Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Netia kończy aktywną sprzedaż usług opartych o WLR

Netia kończy aktywną sprzedaż usług opartych o WLR

WitekT 3 Listopada 2008 08:52

0 0

Netia od nowego roku kończy aktywną sprzedaż usług telefonicznych w oparciu o WLR w sieci Telekomunikacji Polskiej. Usługi będą nadal w ofercie, ale prowizje dla wyspecjalizowanych firm sprzedażowych spadną tak nisko, że nie będzie im się opłacało inwestować w sprzedaż - pisze Rzeczpospolita.

Netia uważa, że dzięki przejęciu Tele2 zdobyła odpowiednio dużą liczbę abonentów. Na koniec roku będzie ich miała 1,08 mln. Poprzednia prognoza, przed przejęciem konkurenta, mówiła o 580 tys. Teraz Netia skupi się na zachęcaniu klientów do zakupu kolejnych usług z oferty.




Największą marżę można uzyskać na sprzedaży usług w oparciu o pętlę lokalną (LLU). Wszędzie tam, gdzie to będzie możliwe, telekom będzie migrował abonentów WLR i BSA na dzierżawione łącza.

Źródło tekstu: Rzeczpospolita     

Dodaj do:
w sumie: 18
  • 0

    1. ~  2008-11-03 08:54:07  host: dnt154.neoplus.adsl.tpnet.pl

    A ta migracja ma być dobrowolna czy przymusowa?

  • 0

    2.  2008-11-03 08:59:15

    Pewnie przymusowa, ale co to za różnica? Klient tego nie zauważy, a Netia będzie mu na takich łączach mogła zaoferować szybszy Internet.

  • 0

    3.  2008-11-03 08:59:56

    #1 dobrowona czy przymusowa każdy się na nią powinien zgodzic bo nic go to nie kosztuje a mozna z wiekszej ilosci uslug korzystac. Poza tym przy LLU wszelkiego rodzaju usterki to netia bedzie zalatwiac a nie tp.

  • 0

    4.  2008-11-03 09:03:31

    maniek: hym... nie wiem jak to zostanie rozwiązane prawnie, bo na BSA nie trzeba podpisywać wniosku o przeniesienie numeru, a na LLU już tak. Nie wiem jak UKE opracuje całą procedurę migracji. Ale zgadzam się z mańkiem - jeżeli ktoś jest zdecydowany na Netię, to lepiej być na LLU niż BSA/WLR.

  • 0

    5. ~  2008-11-03 09:03:50  host: dnt154.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Rozumiem, że jak Netii się "odwidzi" oferować taniej usługi to bez problemu przejdę w ramach LLU do konkurencyjnego dostawcy?

  • 0

    6.  2008-11-03 09:32:18

    WitekT faktycznie UKE bedzie musialo sie chyba nad tym rozwiazaniem troszkę zastanowic:). Mam tylko nadzieje że netia dalej bedzie inwestowala w LLU(szkoda że inni tego nie robia)bo z aktualnych adresow widze ze domnie juz im niedaleko:) #5 w sumie tego to chyba nikt nie wie bo czegos takiego nikt jeszcze nie przerabial

  • 0

    7. ~mirekb  2008-11-03 09:34:43  host: apn-77-115-247-43.gprs.plus.pl

    siora pracuje wlasnie w takiej firmie..dawali niezla oferte juz na llu i faktycznie z przeniesieniem nr z tp dawali rabat 3 mies na abo a net srednio tanszy o 15proc w porownaniu do1Mb.s tp sa..skonczy sie powoli biznes bo jest kryzys,to glowna przyczyna a ze siec 3g p4 postawic trzeba wola nie ryzykowac..

  • 0

    8. ~  2008-11-03 10:49:07  host: gsl130.internetdsl.tpnet.pl

    A czy wiadomo coś o promocjach netii na internet bsa - będą jakieś nowe promocje przed świętami?

  • 0

    9.  2008-11-03 11:14:46

    wszystko przez tepsę, zawsze coś zepsują dla kasy :( szkoda trochę, bo by netia więcej klientów miała :( ale może teraz będzie większy nacisk na LLU?

  • 0

    10. ~`  2008-11-03 12:35:40  host: chello087206105094.chello.pl

    @9 to tylko TP robi dla kasy? A Netia charytatywnie? ;]

  • 0

    11. ~empireus  2008-11-03 13:10:57  host: dyl114.internetdsl.tpnet.pl

    9*** glod w Afryce to tez przez TP! ogolnie cale zlo Swiata jest przez TP!!! ;)

  • 0

    12. ~dario  2008-11-03 13:23:02  host: inet20908ng-2.eranet.pl

    do 8 - WitekT napisał już coś dzisiaj o świątecznej promocji Netii. Fajnie to wygląda. Ciekawe jak szczegóły

  • 0

    13. ~filip  2008-11-03 14:11:56  host: nat-tar.aster.pl

    Oczywiscie ze zdobyła odpowiednia liczbe abonentów ,no bo przeciez tak patrzac i porównujac z innymi ofertami nie ma co sie dłuzej zastanawiac nad przejsciem do Netii.

  • 0

    14. ~PiŁa  2008-11-03 19:55:22  host: abos191.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Bo taka sprzedaż nic by nie przyniosła. Tele 2 tak mocno zepsuło opinię, że Netia jest zmuszona wycofać się z tej formy szukania klientów. Nie robi tego dobrowolnie. Dla mnie Netia jest tyle samo warta co TELE 2. Chyba,że przeczytam, że zwolnili wszystkich byłych pracowników z Tele 2, to może wtedy zainteresuję się ich ofertą.

  • 0

    15.  2008-11-03 20:02:09

    PiŁa: etatowych pracowników Tele2 to było małych kilkudziesięciu - sprzedawcy byli na DG. Zresztą nie było jakiś większych afer ze sprzedawcami Netii - takich, jak Tele2 - więc myślę, że jakoś sobie poradzą...

  • 0

    16. ~  2008-11-03 20:51:34  host: chm41.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Na pewno wiedza co robic. ja sie zastnawiam nad wzieciem tego netu od Netii. "4x szybszy Inernet" to dobra propozcyja co by nie mowic.

  • 0

    17. ~ukenamuniu  2008-11-03 23:31:44  host: 86-59-n1.aster.pl

    WitekT: Procedura migracji (zaproponowana w kilku wersjach przez TP)jest przedmiotem dyskusji i konsultacji. Jeden z malunków: http://www.uke.gov.pl/_gAllery/12/28/12285/Model_Migracji_konsul tacje.pdf

  • 0