klientów i problemów technicznych, które nie zostały usunięte na czas. Już zaczęliśmy naliczać te kary i jesteśmy zdecydowani je wyegzekwować - dodał Godlewski.

Źródło tekstu: ISB     

Dodaj do:
w sumie: 38
  • 0

    19. ~ds  2007-10-14 20:07:55  host: nat-be2.aster.pl

    @ukenamuniu: widać jednak uke może regulować wysokość kar umownych. wydaje mi się, że dzieje się tak wtedy, gdy firmy nie mogą się dogadać i wkracza uke, regulując zapisy w umowie pomiędzy nimi. inaczej w ogóle przecież nie byłoby bsa, bo tpsa sama z siebie nigdy by się na niego nie zgodziła. albo zgodziła by się, ale wpisała w umowie takie warunki, że de facto bsa byłby tylko na papierze. Interkonekt zdaje się też jest regulowany przez uke, czyż nie? nie wiem dokłądnie na podstawie jakiego artykułu, ale widać taki być musi. no chyba, że w firmach telekom pracują frajerzy, którzy sami, bez powodu, z czystej sympatii dla pani Ani, robią wszystko, co on im każe????

  • 0

    20. ~  2007-10-14 21:38:19  host: cjk199.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Bravo dla netii za wyjscie z difensu i pokazaniu pazurka. Mocno im kibicuje odkad sie pojawili. Niestety konserwatyni rodzice nie pozwalaja na zmiane loooool. Argument ze placilimy o 20% wiec niz w Netii to nie argument, no coz...

  • 0

    21. ~ukenamuniu  2007-10-14 22:24:54  host: nat-go2.aster.pl

    ds: "kary lub bonifikaty" są w rozporządzeniu MI w par 11 ust 1 pkt 5. Pytanie tylko jest takie: czy kary umowne mogą wyręczać UKE i mieć charakter represyjny? Kary umowne IMO powinny obejmować utracone korzyści. Na marginesie: oferta BSA została wprowadzona 30 września 2005 jeszcze przez Prezesa URTiP Witolda Grabosia, tego, co podobno nic nie robił. Decyzja UKE z maja 2006 utrzymała w mocy decyzję URTiP a z października 2006 była dec. zmieniającą.

  • 0

    22.  2007-10-14 22:30:30

    ukenamuniu: decyzja a wdrożenie jej w życie to dwie różne kwestie. :) Miałem okazję przeprowadzić kiedyś wywiad z moim imiennikiem. Swoje zdanie na temat jego wiedzy mam - czego najlepszym dowodem jest to, że z całej, godzinnej rozmowy, nie było czego wsadzić na telepolis... ;)

  • 0

    23. ~ukenamuniu  2007-10-14 22:49:37  host: nat-go2.aster.pl

    WitekT: A znałeś odpowiedzi na swoje pytania? Jeżeli tak, to mogłeś "wsadzić" na telepolis bez wywiadu.

  • 0

    24.  2007-10-14 22:54:27

    ukenamuniu: pytania były dość ogólne, o generalną politykę... No ale jak w pewnym momencie była gadka "ostatnio uwolniliśmy no... no..." Na co Strzałowski - rzecznik - powiedział - "kanalizację" - to wymiękłem. Pomijam historyjki o (uwaga, to nie moje słowa) "dziwkach zamawianych przez podsłuchiwanych, co można wykorzystać przeciw nim", to już poległem zupełnie... Żeby nie było - gdzieś na dysku mam te nagranie z wywiadu...

  • 0

    25. ~ds  2007-10-14 22:57:28  host: nat-be2.aster.pl

    @ukenamuniu: widzę, że ty jesteś z tych, którzy kochają słowo pisane - od 30 IX 2005 jest bsa i już. Tylko czemu dopiero teraz alternatywni zaczęli działać? Czy przenośność numerów też uznałbyś za fakt, gdyby tak było napisane na papierze, nawet gdyby cena przeniesienia numeru wynosiła 10 tys? Co do kar umownych: te są po to, aby zamiast dochodzić 5 lat przed sądem swoich praw i ustalać 'utracone korzyści' można było na ich podstawie ustalić wysokość odszkodowania. Bo co komu z tego, że za 5 lat wygra sprawę? Często wtedy już nic...

  • 0

    26. ~ds  2007-10-14 23:00:04  host: nat-be2.aster.pl

    @Witku: no widzę, że po taśmach Begerowej i Gudzowatego będzie afera dysków twardych Tomaszewskiego ;-) Chyba też muszę sobie kupić dyktafon, pardon - ziobrofon

  • 0

    27.  2007-10-14 23:01:48

    ds: GWÓŹDŹ!!! Nie jesteś trendi z nazwami! ;)

  • 0

    28. ~ukenamuniu  2007-10-14 23:07:48  host: nat-go2.aster.pl

    WitekT: może byłeś w URTiP przed świętami i p.Jacek pamiętał, że OSTATNIO (14 grudnia 2005) Prezes podpisał decyzję wprowadzającą ofertę o dostępie do kanalizacji kablowej?

  • 0

    29.  2007-10-14 23:10:30

    ukenamuniu: tak, to był ten okres. Ale myślę, że Strzałkowskiego na decyzję Grabosia naprowadził jego gest z palcem wskazującym lecącym po ziemi. ;)

  • 0

    30. ~ukenamuniu  2007-10-14 23:20:12  host: nat-go2.aster.pl

    WitekT: może to był gest Prezesa do Ciebie, byś się wczołgał po dywanie do gabinetu. Potem: panie Jacku, nie znam tego redaktora WitkaT, ale podoba mi się jego sposób wchodzenia do gabinetu!

  • 0

    31.  2007-10-14 23:21:31

    ukenamuniu: może gdyż nie wiem. ;) Swoje zdanie o Grabosiu jednak mam - nie na podstawie opinii innych czy jego decyzji, ale z autopsji. ;)

  • 0

    32. ~ukenamuniu  2007-10-14 23:25:07  host: nat-go2.aster.pl

    WitekT: z autopsji? Boże, szkoda chłopa, przecież na nic nie chorował.

  • 0

    33.  2007-10-14 23:29:45

    ukenamuniu: huehue... A skąd wiesz, że na nic nie chorował? ;)

  • 0

    34. ~mister  2007-10-15 11:12:47  host: chello089076196166.chello.pl

    tomy sie doczekali, a czekalimy na to dlugo ;). nie wiem czy tepsa sie przestraszy tych kar, biorac pod uwage ze bula juz po prostu za wszystko, ale moze troche odpuszcza i pozwola sie konkurencji rozwijac bezstresowo

  • 0

    35. ~Konin  2007-11-09 19:37:37  host: aayc100.neoplus.adsl.tpnet.pl

    miejmy nadzieję, że w końcu coś się ruszy w tym biznesie. bo Netia to firma z przyszłością póki co.

  • 0

    36. ~mister  2007-11-11 13:18:53  host: chello089076196166.chello.pl

    asa zwiastuny tego "ruchu" , bo poki co chyba sprawa przycichla.

  • 0

    37. ~Slogan  2007-11-23 18:40:21  host: aayq141.neoplus.adsl.tpnet.pl

    bo pewnie Tepsa przycichła z wrażenia i płaci :) zresztą szef Netii się wypowiada, że odkąd tp ma płacić Netii, to współpraca się układa nadzwyczaj dobrze :) no proszę wystarczy tylko trochę milionów musieć płacić i od razu się czuje szacunek do innych. Netia jak zwykle pokazuje wyższość nad starzejącym się już chyba monopolistą.

  • 0

    38. ~sintagma  2007-11-28 22:02:48  host: abbl73.neoplus.adsl.tpnet.pl

    i bardzo dobrze, niech tp płaci. sama doświadczyłam co to znaczy przechodzenie z tp na netię, kiedy przez miesiąc nie miałam netu, bo tp "zapomniało" przesłać netii odpowiednie papiery. na szczęście teraz z netią układa mi się doskonale i nie zamierzam tego zmieniać.

Dodaj swoją opinię