Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Netia kupiła Pro Futuro - oficjalnie

Netia kupiła Pro Futuro - oficjalnie

WitekT 22 Maja 2006 18:39

0 0

22. maja Netia kupiła od NFI Jupiter obligacje zamienne na akcje Pro Futuro, które stanowią 100% obligacji wyemitowanych, o łącznej wartości nominalnej 32,107 mln zł za kwotę równą wartości nominalnej obligacji.

Jednocześnie, zgodnie z umową zawartą przez Netię z Jupiterem, Netia kupi od Jupitera akcje stanowiące łącznie 75,87% kapitału zakładowego Spółki za łączną kwotę 28,751 mln zł. Nabycie akcji nastąpi po uzyskaniu przez Netię zgody Prezesa Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów.

Ponadto, Netia zawarła umowę z dataCOM, na podstawie której Netia kupi od dataCOM akcje Pro Futuro stanowiące 16% kapitału zakładowego Spółki za łączną kwotę 6,063 mln zł.
W przypadku wykonania obydwu opisanych powyżej transakcji dotyczących akcji Spółki Netia będzie posiadała 91,87% kapitału zakładowego Pro Futuro.

Nabycie akcji i obligacji Spółki Netia sfinansuje ze środków własnych. Nabycie akcji i obligacji jest traktowane przez Netię jako inwestycja długoterminowa.

Pro Futuro jest niezależnym operatorem telekomunikacyjnym świadczącym usługi: transmisji danych, dostępu do Internetu, usługi hostingowe i przesyłu głosu w technologii VoIP. Spółka realizuje swoje usługi w oparciu o własną, szerokopasmową sieć telekomunikacyjną Infostradę Futuro powstałą na bazie nowoczesnej technologii LMDS. Spółka świadczy usługi na bazie Infostrady w największych miastach Polski - Warszawie, Łodzi, Katowicach, Krakowie, Kielcach, Gdańsku, Gdyni, Szczecinie, Wrocławiu, Poznaniu, Bielsku-Białej oraz Lublinie.

Źródło tekstu: Netia     

Dodaj do:
w sumie: 3
 • 0

  1.  2006-05-23 10:04:53

  Ciekawy zakup Neti, moze prucz biznesu zaintreresuja sie szarym obywatelem.

 • 0

  2. ~Qmark  2006-05-23 11:00:25  host: aaya115.neoplus.adsl.tpnet.pl

  Prawie 70 milionów za kilkanaście masztów i grupę mogących w każdej chwili zrezygnować klientów? Coś tu cuchnie...

 • 0

  3. ~kix  2006-05-23 20:44:41  host: gw1.eranet.pl

  No, nie jest to kilkanascie masztow. Futuro robilo przez te lata nienajgorszy zysk Jupiterowi. Moze Netia przeliczyla, ze jej sie oplaca. Pewnie czesc klientow poprzepinaja z radia na swoja siec, radio od Futrzakow bedzie wykorzystane tam, gdzie Netia nie ma infrastruktury. Moze byc ciekawie... ciekawe, czy Netia zachowa "marke" Futuro...

Dodaj swoją opinię

Do prawidłowego działania formularza wymagana jest akceptacja plików cookie.

host: ec2-54-81-102-236.compute-1.amazonaws.com


Serwis TELEPOLIS.PL zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Komentarze są opiniami czytelników, za które ponoszą oni wyłączną odpowiedzialność. Nie są oficjalnymi opiniami serwisu TELEPOLIS.PL i jego redakcji. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną.
Usuwane będą także komentarze zawierające oferty handlowe, numery telefonów, adresy e-mail czy komunikatorów oraz komentarze mocno odbiegające od treści wiadomości.

Najpopularniejsze

Ankieta

Czy masz antywirusa w swoim telefonie?

Nastolatki zabezpieczają się, a Ty chronisz się przed wirusami?

 

Zobacz wynik | Opinie (4)

Archiwum Ankiet