Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Netia Mobile - start w przyszłym roku

Netia Mobile - start w przyszłym roku

WitekT 24 Sierpnia 2005 13:15

0 0

Netia Mobile - spółka joint venture Netii i islandzkiego funduszu Novator - zacznie świadczyć usługi telefonii 3G na bazie własnej infrastruktury najwcześniej od połowy przyszłego roku.

Uruchomimy je od razu w kilku największych miastach - powiedział Wojciech Mądalski, prezes Netii. Nie wykluczył, że wcześniej uda się Netii Mobile rozpocząć świadczenie usług jako wirtualny operator telefonii komórkowej, jeśli Netia podpisałaby odpowiednie porozumienie z jednym z istniejących operatorów.

Mądalski poinformował, że koszt budowy samej infrastruktury UMTS to 650 mln euro, a całkowite koszty, w tym koszty utrzymania sieci w pierwszych latach jej działania to nieco mniej niż 1 mld euro. Budowę infrastruktury Netia zamierza rozpocząć jeszcze w tym roku. Wybór dostawców infrastruktury powinien zostać dokonany we wrześniu lub w październiku, obecnie negocjujemy jeszcze z kilkoma potencjalnymi dostawcami - dodał. Usługi Netii Mobile mają być świadczone pod nową marką.
Netia nie wyklucza udziału w przetargu na częstotliwości GSM 1800, ale najpierw musi poznać warunki przetargu. Uzależnia to również od tego czy uda jej się zawrzeć umowy na świadczenie usług operatora wirtualnego z istniejącymi operatorami oraz czasu wprowadzenia narzuconego roamingu krajowego.

O szczegółach przyznania koncesji pisaliśmy w tej wiadomości, a o udziałowcach Netia Mobile - w tej wiadomości.

Źródło tekstu: PAP     

Dodaj do:
w sumie: 0


Nikt jeszcze nie wyraził swojej opinii.

Dodaj swoją opinię

Do prawidłowego działania formularza wymagana jest akceptacja plików cookie.

host: ec2-54-80-217-80.compute-1.amazonaws.com


Serwis TELEPOLIS.PL zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Komentarze są opiniami czytelników, za które ponoszą oni wyłączną odpowiedzialność. Nie są oficjalnymi opiniami serwisu TELEPOLIS.PL i jego redakcji. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną.
Usuwane będą także komentarze zawierające oferty handlowe, numery telefonów, adresy e-mail czy komunikatorów oraz komentarze mocno odbiegające od treści wiadomości.

Ankieta

Czy standard obsługi klientów na infoliniach operatorów jest satysfakcjonujący?

Koniec głaskania klientów Orange. Nie masz racji? Nie licz na bonus

 

Zobacz wynik | Opinie (9)

Archiwum Ankiet