Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Netia jednak nie kupi Dialogu

Netia jednak nie kupi Dialogu

WitekT 24 Sierpnia 2004 20:45

0 0

KGHM ma odprawić z kwitkiem potencjalnych nabywców Telefonii Dialog. Decyzja o przyszłości Telefonii Dialog już zapadła — wynika z nieoficjalnych informacji Pulsu Biznesu.

Operator, przynajmniej na razie, nie zmieni właściciela. Całkowitą kontrolę miałby nad nim nadal sprawować miedziowy potentat, a decyzja o sprzedaży miałaby zostać odłożona na bliżej nieokreślony czas. Co więcej, operator może też liczyć na redukcję blisko połowy gigantycznego długu wobec KGHM. Obecnie wynosi on blisko 1,4 mld zł, a koszty związane z jego obsługą poważnie obciążają finanse operatora.
Na decyzję KGHM bezpośredni wpływ miały mieć poprawiające się wyniki finansowe Dialogu. W pierwszym półroczu przychody operatora przekroczyły 220 mln złotych, a zysk netto wyniósł 38 mln zł. Oznacza to, że w stosunku do tego samego okresu w ubiegłym roku, zostały one poprawione o odpowiednio 15 i 91 procent. Zarząd KGHM może być również zadowolony z liczby obsługiwanych klientów przez operatora. Po 6 miesiącach Dialog obsługiwał ponad 424 tys. linii dzwoniących, jedynie kilka tysięcy mniej niż Netia wraz z przejętym El-Netem. Zdecydowanie gorzej spółka telekomunikacyjna radzi sobie ze sprzedażą stałego dostępu do Internetu, który w założeniu miał być konkurencją dla Neostrady. Liczba obsługiwanych abonentów nie przekracza nawet 2 tys., a penetracja usługi wśród abonentów operatora jest bardzo niska.

O zakup części bądź całości udziałów stara się Netia oraz konsorcjum finansowe.

Źródło tekstu: Puls Biznesu     

Dodaj do:
w sumie: 0


Nikt jeszcze nie wyraził swojej opinii.

Dodaj swoją opinię

Do prawidłowego działania formularza wymagana jest akceptacja plików cookie.

host: ec2-54-196-5-6.compute-1.amazonaws.com


Serwis TELEPOLIS.PL zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Komentarze są opiniami czytelników, za które ponoszą oni wyłączną odpowiedzialność. Nie są oficjalnymi opiniami serwisu TELEPOLIS.PL i jego redakcji. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną.
Usuwane będą także komentarze zawierające oferty handlowe, numery telefonów, adresy e-mail czy komunikatorów oraz komentarze mocno odbiegające od treści wiadomości.

Najpopularniejsze

Ankieta

Czy płacisz smartfonem lub zegarkiem zbliżeniowo?

Garmin Pay dla klientów PKO BP

 

Zobacz wynik | Opinie (3)

Archiwum Ankiet