Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Netia Mobile o swojej przyszłości

Netia Mobile o swojej przyszłości

WitekT 18 Maja 2005 18:28

0 0

16. maja Netia Mobile złożyła do URTiP wniosek o rezerwację częstotliwości UMTS przyznanej w wyniku przetargu. Złożenie wniosku o rezerwację częstotliwości UMTS nastąpiło po uzyskaniu zatwierdzenia Rady Nadzorczej Netii oraz w oparciu o uzgodnienia ze spółką Novator Telecom Poland SARL, partnerem Netii.

9. maja br. Netia Mobile złożyła do URTiP wniosek o rezerwację 99 kanałów z zakresu GSM 1800 MHz.

Netia będzie mniejszościowym udziałowcem spółki Netia Mobile, większość udziałów przypadnie spółce Novator Telecom Poland. Całkowite finansowe zaangażowanie Netii w przedsięwzięciu nie przekroczy poziomu 100 milionów euro. Równocześnie dla Netii projekt ten stwarza nowe możliwości strategiczne związane z poszerzoną ofertą produktową, w tym możliwością świadczenia usług konwergentnych, oraz ze znacznie zwiększoną bazą potencjalnych klientów.
Netia Mobile posiada silne podstawy do osiągnięcia sukcesu na rynku telefonii komórkowej w Polsce ze względu na mocną pozycję finansową obu swoich udziałowców, Netii i spółki Novator. Ponadto Netia może wykorzystać istniejącą bazę własnych klientów biznesowych, potencjalnych użytkowników usług UMTS, oraz infrastrukturę umożliwiającą szybkie uruchomienie usług.

Obecnie odbywają się rozmowy z międzynarodowymi dostawcami sprzętu telekomunikacyjnego, którzy zadeklarowali gotowość partycypowania w projekcie łącznie z pełnym pakietem tzw. vendor financing lub innych modeli finansowania typu "pay as you grow". Netia prowadzi również rozmowy z trzema istniejącymi polskimi operatorami komórkowymi na temat możliwości współpracy międzyoperatorskiej w zakresie połączenia sieci ruchomych oraz roamingu krajowego. W przypadku uzgodnienia odpowiednich umów z przynajmniej jednym z tych operatorów, usługi Netii Mobile mogłyby być świadczone również w oparciu o sieć takiego operatora.

Źródło tekstu: Netia     

Dodaj do:
w sumie: 1
  • 0

    1. ~Kommet  2005-05-19 10:55:00  host: bxb192.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Tak jak się domyślałem, klienci biznesowi to jedyni którzy tak naprawde interesują Netię, i tu się zapewne nic nie zmieni również w ofercie UMTS/GSM. Klienci indywiduali wogóle się nie liczą dla tej firmy, jej oferta w telefoni stacjonarnej jest żenująca, i niczym nie odbiegająca od oferty TP S.A., jeśli ta firma naprawdę chce mieć jakąś pozycję w tym kraju, to musi zreformować swoje podejście do rynku, bo takie trzymanie się ogona TP S.A. (a teraz pewnie trzech opreatrów GSM) na pewno nie zagwarantuje sukcsu. Ja na ich miejscu darowałbym sobie UMTS (no może pozostałbym jako VMO) a przekształciłbym się w dużego dostawcę kablowej/powietrznej infrastruktury teleinformatycznej na obszarze dużych miast (czyli np. budowanie sieci teleinformatycznych ale nie dla siebie tylko pod najem dla innych operatorów np. dla usług TriplePlay, bo za kilka lat pojęcie firmy telekomunikacyjnej zniknie z encyklopedii).

Dodaj swoją opinię

Do prawidłowego działania formularza wymagana jest akceptacja plików cookie.

host: ec2-54-81-158-195.compute-1.amazonaws.com


Serwis TELEPOLIS.PL zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Komentarze są opiniami czytelników, za które ponoszą oni wyłączną odpowiedzialność. Nie są oficjalnymi opiniami serwisu TELEPOLIS.PL i jego redakcji. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną.
Usuwane będą także komentarze zawierające oferty handlowe, numery telefonów, adresy e-mail czy komunikatorów oraz komentarze mocno odbiegające od treści wiadomości.

Ankieta

Czy uruchamianie Windowsa 10 na urządzeniach mobilnych z Androidem ma sens?

Na smartfonach Huaweia można uruchomić Windowsa 10 dzięki chmurze

 

Zobacz wynik | Opinie (0)

Archiwum Ankiet