Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Netia kupiła spółkę internetową z Łomży

Netia kupiła spółkę internetową z Łomży

sirmark 22 Listopada 2008 00:16

0 0

Spółka zależna Netii - Connect Systemy Komputerowe - zakupiła udziały w spółce Netster, świadczącej usługi szerokopasmowego dostępu do Internetu dla klientów z Łomży.






Nabycie udziałów nastąpiło za łączną kwotę 357.665,59 zł.

Netster jest operatorem sieci osiedlowych i świadczy usługi szerokopasmowego dostępu do Internetu. W tym celu wykorzystuje technologię FastEthernet, co w praktyce oznacza łącze umożliwiające każdemu klientowi korzystanie z przepustowości do 100 Mb/s. Na dzień 20. listopada Netster obsługiwał 1068 klientów, a posiadane przez tą spółkę zasoby sieciowe umożliwiają łącznie obsługę około 5 tys. gospodarstw domowych.

Źródło tekstu: Netia     

Dodaj do:
w sumie: 20
  • 0

    1. ~dechomenon  2008-11-22 06:39:24  host: 212.67.159.28

    tak sie zastanawaim 357tys to wychodzi ok 3500zł za klienta teraz niech klient płaci 50zł abonament to tak jak by dostali z góry za klienta 70opłat miesięcznych prawie za 6 lat:)

  • 0

    2. ~osiedlowy  2008-11-22 07:04:00  host: v19.ngates.nasze.pl

    ~dechomenon masz racje ale netia kupiła nie samych klientów chcących korzystać z internetu ale cała infrastrukturę sieciową która puźniej znów będzie mogla sprzedać

  • 0

    3. ~ttt  2008-11-22 08:16:08  host: ip-94-42-53-81.multimo.gtsenergis.pl

    Coś mi się zdaje, że DECHOMENON i OSIEDLOWY chyba mają problemy z matematyką.

  • 0

    4. ~darcio  2008-11-22 09:24:39  host: nat-mi3.aster.pl

    aster w wawie rzązi

  • 0

    5.  2008-11-22 09:24:44

    dechomenon: 334,89 zł za klienta!

  • 0

    6.  2008-11-22 09:29:33

    wazne że na tych klientach może nieźle zarobić, a infrastruktura pozostanie w ich rękach. No i mają jeszcze więcej klientów :) Nieźle idą do przodu

  • 0

    7. ~dechomenon  2008-11-22 10:17:36  host: 212.67.158.55

    była 6 rano(dla normalnych godzina snu) i sie hakło o jedno zero...przyroda...

  • 0

    8.  2008-11-22 10:25:44

    Średnio 3500 zł nikt by za klienta nie zapłacił bo zwrot z inwestycji byłby pewnie po 20 czy 30 latach. 300-700 zł to są średnie ceny jakie Netia płaci a przejęli już sporo małych i średnich lokalnych sieci.

  • 0

    9. ~juni0r1988  2008-11-22 10:58:05  host: depeq.t17.ds.pwr.wroc.pl

    Netia coraz bardziej mnie zadziwia i coraz bardziej pozytywnie. Bardzo szybko się rozwija i staje się wreszcie poważną konkurencją dla TP

  • 0

    10. ~ttt  2008-11-22 12:58:01  host: ip-94-42-53-81.multimo.gtsenergis.pl

    juni0r1988 - czy ty naprawdę sądzisz, że ten zakup jest spowodowany chęcią szybkiego rozwijania się? Gdybyś trochę popracował w Netii, gdybyś znał troszkę podstawy działalności spółek akcyjnych (szczególnie tych notowanych na giełdzie), gdybyś wiedział co dla takiej Netii jest ważne to myślę, żebyś takich komentarzy nie pisał.

  • 0

    11. ~JJ  2008-11-22 12:58:10  host: 27-mo7-1.acn.waw.pl

    Netia robi ruchy pod akcjonariuszy, kupuje co się da, daje przekaz medialny i efekt rozwoju osiągnięty. Ale z drugiej strony, sytuacja netii jest niewesoła przeinwestowują non stop od dwóch lat, zarząd wskoczył w taką pętlę - musimy pokazywać sukcesy (akwizycje) bo inaczej stracimy zaufanie i wszystko się zawali. To taka pompowana bańka - za wasze pieniądze drobni ciułacze. Ale niedługo bańka pęknie, ludzie stracą swoje pieniądze, ich kupi jakiś sprytny fundusz inwestycyjny, pozwalniają 10% załogi, zaczną restrukturyzację, spółka będzie znów szła do góry tylko nie zarobią na niej dzisiejszy akcjonariusze - oni tylko stracą.

  • 0

    12.  2008-11-22 17:11:04

    Liczących się na rynku graczy nie ma zbyt wielu. Teraz możemy mówić o dwóch, może trzech. A ja mam pytanie do tych bijących Netii brawa na stojąco: naprawdę myślicie, że duopol byłby lepszy od monopolu TP?

  • 0

    13. ~n  2008-11-22 17:42:16  host: cki145.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Może trochę, ale nie o to chodzi. Popatrz na telefonię komórkową z przed wejścia Play. Tutaj było nie dwóch a 3 graczy. Duopol skończy się tak, że w tp jakaś tam usługa będzie kosztowała 99 zł, a w Netii 98.99 i wszyscy będą zadowoleni. W pesymistycznym wariancie, w którym operatorzy się nie dogadają, jak tp zechce obniżyć cenę, Netia krzyknie - dumping!. Wiem, że za duże uproszczenie :)

  • 0

    14. ~n  2008-11-22 17:44:21  host: cki145.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Edison, wbrew brzmieniu nie było to skierowane do Ciebie, rozumiem i podzielam Twoje zdanie :)

  • 0

    15. ~Loczek  2008-11-22 17:55:35  host: kra1.lom.netster.pl

    Mam tylko nadzieję, że jakość usług się nie zmieni. ;)

  • 0

    16. ~ttt  2008-11-22 20:26:05  host: ip-94-42-53-81.multimo.gtsenergis.pl

    Loczek - jakość usług może nie, ale obsługa już tak i możesz właściwie zacząć powoli zapominać o załatwieniu czegoś na telefon u dotychczasowego admina.

  • 0

    17. ~Loczek  2008-11-22 21:20:01  host: kra1.lom.netster.pl

    Szczerze, to nie było nigdy potrzeby nic załatwiać, ale mogliby firmę kurierską zmienić bo faktury w tym samym mieście potrafiły 20 dni iść :). Poczekamy, zobaczymy co się będzie działo.

  • 0

    18. ~juni0r1988  2008-11-23 00:01:35  host: 90-156-89-132.magma-net.pl

    ~ttt - tak się składa, że pracowałem w BOKu Netii jakiś czas i rzeczywiście zgodzę się z tobą, że o obsłudze można zapomnieć;p A co do twojego pierwszego komentarza (ataku?) skierowanego do mnie. Może nie znam się na giełdzie i jej prawach ale wiem, że jeżeli ktoś mi oferuje internet, który działa jak neostrada i do tego jest tańszy to szczerze nie obchodzi mnie to. To tak jak z jedzeniem. Nie musisz znać składu chemicznego, ważne że jest dobre i w dobrej cenie:)

  • 0

    19. ~yan  2008-11-23 09:29:31  host: user-89-108-230-233.mobile.playmobile.pl

    ~juni0r1988 ...i wtedy można nawet hamburgery i chipsy bez ograniczeń. A ja powiem, że jakość obsługi jest bardzo ważna, ale często się o tym zapomina przy zakupie i dopiero jak jest problem zaczynamy zdawać sobie z tego sprawę.

  • 0

    20. ~j  2008-11-23 10:02:10  host: 87-205-167-97.adsl.inetia.pl

    Najdziwniejsze, że o jakości usługi i pracy BOK-u Netii wypowiadają się ci którzy z nich nie korzystają. Nie miałem i mam nadzieje, że nadal nie będę miał problemów z jakością usług Netii i pracą BOK-u. A jestem ich klientem od prawie dwóch lat.

Dodaj swoją opinię