Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Netia ma 100 stacji WiMax

Netia ma 100 stacji WiMax

WitekT 17 Lipca 2009 14:35

0 0

Netia ma już uruchomionych 100 stacji WiMax, w zasięgu których znajduje się blisko 4 tys. miejscowości. Aby ułatwić klientom korzystanie z tej usługi, Netia udostępniła na swojej stronie aplikację do weryfikacji zasięgu. Uatrakcyjniona została również sama oferta.

Potencjalni klienci, na stronie internetowej Netii, mogą sprawdzić zasięg usług w technologii WiMax w miejscu swojego zamieszkania, a następnie - także poprzez stronę internetową - podpisać umowę na usługi Netii. Aplikacja korzysta z narzędzi geograficznej lokalizacji danych adresowych i jest dostępna pod adresem www.netia.pl/wimax.

Netia ma obecnie uruchomionych 100 stacji WiMax i w najbliższych miesiącach planuje uruchomienie kolejnych. Obecnie WiMax Netii pokrywa zasięgiem 283 miasta i większe miejscowości oraz 3630 wsi i osad.




9. lipca ruszyła również nowa promocja na usługi internetowe i głosowe, świadczone w technologii WiMax. Klienci, którzy wybiorą pakiet usług, przy umowie na 24 miesiące, będą mogli korzystać przez 6 miesięcy z Internetu 1 Mb/s lub 2 Mb/s i telefonu tylko w cenie abonamentu telefonicznego (od 45 zł brutto).

Z kolei klienci, którzy kupią sam Internet (1 Mb/s lub 2 Mb/s) przy umowie na 2 lata, przez 6 miesięcy będą mogli korzystać z Internetu w cenie opłaty za utrzymanie łącza (30 zł brutto).

Obniżeniu uległy również opłaty za instalację. Dla pakietu usług (Internet + telefon) w obowiązującej promocji wynoszą one 20 zł z Elektronicznym Obrazem Faktury i 100 zł przy korzystaniu z faktur papierowych. W promocji samej usługi internetowej opłaty wynoszą odpowiednio 49zł i 99 zł.

Źródło tekstu: Netia     

Dodaj do:
w sumie: 29
  • 0

    10.  2009-07-17 17:06:03

    W lubuskim zero zasięgu...

  • 0

    11. ~  2009-07-17 17:25:27  host: t08-04.opera-mini.net

    @5 dzieki.wazne info.sprawdze.mirekb

  • 0

    12. ~  2009-07-17 18:24:01  host: host-212-67-159-28.net.inotel.pl

    w Jarocnie już ze 2 lata temu mieli stację...:)

  • 0

    13. ~  2009-07-17 18:41:13  host: t04-04.opera-mini.net

    A jakie ceny neta oprocz tej za utrzymanie lacze?

  • 0

    14.  2009-07-17 19:20:56

    Jestem w ich zasięgu, ale jednak mają drożej niż u mojego obecnego operatora wi-fi.

  • 0

    15.  2009-07-17 19:49:17

    Ja bym się bardzo cieszył jakby Neti umnie zrobiła LLU bym im wolał dać zarobić niż TP. Telefon już w Neti mam, ale po kablach TP

  • 0

    16.  2009-07-17 20:44:35

    Ile Netia zainwestowała w WiMAX?

  • 0

    17. ~  2009-07-17 21:17:48  host: bjf53.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Czy ktoś może posiada informacje, w których miejscach w Krakowie znajdują się stacje bazowe Wimax netii w Krakowie - zależy mi bardzo na ich liście/wykazie.

  • 0

    18. ~wosq  2009-07-17 22:39:16  host: user-89-108-218-12.mobile.playmobile.pl

    Póki co, nie przebijają oferty Play Online. Poza tym to dziadostwo. Kablówka Netii nie ma żadnego programu w HD.

  • 0

    19.  2009-07-18 00:29:39

    wosq: dobrze się czujesz?

  • 0

    20. ~n  2009-07-18 04:28:55  host: public-gprs49299.centertel.pl

    19. Pewnie czuje się dobrze... dotąd aż nie wyjedzie za miasto. Chociaż może dobrze sprawuje mu się ten net mobilny jako taki bardziej stacjonarny, kwestia regionu i potrzeb. Ale dalej już ciężko zakwestionować co napisał.

  • 0

    21. ~zniesmaczony  2009-07-18 12:48:09  host: 143-atm.krak.tke.pl

    Powinny w PTC polecieć głowy odpowiedzialne za ten projekt, według mojej opinii zmarnowali potencjał tej technologii, to się nazywa nie odpowiedzialny biznes.

  • 0

    22. ~vari  2009-07-18 14:11:47  host: ejb161.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Hehe... rozbawili mnie. Najpierw gdy wpisałem swoją miejscowość na ich stronie to dostałem "błąd serwera" na dzień dobry (to takie charakterystyczne dla PTC czy Netii odkąd pamiętam). Zasięg mają tylko w Szczecinie czy Kolobrzegu (tam to akurat abonenci mają w czym wybierać i chyba mają TAŃSZE alternatywy). "Już 100 stacji" ! Rewelacja. Wogóle te wszystkie firmy i firemki co powykupywały pasma mikrofalowe dla systemów dostępowych to jakieś dziwne machinacje prowadzą. Sprawdziłem na stronie BIP UKE dostępność czestotliwosci. Prawie wszystkie kanaly na wszystkich pasmach mikrofalowych dla systemów dostęowych są w moim rejonie zajęte. I to w większosci przez "firmy" o któych Google niewiele może powiedzieć (nie mówiąc o tym by spróbować skontaktować się z taka firmą I JEJ zaproponować by byla dla mnie operatorem). Czy UKE nie powinien zacząć KONTROLOWAĆ wykorzystanie częstotliwości i zacząć ODBIERAĆ przydzielone pasma (może to robić obecnie na mocy prawa). Od wielu miesięcy srona UKE pdoaje tylko różne "kosnultacje założeń deycji" różnych MTR, FTR i innych dziwnych rzeczy. Nic o działaniach technicznych. POWINNI INFORMOWAĆ O PRZEPROWADZANYCH KONTROLACH. Brak takiej pozycji powoduje, że nabieram podejrzeń, że nic się w tej sprawie nie robi. Oczyiscie zaraz ktoś tu napisze i zapewni ze "owszem się robi tylko się nie mówi". Ale czasy już się zmieniły i ja chcę by się mówiło. Za to płacę podatki by moc się z ich strony dowiedzieć TAKŻE TAKICH RZECZY jak przeprowadzane kontrole i ich wyniki (w takim zakresie w jakim można upublicznić). Chciałbym móc się dowiedzieć takich rzeczy bez wniosku o udzielenie informacji publicznej (a już dawno o nic nie pytałem więc się nazbierało.... nieomieszkam niedługo wysłać dosć długi wniosek).

  • 0

    23. ~Obiektywny  2009-07-18 14:47:08  host: aero55.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Błąd serwera może zdazyć się każdej firmie... odnosnie wyszukiwarki na stronie - właśnie budowana jest nowa strona. Wszystkie opinie negujące są typowo Polskie, im wieksza konkurencja tym lepsze ceny-czemu wszyscy wciąż narzekaja ? ? ?

  • 0

    24. ~Chrome_TP  2009-07-18 19:24:57  host: agl188.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Bo za niższa ceną nie zawsze idzie jakość, jest niewystarczające właźidupstwo ku pociesze klienta, za słaby zasięg, warunki ofert, gratisy, nie doinformowanie o usterkach i sposobach reklamacji, czarnym PR i dezinformacji uprawianym przez każdego przeciw każdemu i kilka jeszcze innych rzeczy ? - akczolwiek częściowo masz rację ludzie lubią narzekać i robią to często jeśli coś im nie pasuje lub ich denerwuje - mało kto się pozytywnie wypowie na jakiś temat bo po co skoro wychodzi z założenia że skoro on o tym wie to inni tez automatycznie muszą - a alarmuje się tylko o rzeczach złych - przykład analogii - mało kto biega po ulicy (zwykły konsument) wrzeszcząc po ulicy że tu obok w sklepie jest zajebiaszcza promocja - ale każdy by wrzeszczał "pożar pozar !"gdyby się zaczęło w tym sklepie palić ;] pozatym jeśli coś jest "ok" to przechodzi się nad tym do porządku dziennego - a rozgłos że coś jest "nie tak" robi się dopiero wtedy kiedy samemu się nic nie załatwi a oczekuje się że znajdą się inni podzielajacy podobne troski i problem załatwi się całą grupą/kupą i kooperacją tychże ludzi - właściwie z dystansu patrząc to są typowe mechanizmy związane z ewolucją(już u piesków preriowych jest podobnie) i przykładowo socjologią, a towarzyszą nam de fakto od ery kamienia łupanego ;] -ale mało kto poza antropologami i innymi naukowcami zatrzyma się choć na chwilę i pomyśli na ten temat, bo po co skoro to mu do zycia nie potrzebne ;] (a przynajmniej tak uważa - lub wręcz nie myśli tymi kategoriami).

  • 0

    25. ~tit  2009-07-18 21:16:34  host: 77-254-211-65.adsl.inetia.pl

    a taki net jest mobilny czy stacjonarny?

  • 0

    26. ~Chrome_TP  2009-07-18 21:35:19  host: agl188.neoplus.adsl.tpnet.pl

    A to już w znacznej mieże zależy co właściwie rozumiesz pod pojęciem mobilny a co stacjonrany ;]

  • 0

    27.  2009-07-18 23:37:07

    @tit Stacjonarny

  • 0

    28. ~Kielce  2009-07-20 21:28:35  host: 77-255-243-234.adsl.inetia.pl

    Bzdury piszecie. Mam netię Wimax 2Mb/s od 5 miesięcy i NIGDY mnie nie zawiodła!!! Mieszkam w Kielcach i Panowie z Neo 2 tygodnie po zgłoszeniu powiedzieli mi że nie moge mieć neostrady bo nie ma wolnego portu... i cieszę się bo Netia działa zarąbiście a nadajnik mają na kominie kilka kilometów od mojego domu. W Pracy mam Neo i nie ma tygodnia żeby nie było przerwy w dostawie netu.

  • 0

    29. ~dark_father  2010-08-02 04:25:04  host: 77-255-59-68.adsl.inetia.pl

    Jak działa Netia WiMax na terenie powiatu Piaseczyńskiego? działa tragicznie! Wystrzegajcie się tej usługi. Ilekroć się do nich dzwoni w sprawie 1/4 prędkości (przy umowie na 1 Mbit) to poprawiają QOS, a następnego dnia znowu działa tak samo. Przez tydzień nie działał telefon, po czym stwierdzili że jednak to ich wina....

Dodaj swoją opinię