Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Netia: coraz więcej uwolnionych central TP

Netia: coraz więcej uwolnionych central TP

Q! 12 Sierpnia 2011 18:43

0 0

Netia poinformowała, że w ciągu ostatnich 4 miesięcy udało jej się uwolnić 120 nowych central TP. Łącznie w zasięgu wszystkich znajduje się już 4 mln linii abonenckich.

Łączna liczba wszystkich uwolnionych przez Netię central TP sięgnęła 650. Będzie na nich oferowany Internet w technologii ADSL2+ i w najbliższych miesiącach usługa oparta o LLU pojawi się w następujących miejscowościach: Biecz, Busko-Zdrój, Chełmno, Chrzanów, Ciechocinek, Czerwionka-Leszczyny, Dęblin, Drezdenko, Izabelin C, Janikowo, Kórnik, Krosno Odrzańskie, Leszno, Lubicz, Lubin, Łapy, Łomianki, Mikołów, Milicz, Mława, Morąg, Mszczonów, Michałowice-Osiedle, Niemodlin, Olecko, Olesno, Pisz, Połaniec, Radlin, Środa Śląska, Skierniewice, Wilkowice (Bystra), Władysławowo, Wołów, Zabierzów, Ząbki, Żary, Żukowo, Żychlin.




Jednocześnie Karol Wieczorek, rzecznik prasowy Netii, poinformował, że najprawdopodobniej jeszcze w sierpniu spółka wyda komunikat na temat postępów prac w budowie sieci NGA. Pozwoli ona na świadczenie usługi cyfrowej telewizji (IPTV) oraz dostęp do Internetu z prędkościami rzędu 100 Mb/s.

Źródło tekstu: blog.netia     

Dodaj do:
w sumie: 17
  • 0

    1.  2011-08-12 18:58:02

    Fajnie, ale dla osob bez telefonu TP - nieopłacalne.

  • 1

    2. ~  2011-08-12 19:04:20  host: 77-254-182-43.adsl.inetia.pl

    Dopóki nie zrezygnują z No Limits i nie uelastycznią oferty (obniżą cen), mogą sobie uwalniać do woli. Netia kieruje się komunistyczną maksymą - każdemu po tyle samo... Ja nie chcę 20Mbps i nieograniczonych połaczeń na stacjonarne, ja chcę np. 6-8 (LLU) Mbps w dobrej cenie i skoro musze mieć telefon - niech będzie najtańszy i tylko do odbierania. W Netii BSA wychodzi drożej niż Neostrada (jak dodać do tego ab. tel za 34 zł w TP, to już w ogóle nie ma porównania na niekorzyść Netii), LLU lepiej, ale bez rewelacji. Gdzie usługi dodatkowe, gdzie prawdziwa i dostępna telewizja? Netia stoi w miejscu.

  • 0

    5. ~set  2011-08-12 21:21:10  host: afco96.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Kurcze a kto te centrale uwięził? Nie słyszałem o tym żeby centrale siedziały w areszcie więc pewnie to byli jacyś złoczyńcy

  • 1

    6. ~xad  2011-08-12 21:57:27  host: user-46-113-6-99.play-internet.pl

    Mi Netia wczoraj wypowiedziała umowę zarówno na telefon jak i na internet, bo nie mogą świadczyć usług, chociaż przez rok nie było problemu. Dziś byłem w salonie Orange i dla TP niema problemu ze świadczeniem usług. Centrala należy do TP. Wytłumaczy mi ktoś jak to jest możliwe?

  • 0

    7. ~  2011-08-12 22:23:25  host: z19-16.opera-mini.net

    6). Po czesci sam odpowiedziales; ze centrala nalezy do TP. Byc moze Netia sie nie dogadala i zwija manatki. Wez teraz TP, a bedziesz mial lepszy transfer na net przy tej samej/ilosci Mb w umowie.

  • 0

    8.  2011-08-13 00:05:26

    A u mnie niestety miasto nie wyraziło zgody na wynajem centrali dla Netii i nie mam LLU, choć mógłbym mieć - co najmniej dziwne, ale takie mam już chyba miasto...

  • 0

    9. ~rziomber  2011-08-13 04:03:54  host: 77-254-145-187.adsl.inetia.pl

    7) Mam 2Mbps z LLU Netii. Praktycznie ZAWSZE transfer przekracza (niewiele, ale jednak...) deklarowane predkosci. www.speedtest.net/result/1430476199.png Netia na BSA dzialala o wiele gorzej (w godzinach szczytu lacze nie osiagalo nawet 1Mbps).

  • 0

    10. ~  2011-08-13 06:08:45  host: adnn63.neoplus.adsl.tpnet.pl

    @6 - niestety czeka Cie pisemne wypowiedzenie telefonu jesli tez masz od nich. No i uwazaj bo u nich wypowiedzenie uslugi nastepuje od kolejnego okresu rozliczeniowego i trwa 30dni tzn tyle uwalniają linie. Najlepiej isc do TP i wziac nową linie (choćby na tym samym kablu). Chyba że chcesz byc bez neta.

  • 0

    11. ~  2011-08-13 06:55:59  host: z16-13.opera-mini.net

    dobrze, ze wszystko dobrze sie skonczylo i uwolnili te centrale. Teraz policja powinna sie tym zając i sprawcow porwania central przykladnie ukarac

  • 0

    12. ~bum  2011-08-13 09:48:54  host: 178.183.235.108.dsl.dynamic.t-mobile.pl

    Ja tam mam Era (tak wiem ---T------) Internet Stacjonarny na linii tp. za 30zł mam 20mb/s i za 20zł telefon (60minut). To wszystko na liniach tp. Jak byłem w tp neostrada+telefon (0 minut!!!) to płaciłem 110zł ale niestety tp dla małego biznesu się nie nadaje.

  • 0

    13.  2011-08-13 11:27:23

    I umowa na 3 lata? Piękna perspektywa ;) Dobrze, że ludzie zwracają uwagę też na czas obowiązywania umowy.

  • 0

    14.  2011-08-13 11:30:13

    O pardon, umowa może być na całe 2 lata, a nie 3. A net kosztuje 40 zł, a nie 30 jak podałeś ;)

  • 0

    15. ~  2011-08-13 15:27:04  host: 62.152.133.250.dsl.dynamic.t-mobile.pl

    @13 i 14: Chyba wiem co mam na rachunku! I mam umowę na całe 24 miesiące. I co? Nie da się, da się! ---T------Chwile, które łączą.

  • 0

    16. ~  2011-08-13 16:00:15  host: 31.41.144.41

    @15. Być może piszesz prawdę, ale podawaj ceny brutto. Do tego pierwszy raz widzę, aby PTC dawała 50% zniżki na dwie usługi po kablu, ale wszystko jest możliwe. Być może macie jeszcze w firmie trzy aktywacje w taryfach Firmowa 150 bez telefonu za 47,35 (38,5 + VAT) z 150 minutami (31,6 gr/minuta) + 23gr w sieci firmowej i taką hiper promocje wam zaoferowali :).

  • 0

    17.  2011-08-13 20:14:00

    no i za każdym razem kiedy jest tego typu omunikat mam telefon, że właśnie w moim mieście firma netia przejęła moje łącze i jest gotowa do rozpoczęcia świadczenia mi usług o obniżnych stawkach - oczywiście oni mi obniżą te stawki... Zwykle wtedy pytam w jaki sposób mam im udzielić pełnomocnictwa do reprezentowania mnie w negocjacjach z Tepsą ws. tegoż obniżenia stawek... Nawet inteligentni tam robią - po kilku sekundach załapują, że nie tę drogę wybrali złapania klienta ;-)

  • 0

    18. ~net-fan  2011-08-16 08:15:45  host: 212.160.172.70

    oferta netii niestety jest słaba od pewnego czasu: W BSA sporo drożej niż w TP, a zarówno w BSA jak i w LLU obsługa problemów technicznych - na słabym poziomie. Niestety doświadczyłem na własnej skórze.

  • 0

    19. ~  2011-08-20 15:53:45  host: 31.41.144.41

    @18. No ja rozumiem, że ich sam obsługiwałeś ze strony pionu IT TPSA. Gdyż nie wyobrażam sobie pracownika tej firmy, który korzystałby z usług konkurencji ;).

Dodaj swoją opinię