Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Netia Mobile - start w przyszłym roku

Netia Mobile - start w przyszłym roku

WitekT 24 Sierpnia 2005 13:15

0 0

Netia Mobile - spółka joint venture Netii i islandzkiego funduszu Novator - zacznie świadczyć usługi telefonii 3G na bazie własnej infrastruktury najwcześniej od połowy przyszłego roku.

Uruchomimy je od razu w kilku największych miastach - powiedział Wojciech Mądalski, prezes Netii. Nie wykluczył, że wcześniej uda się Netii Mobile rozpocząć świadczenie usług jako wirtualny operator telefonii komórkowej, jeśli Netia podpisałaby odpowiednie porozumienie z jednym z istniejących operatorów.

Mądalski poinformował, że koszt budowy samej infrastruktury UMTS to 650 mln euro, a całkowite koszty, w tym koszty utrzymania sieci w pierwszych latach jej działania to nieco mniej niż 1 mld euro. Budowę infrastruktury Netia zamierza rozpocząć jeszcze w tym roku. Wybór dostawców infrastruktury powinien zostać dokonany we wrześniu lub w październiku, obecnie negocjujemy jeszcze z kilkoma potencjalnymi dostawcami - dodał. Usługi Netii Mobile mają być świadczone pod nową marką.
Netia nie wyklucza udziału w przetargu na częstotliwości GSM 1800, ale najpierw musi poznać warunki przetargu. Uzależnia to również od tego czy uda jej się zawrzeć umowy na świadczenie usług operatora wirtualnego z istniejącymi operatorami oraz czasu wprowadzenia narzuconego roamingu krajowego.

O szczegółach przyznania koncesji pisaliśmy w tej wiadomości, a o udziałowcach Netia Mobile - w tej wiadomości.

Źródło tekstu: PAP     

Dodaj do:
w sumie: 0


Nikt jeszcze nie wyraził swojej opinii.

Dodaj swoją opinię

Do prawidłowego działania formularza wymagana jest akceptacja plików cookie.

host: ec2-54-196-201-241.compute-1.amazonaws.com


Serwis TELEPOLIS.PL zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Komentarze są opiniami czytelników, za które ponoszą oni wyłączną odpowiedzialność. Nie są oficjalnymi opiniami serwisu TELEPOLIS.PL i jego redakcji. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną.
Usuwane będą także komentarze zawierające oferty handlowe, numery telefonów, adresy e-mail czy komunikatorów oraz komentarze mocno odbiegające od treści wiadomości.