Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Netia, Dialog, Budimex i Ericsson dla regionalnych sieci

Netia, Dialog, Budimex i Ericsson dla regionalnych sieci

WitekT 29 Listopada 2011 09:21

0 0

Budimex, Ericsson, Dialog i Netia podpisały list intencyjny , którego celem jest realizacja projektów budowy regionalnych sieci szerokopasmowych takich, jak Sieć Szerokopasmowa Polski Wschodniej czy Internet dla Mazowsza.

W ramach inicjatywy, sygnatariusze listu chcą m.in. pomagać w stworzeniu optymalnych rozwiązań (technicznych, finansowych, organizacyjnych i prawnych), które mogą być wykorzystane przez dysponentów środków publicznych w celu optymalnego wydatkowania środków publicznych, przy jednoczesnym usuwaniu realnych problemów rynkowych.
Sygnatariusze deklarują gotowość startu w przetargach na budowę i eksploatację regionalnych sieci szerekopasmowych oraz gwarancję realnej i trwałej otwartości subsydiowanej infrastruktury dla wszystkich zainteresowanych operatorów.

Przypomnijmy, że podobne konsorcjum w tym samym celu zawiązała Telekomunikacja Polska, Hawe oraz Alcatel-Lucent.

Źródło tekstu: wł     

Dodaj do:
w sumie: 1
  • 1

    1. ~  2011-11-29 13:58:45  host: 88.220.105.18

    "przez dysponentów środków publicznych w celu optymalnego wydatkowania środków publicznych" - niby OK i wiadomo o co chodzi ale brzmi to jakoś głupio

Dodaj swoją opinię

Do prawidłowego działania formularza wymagana jest akceptacja plików cookie.

host: ec2-54-196-42-146.compute-1.amazonaws.com


Serwis TELEPOLIS.PL zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Komentarze są opiniami czytelników, za które ponoszą oni wyłączną odpowiedzialność. Nie są oficjalnymi opiniami serwisu TELEPOLIS.PL i jego redakcji. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną.
Usuwane będą także komentarze zawierające oferty handlowe, numery telefonów, adresy e-mail czy komunikatorów oraz komentarze mocno odbiegające od treści wiadomości.

Ankieta

W jaki sposób najczęściej oglądasz transmisje meczów piłki nożne podczas tegorocznego mundialu?

Jakość i płynność gry - tego online szukają kibice

 

Zobacz wynik | Opinie (0)

Archiwum Ankiet