Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Netia na celowniku Deutsche Telekom

Netia na celowniku Deutsche Telekom

WitekT 30 Sierpnia 2013 11:05

3 0

Deutsche Telekom jest już mniej zainteresowany przejęciem GTS Europe. Może natomiast wzrosnąć jego zainteresowanie Netią - pisze The Wall Street Journal, cytowany przez Puls Biznesu.




Deutsche Telekom dokonuje przeglądu swojej aktywności w Europie Wschodniej. W przyszłym tygodniu zarząd i rada nadzorcza niemieckiej spółki mają spotkać się w Polsce aby przedyskutować strategię, dowiedział się The Wall Street Journal z anonimowych źródeł. Twierdzą one, że celem przeglądu jest odpowiedź na pytanie, czy Deutsche Telekom powinien wyjść z tych rynków regionu, gdzie ma jedynie telefonię mobilną, czy przejmować aktywa stacjonarne i szerokopasmowe, aby umocnić swoją pozycję. Informatorzy gazety twierdzą, że pod uwagę brana jest sprzedaż niektórych aktywów, na przykład 61% udziałów czeskiego T-Mobile. Z drugiej strony rozważane jest kupno operatora telefonii stacjonarnej w Europie Wschodniej. Tu wymieniane są GTS Europe i Netia.

Źródło tekstu: Wall Street Journal, Puls Biznesu     

Dodaj do:

Tagi: deutsche telekom | gts | netia

w sumie: 30
  • 0

    11. ~e  2013-08-30 14:13:59  host: host114.opteris.net

    Nie rozumiem tego zachwytu nad DT. To by oznaczało podobny scenariusz jak w przypadku TP, czyli drenaż naszej kasy. Nie zapominajcie, że zarówno FT jak i DT to najwięksi lobbyści gdzie się da, byle hamować rynek. Tak jak FT doi polską &TP i kasuje za znaczek "&", a teraz jeszcze za pomarańczowy kolorek, tak samo DT wydoi Netię za jakieś różowe T w nazwie. Rozwój zostanie zahamowany, bo taki gigant nie będzie chciał bawić się w przejęcia jakiś małych sieci, jak to robi obecnie Netia. Z resztą, miało być tak super po przejęciu Ery... Jak jest w ramach "niemieckiej" grupy, każdy widzi...

  • 0

    12. ~la vie change avec Orange  2013-08-30 14:38:02  host: goliat.interkonekt.pl

    hm Deutsche telekom jest właścicielem dawnej Ery od 2005 roku czyli od 8 lat. To, że dwa lata temu zmieniono markę nie oznacza, że firma nie należała do inwestora branżowego....... Tak to już jest. A konsolidacja musi wreszcie nastąpić wszyscy o tym wiedzą.......

  • 0

    13. ~tkubon  2013-08-30 15:18:05  host: 37.31.29.101.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl

    no i super. I będzie Polski Telekom :) Albo zmienią na Telekom Polska SA. Na komórkach będzie zamiast T-Mobile.pl to Telekom.pl, pełna oferta usług. Jest kryzys, a Niemcy zawsze finansowo gotowi. Po tym jak w całości łyknęli Ere oferty się bardzo poprawiły.

  • 0

    14.  2013-08-30 15:22:58

    W pierwszym zdaniu jest napisane że DT nie jest już zainteresowane GTS Europe, a w ostatnim że jest :) No i raczej GTS Europe nie jest operatorem telefonii stacjonarnej bo od zawsze szli w kierunku transmisji danych. Coś się redaktorom namieszało.

  • 0

    16. ~tkubon  2013-08-30 16:04:40  host: 37.31.29.101.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl

    @15: Zawsze ciekawostki fajne piszesz. Wiesz coś może więcej kto łyknie u nas Playa?

  • 0

    17. ~la vie change avec Orange  2013-08-30 16:35:59  host: goliat.interkonekt.pl

    @15 może to wydaje się śmieszne ale myślę, że nowym właścicielem Playa będzie Polkomtel. Wg ostatnich badań Polska jest obok Litwy i Bułgarii najtańszym rynkiem telekomunikacyjnym w Europie. Do tego należy dodać, że następuje ciągła konsolidacja rynku. Kilka dni temu wyrażono zgodę na konsolidację portugalskiego Zon i Optimus. Zon to największa telewizja kablowa w Portugalii, a także drugi dostawca internetu i telefonii stacjonarnej. Optimus to sieć mobilna z 3,6 milionami klientów. Kolejnym rynkiem skonsolidowanym w Europie jest Wielka Brytania gdzie powstało EE po fuzji Orange i T-mobile. Dokładnie w poniedziałek w Austrii zniknęła marka Orange po fuzji z tamtejszym oddziałem Hutchison 3. To samo tyczy się Irlandii gdzie Telefonica sprzedała udziały grupie Hutchison. Niespełna miesiąc temu podpisano porozumienie o połączeniu Kabel Deutschland z tamtejszym oddziałem Vodafone. Telefonica kupiła grupę E-plus. kolejn

  • 0

    18. ~  2013-08-30 16:39:34  host: v54-07.opera-mini.net

    w Europie Wschdniej ? to wstyd i hańba napisać że inwestują w Polsce ? jak jest o wojnie to zamiast Niemcy są Naziści,a jak trzeba napisać Polska to jest Europa Wschodnia

  • 0

    19. ~la vie change avec Orange  2013-08-30 16:45:20  host: goliat.interkonekt.pl

    Coraz głośniej mówi się o tym, że właciciel UPC czyli Liberty Global wezwie na akcje holenderskiego operatora kablowego Ziggo w którym już ma 28%. Z kolei mówi się, że Vodafone kupi Liberty Global gdy sprzeda udziały w Verizonie. Coraz głośniej mówi się o tym, że w Hiszpanii też będą przetasowania. jeszcze pół roku temu spekulowano, że Orange kupi hiszpańskie Yoigo. Do zakupu jednak nie doszło. Po pół roku znów toczą się rozmowy. Po fuzji Orange i Yoigo postałby drugi operator na tamtejszym rynku z 16 milionami klientów. Coraz głośniej mówi się o tym, że Vodafone Espana kupi ONO czyli największą kablówkę na tamtejszym rynku. Corz głośniej mówi się o tym, że OTE które należy do Deutsche Telekom sprzeda albański oddział. Ma w nim 97% udziałów. Mówi się, że Telenor to łyknie. Mówi się, że Deutsche Telekom kupi wszystkie udziały od skarbu państwa Rumunii i powstanie Telekom Romania gdy Romtelecom zintegruje się z tamtejszym oddziałem Cosmote. Już teraz rezygnowano z marki telewizji Dolce i marki internetowej na rzecz Romtelecom. Mówi się, że TeliaSonera wezwie na pozostałe 11,5% akcji Litewskiego TEO odpowiednika naszej Tepsy i zintegruję tą firmę z Omnitelem który należy w całości do TeliaSonera. Coraz głośniej mówi się o integracji i LMT Łotwa i Telekom Latvija przez TeliaSonera w którym już posiada udziały. Coraz głośniej mówi się o fuzji na rynku mobilnym we Włoszech, Szwecji czy Danii.

  • 0

    20. ~la vie change avec Orange  2013-08-30 17:08:05  host: goliat.interkonekt.pl

    @18. Nie wiem co Pana/ Pani wypowiedź miała wnieść do dyskusji na ten temat. Bardzo proszę by forumowicze używali konstruktywnych argumentów a nie argumentów poziomu dziadka z Wermachtu. Dziękuję i pozdrawiam.

  • 0

    21. ~wzrost cenn  2013-08-30 17:54:33  host: ip-78-30-121-39.free.aero2.net.pl

    ... a z usługi będziecie Drodzy Klienci płacić jak w Niemczech, więc wcale mi Was nie będzie żal, niech DT kupi Netię i pójdą z torbami,ponieważ w przyszłości na sprzedaż będzie Orange część stacjonarna /internet i telefonia/ zaś mobilną przejmie słup Solorza.

  • 0

    22. ~la vie change avec Orange  2013-08-30 18:10:57  host: goliat.interkonekt.pl

    @21. Nie będzie wzrostu cen. Podaję przykład Austrii gdzie po fuzji Orange i Drei oferta jest jeszcze lepsza a do tego jest lepszy zasięg i infrastruktura. Zmniejszą się koszty. Podniesienie cen przez jakiegokolwiek operatora spowoduje , że dany koncern straci klientów

  • 0

    23. ~tkubon  2013-08-30 18:27:29  host: 37.31.29.101.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl

    Wzrost cen może nastąpić (ale nie musi), bo mniejsza konkurencja nie wymusza jakiś obniżek, a operatorzy potrzebują kasę na inwestycje

  • 0

    24. ~la vie change avec Orange  2013-08-30 18:42:37  host: goliat.interkonekt.pl

    a ja myślę że ceny nie wzrosną a jeśli wzrosną to dana firma straci klientów. Polacy nie są idiotami i zanim podejmą decyzje to przeglądają ofertę konkurencji :)

  • 0

    25. ~  2013-08-30 21:00:35  host: host114.opteris.net

    @12 W 2005r. to on był tylko WSPÓŁWŁAŚCICIELEM, a wtedy to jeszcze nie było wiadome, jak sprawa wiecznych sądów się zakończy, przez co nie można było przeprowadzić rebrandingu ot tak sobie

  • 0

    26. ~  2013-08-30 21:00:41  host: host114.opteris.net

    @14 GTS jest operatorem głosowym i to jednym z większych w naszym kraju. Korzystają z jego usług np. operatorzy VoIP

  • 0

    27. ~ex  2013-08-30 22:09:59  host: aawp100.neoplus.adsl.tpnet.pl

    @25 - widzę że mnie uprzedziłeś:) To samo chciałem napisać. W 2005r to takie rzeczy były tylko w ERZE, oraz wtedy DT się specjalnie nie mieszał, bo i nie mógł dojść do porozumienia z ówczesnym współwłaścicielem. Dopiero po zakupie całości akcji zaczął szybko wprowadzać swoją strategie = jak najwięcej $ dla zarządu w niemczech, jak najmniejszym kosztem.

  • 0

    28. ~la vie change avec Orange  2013-08-31 02:04:38  host: goliat.interkonekt.pl

    @ 25, 27. W 2005 Deutsche Telekom miało blisko 93% udziałów T-mobile ówczesnej Ery. Myślicie, że Niemcy nie zarządzali tą firmą ? To jesteście w błędzie ...

  • 0

    29. ~Namakon  2013-08-31 15:07:46  host: 81.219.84.18

    Zmniejszenie konkurencji = wzrost cen, było tak, jest i będzie... a że polacy przejdą do innej sieci bo nie są głupi... cóż, uśmiałem się - do kogo przejdą?

  • 0

    30. ~Namakon  2013-08-31 15:10:35  host: 81.219.84.18

    Gdyby polacy interesowali się tym gdzie jest taniej by ich nie golili jak stado owiec to niszowi operatorzy, wszelkiej maści klucze/m-banki i inne dobro miałoby 10 razy taki udział w rynku. Niestety naród idiotów woli jęczeć na wysokie ceny ale zmienić sieć? Nieee... bo się boi, nie umie, nie wie jak, nie chce ruszyć dupy z kanapy.

  • 0

    31. ~...  2013-09-01 17:21:24  host: gaja.tpnet.pl

    28@ Czyli Vivendi kasę od DT dostało za powietrze? MYŚL! To może czasem boleć, ale nie jest szkodliwe.

Dodaj swoją opinię