Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Netia ma 350 węzłów LLU

Netia ma 350 węzłów LLU

sirmark 24 Czerwca 2010 18:42

0 0

Netia ma aktualnie 350 uwolnionych węzłów LLU w 174 miejscowościach - pisze na firmowym blogu Karol Wieczorek. W ciągu ostatnich 3 miesięcy przybyły 43 węzły, a do końca tego roku uwolnionych ma być ok. 150 kolejnych.

Nowe węzły znajdują się w miejscowościach: Toruń, Tomaszów Mazowiecki, Głuchołacy, Prudnik, Kościerzyna, Złotoryja, Trzebnica, Kolbuszowa, Żywiec, Szczecin, Brwinów, Gliwice, Bydgoszcz (x2), Konin (x2), Elbląg, Warszawa (x2), Żyrardów, Starachowice, Boguchwała, Dąbrowa Górnicza, Chojnów, Otwock, Łańcut, Olsztyn, Siedlce, Kutno, Podkowa Leśna, Strzyżów, Zabrze, Gorzów Wielkoposki (x2), Ostrów Wielkopolski, Jelenia Góra, Krapkowice, Września, Koszalin, Wronki, Czeladź, Oświęcim, Kołobrzeg.
O pozostałych miejscowościach, w których dostępne są węzły LLU, pisaliśmy w tej wiadomości.




LLU (Local Loop Unbundling) to w największym skrócie jest to dostęp do lokalnej pętli abonenckiej, na której inny operator może świadczyć swoje usługi (np. telefon i internet). W praktyce wygląda to tak, że np. Netia pojawia się na danej centrali TP, instaluje tam własny sprzęt i dzierżawi od TP poszczególne linie telefoniczne, biegnące do klientów. Dzięki temu może oferować swoje usługi.

Źródło tekstu: blog.netia.pl     

Dodaj do:
w sumie: 18
  • 0

    1.  2010-06-24 19:20:24

    Na llu max. to chyba 8mbit. Ciekawe dlaczego nie ma 20 np. Czyżby ta super sieć o wysokiej przepustowości ma jednak swoje wąskie gardło przy węzłach llu? :D

  • 0

    2.  2010-06-24 19:22:05

    A przepraszam, zbłaźniłem się. Jednak jest 20mbit po llu. Myślałem, że max 8.

  • 0

    3. ~max  2010-06-24 19:29:16  host: 87-205-86-245.adsl.inetia.pl

    Co z tego ze 350 węzłów LLU jak na blogu netii wyraźnie dano do zrozumienia że jeśli na danym węźle jest mniej niż 4tys abonentów to trzeba będzie dłuuugo poczekać z LLU

  • 0

    4.  2010-06-24 19:34:52

    Miejmy nadzieję, że będzie ich jak najmniej

  • 0

    5. ~  2010-06-24 20:12:11  host: dbx17.neoplus.adsl.tpnet.pl

    tepsa i tak zarabia na tym. mniej, ale zawsze.

  • 0

    6.  2010-06-24 20:39:53

    Jak podłączą u mnie po LLU to będę rozmawiał z Netią , bo czy tak czy tak moje maksymalne synchro będzie ok ~4,5 Mb/s a w ofercie BSA nie ma takiej , siedzę aktualnie w eTLINK'u i nie narzekam choć chciałbym szybciej a nie mogę bo za długa linia..

  • 0

    7.  2010-06-24 20:51:14

    Jak to jest? Miałem kiedyś telefon z TP czyli jest linia. Jeżeli jest uwolniona {Toruń] to Netia może na niej podłączyć mi internet? Nie będę musiał płacić za utrzymanie linii? Rozliczał będę się tylko z Netią, tak jak by to było na łączu Netii?

  • 1

    8. ~ja  2010-06-24 21:06:01  host: user-109-243-38-252.play-internet.pl

    7>Tak będziesz już tylko Neti płacił za abo :P

  • 0

    9. ~znawca  2010-06-24 22:30:00  host: chaos.tpnet.pl

    @7+8. Płacił będziesz tylko Netii, ale opłata za Internet podwyższona będzie o 25zł. Chyba, że weźmiesz u nich także telefon.

  • 0

    10. ~qqq  2010-06-24 23:03:36  host: 87-205-49-74.adsl.inetia.pl

    ielefon można mieć u kogokolwiek, tzw. WLR, chocby i w Dialogu za 28zł, czy innych operatorach (sporo ofert za ok 30zł)

  • 0

    11. ~  2010-06-25 04:10:50  host: ip-195-189-40-042.system-net.pl

    pfff... 350 węzłów w skali kraju od 10 lat budowania sieci? Czym się tu chwalić bo nie bardzo kumam :-D? Ta usługa jest chyba tylko po to aby mogli w reklamach podawać większy transfer za mniejszą kasę bo faktycznie w bsa wyjdzie drożej... no ale co z tego jak aż 0,05% polaków skorzysta z LLU ;-)

  • 0

    12. ~ireth5  2010-06-25 08:58:09  host: mail.teleksiegarnia.com

    GłuchołaZy :)

  • 0

    13. ~znawca  2010-06-25 09:56:09  host: chaos.tpnet.pl

    @11. Najpierw naucz się liczyć korzystając z dostępnych informacji, a później bagatelizuj operatora. Zgodnie z tym co napisał Max w opinii numer 3, każdy z tych węzłów dociera do ponad 4 tys. abonentów TPSA. Czyli przy 350 jest to co najmniej 1,4mln linii, a do końca roku będzie to ok. 2mln linii (500 węzłów). Jeżeli uwzględnimy, że z TPSA korzysta ok. 8,1 mln abonentów to Netia ze swoim LLU dociera do co najmniej 17% a do końca roku będzie to ok. 25%. Mało? Może i tak, ale przynajmniej ta grupa nie musi czekać na łaskę TPSA i obniżki cen Neostrady. Do tego taka sytuacja może skłonić operatora zasiedziałego do wprowadzenia obniżek i to w całym kraju.

  • 0

    14. ~klient adsl  2010-06-25 12:24:22  host: 87-205-93-171.adsl.inetia.pl

    Nie wiam jak Wy ale ja od ponad 4 lat korzystam z usług Netii, a zaczynałem z prędkością 256 kb/s :-) kto jeszcze pamięta taką prędkość. Dzisiaj mam 4Mb/s i jak dotąd tylko raz zdarzyła się awaria gdzie nie wszystkie strony chciały się otwierać ale trwało to wszystko może z 1,5 godziny. A przy zgłoszeniu awarii dział techniczny starał się jak tylko mógł pomóc przez telefon. Nie to żebym wychwalał tego operatora ale uczciwie mówię że jestem bardzo zadowolony z ich usług. (nie jestem pracownikiem tej firmy :-))

  • 0

    15. ~  2010-06-26 20:46:33  host: host-79.173.8.193.tesatnet.pl

    Jasne. A ja znam moment gdzie w netii internet zgasl wszystkim klientom. Bez wzgledu na medium. Czy to po kabelku, wimax, swiatelko (wlanie to mi zgaslo). Okazalo sie, ze kleklo jedyne polaczenie z reszta swiata jakie mieli. Ale fakt, od tego momentu dziala bez zarzutu :-)

  • 0

    16. ~mimfor  2010-06-26 23:59:35  host: host-81-190-238-111.wroclaw.mm.pl

    na zachodzie Polski i tak nie mają szans z Dialogiem.

  • 0

    17. ~mimfor  2010-06-27 00:01:03  host: host-81-190-238-111.wroclaw.mm.pl

    2, żaby było 20 to muszą być jeszcze nowe linie a o to trudno w tp i na llu...

  • 0

    18. ~woy  2010-06-30 16:36:21  host: dow82.neoplus.adsl.tpnet.pl

    @ 16 rzeczywiście Dialog ostatnio się rozwija, no ale mam wrażenie że nadal to troszkę za mało w porównaniu np. do TP. Oferta Neostrady choćby ze względu na możliwość wcześniejszego przetestowania łącza wydaje mi się bardziej interesująca.

Dodaj swoją opinię