Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Netia Mobile wnioskuje o GSM 1800

Netia Mobile wnioskuje o GSM 1800

WitekT 12 Maja 2005 12:42

0 0

Po ogłoszeniu wyników przetargu na częstotliwości dla sieci komórkowych Netia Mobile złożyła wniosek o rezerwację 99 kanałów z zakresu GSM 1800 MHz.

W wyniku przeprowadzonych od 22. lutego do 9. maja postępowań przetargowych na rezerwację częstotliwości dla sieci komórkowych przetarg na częstotliwości GSM 1800 MHz pozostał nierozstrzygnięty.

Po ogłoszeniu wyników obu przetargów do Prezesa URTiP wpłynął 9. maja wniosek spółki Netia Mobile o rezerwację 99 dupleksowych kanałów radiowych w zakresach 1710-1730 MHz i 1805-1825 MHz. Spółka wnioskuje o rezerwację tych częstotliwości na obszarze całego kraju na okres 25 lat, z przeznaczeniem na budowę ruchomej publicznej sieci telefonicznej o strukturze komórkowej zgodnie ze standardem GSM 1800 MHz.

We wniosku Netia Mobile podaje, że częstotliwości te są dostępne w efekcie nierozstrzygnięcia przez Prezesa URTiP przetargu na rezerwację tych samych 99 kanałów z zakresu GSM 1800 MHz. Ponadto utrzymuje, że rezerwacja częstotliwości na rzecz tej spółki wpłynie na rozwój konkurencji na rynku usług telefonii ruchomej.
Netia Mobile podaje we wniosku, że uzyskanie uprawnienia do korzystania z częstotliwości obu zakresów: UMTS i GSM, pozwoli rozwinąć ofertę usług dla obu standardów telefonii komórkowej i wówczas faktycznie konkurować z dotychczasowymi operatorami sieci komórkowych w Polsce.

W związku ze złożeniem pierwszego wniosku o dokonanie rezerwacji, Prezes URTiP informuje zainteresowane podmioty o możliwości ubiegania się o rezerwację 99 dupleksowych kanałów radiowych w zakresach 1710-1730 MHz i 1805-1825 MHz, z przeznaczeniem na budowę i eksploatację ruchomej publicznej sieci telefonicznej o strukturze komórkowej, zgodnie ze standardem GSM 1800 MHz.

W przypadku braku dostatecznych zasobów w zakresie GSM 1800 MHz dla wszystkich wnioskujących podmiotów, Prezes URTiP przystąpi do przygotowania drugiego przetargu na rezerwację tych częstotliwości. Termin przeprowadzenia przetargu nie może być dłuższy niż 8 miesięcy od dnia złożenia pierwszego wniosku o dokonanie rezerwacji.

W sytuacji braku kolejnych wniosków Prezes URTiP wyda decyzję o rezerwacji 99 kanałów z zakresu GSM 1800 MHz dla spółki Netia Mobile, bez konieczności przeprowadzenia postępowania przetargowego.

Źródło tekstu: URTiP     

Dodaj do:
w sumie: 0


Nikt jeszcze nie wyraził swojej opinii.

Dodaj swoją opinię

Do prawidłowego działania formularza wymagana jest akceptacja plików cookie.

host: ec2-54-158-15-97.compute-1.amazonaws.com


Serwis TELEPOLIS.PL zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Komentarze są opiniami czytelników, za które ponoszą oni wyłączną odpowiedzialność. Nie są oficjalnymi opiniami serwisu TELEPOLIS.PL i jego redakcji. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną.
Usuwane będą także komentarze zawierające oferty handlowe, numery telefonów, adresy e-mail czy komunikatorów oraz komentarze mocno odbiegające od treści wiadomości.

Ankieta

Czy uruchamianie Windowsa 10 na urządzeniach mobilnych z Androidem ma sens?

Na smartfonach Huaweia można uruchomić Windowsa 10 dzięki chmurze

 

Zobacz wynik | Opinie (0)

Archiwum Ankiet