Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Netia, Dialog, Budimex i Ericsson dla regionalnych sieci

Netia, Dialog, Budimex i Ericsson dla regionalnych sieci

WitekT 29 Listopada 2011 09:21

0 0

Budimex, Ericsson, Dialog i Netia podpisały list intencyjny , którego celem jest realizacja projektów budowy regionalnych sieci szerokopasmowych takich, jak Sieć Szerokopasmowa Polski Wschodniej czy Internet dla Mazowsza.
W ramach inicjatywy, sygnatariusze listu chcą m.in. pomagać w stworzeniu optymalnych rozwiązań (technicznych, finansowych, organizacyjnych i prawnych), które mogą być wykorzystane przez dysponentów środków publicznych w celu optymalnego wydatkowania środków publicznych, przy jednoczesnym usuwaniu realnych problemów rynkowych.


Sygnatariusze deklarują gotowość startu w przetargach na budowę i eksploatację regionalnych sieci szerekopasmowych oraz gwarancję realnej i trwałej otwartości subsydiowanej infrastruktury dla wszystkich zainteresowanych operatorów.


Przypomnijmy, że podobne konsorcjum w tym samym celu zawiązała Telekomunikacja Polska, Hawe oraz Alcatel-Lucent.

Źródło tekstu: wł     

Dodaj do:
w sumie: 1
  • Ten komentarz został ukryty.

    1

    1. ~  2011-11-29 13:58:45  host: 88.220.105.18

    "przez dysponentów środków publicznych w celu optymalnego wydatkowania środków publicznych" - niby OK i wiadomo o co chodzi ale brzmi to jakoś głupio

Dodaj swoją opinię

Do prawidłowego działania formularza wymagana jest akceptacja plików cookie.

host: ec2-54-211-26-114.compute-1.amazonaws.com


Serwis TELEPOLIS.PL zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Komentarze są opiniami czytelników, za które ponoszą oni wyłączną odpowiedzialność. Nie są oficjalnymi opiniami serwisu TELEPOLIS.PL i jego redakcji. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną.
Usuwane będą także komentarze zawierające oferty handlowe, numery telefonów, adresy e-mail czy komunikatorów oraz komentarze mocno odbiegające od treści wiadomości.

Ankieta

Czy darmowy streaming muzyki zachęci cię do podpisania umowy?

Orange zachęca do oferty abonamentowej darmowym dostępem do Spotify

 

Zobacz wynik | Opinie (4)

Archiwum Ankiet