Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Netia mocniej wejdzie w LLU

Netia mocniej wejdzie w LLU

WitekT 4 Listopada 2010 14:15

0 0
Netia będzie miała LLU w 700, a nie 500 centralach TP, jak wcześniej planowała. Powody są dwa - atrakcyjne marże na usługach świadczonych na uwolnionej pętli lokalnej i spadek atrakcyjności biznesowej BSA i WLR po zamrożeniu cen hurtowych i obniżce cen detalicznych TP.

Jeden węzeł LLU kosztuje Netię około 200 tys. zł. Jak mówi prezes telekomu Mirosław Godlewski, wejście na jakąkolwiek centralę daje od razu możliwość migracji ponad 100 klientów BSA i/lub WLR na LLU.


Źródło tekstu: wł     

Dodaj do:
w sumie: 24
  • 0

    5. ~saas  2010-11-04 15:32:42  host: aeix199.neoplus.adsl.tpnet.pl

    czym się różni BSA od WLR?

  • 0

    6. ~casius  2010-11-04 15:36:50  host: proxy2.netia.pl

    BSA - internet WLR - głos :-)

  • -2

    7. ~PLAY  2010-11-04 15:46:03  host: t24-04.opera-mini.net

    Pisałem maile do Neti żeby weszli do mojej Ossy, ciekawe czy mnie posłuchali i czy wejdą? Przydałby sie net po kablu jak nic. Czy mogę jeszcze coś zrobić w tym kierunku? Jak myślicie? Bo na gsm to prawie wogule czasem nie mam zasięgu a dzwonić to mogę zaprze proszeniem szklanką o parapet.

  • 0

    8.  2010-11-04 15:50:03

    a czym się różni BSA od LLU ? :) proszę nie krzyczeć, kłaniam się banan

  • 0

    9. ~36m  2010-11-04 16:34:52  host: 178-36-39-3.adsl.inetia.pl

    Czyli nie ma co się wyrywać z podpisywaniem kolejnych umów na BSA. Trzeba spokojnie czekać, nawet kosztem niemozności skorzystania z GC. Teraz po części wiadomo dlaczego Netia nie chce odpuścić 36mies. umów. Liczy że ze znajda się tacy, którzy strzelą sobie kolejny cyrograf, tym razem na 2 lata.

  • 0

    10. ~36m  2010-11-04 16:54:13  host: 178-36-39-3.adsl.inetia.pl

    Dla chętnych na nową Gwarancje ceny w Netii: Jeden z pkt nowej Gwarancji Ceny: "Zmiana warunków niniejszej Promocji może nastąpić wyłącznie w oparciu o jedną z promocji, z zastrzeżeniem tej samej technologii, dostępnych dla nowych Klientów w momencie dokonywania zmiany, o której mowa powyżej." - czyli z BSA nie można przejść na LLU - i tu jest ten super zapis, który załatwi kolejnych naiwnych, którzy liczą że sobie bezproblemowo zmigrują z BSA na LLU Netii.

  • 0

    11. ~  2010-11-04 17:29:48  host: 77-254-166-128.adsl.inetia.pl

    Do Banana i innych :-), prosto i po 'ludzku'. WLR - chodzi o usługę telefoniczną na linii TP, BSA - usługa internetowa na linii TP (oferaowana przez wielu dostawców), LLU - usługa internetowa na linii TP, z ograniczoną dostępnością - oferowana w zasadzie tylko przez Netię i tylko w centralach gdzie mają swoją 'szafę'. Czy ma się BSA czy LLU, można sprawdzić po podaniu nr. tel. tutaj: https://www.netia.pl/zamow,sprawdz.html . Aktualnie, w mojej ocenie, jeżeli nie mamy dostępnego LLU (a nawet jeżeli mamy, to WLR opłaca się brać u innego operatora niż Netia, jeżeli nie zależy nam na nieograniczonych połączeniach na stacjonarne), a mamy tylko BSA - MULTIMO - np. 20 Mbps za ok. 61 zł, a usługa telefoniczna (WLR) za ok. 27 zł - jest to (chyba) abonament kwotowy, całe 27 zł do wykorzystania (czyli stac. i komórki).

  • 0

    12. ~qwerty  2010-11-04 17:31:58  host: 77-254-166-128.adsl.inetia.pl

    @11 - lub Nesotrada oczywiście (tyle, że nie usługa telefoniczna, bo się kompletnie nie opłaca), jeżeli ktoś nie chce się bawić w BSA - różnice cen nie są tak drastyczne jak kiedyś, a w wielu konfiguracjach (np. samego internetu) jest taniej niż w Netii ( 2Mbps wychodzi chyba drożej, ale 6,10,20 Mbps jest tańsze).

  • 0

    13.  2010-11-04 19:01:02

    @1: Multimo ma w tej chwili najbardziej atrakcyną ofertę internetu na BSA.

  • 0

    14.  2010-11-04 19:20:03

    Zastanawiające jest tylko, dlaczego Telepolis w ogóle nie napisał o nowych promocjach Multimo???

  • 0

    15. ~36m  2010-11-04 19:21:55  host: 178-36-39-3.adsl.inetia.pl

    Faktycznie, Multimo na BSA obecnie kładzie wszystkich. Pomijam oczywiście jakieś sprawy komórkowe itp. Net cenowo jest ok, no i abo tel. niższe niż oplata za utrzymanie łącza u jednych i drugich złodziei. Niestety muszę jeszcze poczekać, cyrograf w netii.

  • 0

    16. ~radiomaryjnymNIE  2010-11-04 19:24:16  host: ip-94-42-23-103.multimo.pl

    Telepolis nie napisał o nowych promocjach, bo ich nie ma (może się pojawiły - o cud...) na stronie Multimo.

  • 0

    17.  2010-11-04 19:42:10

    Ta Netia po LLU to się nadaje... Właśnie co pomagałem koleżance dojść dlaczego nie chodzi jej Nasza - Klasa , Onet , Elektroda i inne sprawy , okazuje się problem po stronie Netii... Kierunkowy to 046 . Dla mnie to jest jedyny argument do tego aby źle się określać o Netii poza tym dodzwonić się do nich to jest dopiero osiągnięcie... ! Cóż Ci co mieli szybko i sprawnie wszystko to jest okey i niech się cieszą ! Nie polecam !

  • 0

    18. ~lol  2010-11-04 20:27:41  host: chello089072151103.chello.pl

    jak ceny obniza na llu to moze sie wejdzie ale teraz to jeszcze zadna konkurencja...

  • 0

    19. ~Tom  2010-11-04 23:58:59  host: 83-238-152-105.ip.netia.com.pl

    A o NetiaOnline jak zwykle nic :D Wszystkie "corpo-sily" zostaly skierowane na front: "zlowmy frajera - a o infre pomartwimy sie jak zacznie placic" ;> Pozdrawiam serdecznie kolegow - tych od durnych promocji i jeszcze bardziej kretynskich reklam, a "wierchuszce" proponuje, by rozwiazala kontrakt z Ericssonem i zanteresowala sie mowiacymi znakomicie po polsku pracownikami outsoursingowymi z Bombaju :] Beda jeszcze wieksze oszczednosci i wiecej kasy na durne reklamy z pewnym aktorem. Dziekuje & dobranoc :)

  • 0

    20. ~dark  2010-11-05 01:20:15  host: public-gprs52068.centertel.pl

    19. Ten trend widać od przejęcia tele2. Z perspektywy czasu można uznać, że to tele2 przejęło Netię i używa jej nazwy. Staje się to coraz bardziej wirtualny operator. Reklamy kierowane są chyba głównie dla osób zza buga, do tego zrobili z Tomasz Kota coś na wzór Kasi Cichopek z "wyślij darmowy sms". Sprzedaż dzwoni do tp i podszywa się pod klientów wyciągając ich dane wbrew ich wiedzy i zgodzie. Obsługa posprzedażna kiepska, słowa szefowej tego bur*elu o "klientomanii" przypominają propagandę sukcesu początków błękitnej linii w tp - może stamtąd ją zaimportowali. Konkurencyjność skończy się raczej w raz z końcem kadencji obecnej prezes UKE, już teraz na BSA oferta gorsza niż w tp chociaż inni operatorzy mogą - vide multimo.

  • 0

    21.  2010-11-05 09:35:23

    ad.16 przecież nowe promocje są na stronie więc to żaden cud.

  • 0

    22. ~  2010-11-05 15:35:06  host: dpp204.neoplus.adsl.tpnet.pl

    @ pewnie dlatego, że ofert neostardy było po prostu znacznie więcej (obniżka cen , oferta dla studentów etc), co jak widać miało wpływ na działania konkurencyjnych sieci.

  • 0

    23. ~zenekbębenek  2010-11-05 17:02:32  host: 77-254-82-197.adsl.inetia.pl

    To niestety prawda Netia to ukryta Tele2

  • 0

    24. ~wdn  2010-11-15 02:07:52  host: 77-253-31-202.adsl.inetia.pl

    @17 - pozno odpowiadam ale odpowiadam ;P zmien z PPPoA na PPPoE, VPI=0; VCI=35; Enkapsulacja=LLC/SNAP-Bridging; MTU-1492; bedzie dzialac i nasza-klasa :) pozdro

Dodaj swoją opinię