Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Netia chce zaatakować TP

Netia chce zaatakować TP

WitekT 23 Stycznia 2007 11:24

0 0

Netia lada dzień ruszy z wielką kampanią reklamującą swoje usługi dostępu do Internetu dzięki WLR. Będzie kusić klientów TP tańszą ofertą i tym, że mają miesiąc na odejście od dawnego monopolisty bez obowiązku płacenia kary.

Rezygnacja z usługi neostrada tp bez płacenia kary możliwa jest w związku ze zmianą regulaminu jej świadczenia. Szerzej tematem zajął się UKE, o czym pisaliśmy w tej wiadomości. W ten sposób ci, którzy mają ciągle ważne umowy terminowe, mogą zaoszczędzić nawet kilkaset złotych.

Netia ma jednak niewiele czasu, aby przekonać klientów TP. Aby wypowiedzieć umowę bez jakichkolwiek konsekwencji, użytkownik musi to zrobić przed 15. lutego tego roku, czyli zanim nowy regulamin TP wejdzie w życie.




Netia zaoferowała niższe od TP ceny (średnio o 10%) i lepsze warunki, o których szerzej pisaliśmy w tej wiadomości. W ofercie Netii nie ma też limitu ilości przesyłanych danych, a z oferty można skorzystać także na najtańszym abonamencie TP - planie tp socjalnym - za 28 zł miesięcznie, neostrada tp wymaga zaś abonamentu za 50 zł. To kolejne kilkadziesiąt złotych miesięcznie oszczędności.

Netia zatrudniła nowych pracowników, wynajęła dodatkowo zewnętrzne call center, przygotowała specjalną stronę internetową - specjalnie na potrzeby nowej oferty. Wystarczy podać tam adres, a po kilku dniach przyjedzie kurier z umową do podpisania oraz wypełniony formularz, który po podpisaniu trzeba złożyć w TP, aby zrezygnować z neostrady tp. W ciągu godziny na infolinię Netii dzwoni średnio 500 zainteresowanych klientów.

Na razie Netia oferuje dostęp do Internetu klientom TP w 18 na 49 stref numeracyjnych. Niedługo zaoferuje usługę w całym kraju - choć już po 15. lutego, kiedy to będzie trzeba zapłacić karę za zerwanie umowy.

Źródło tekstu: gazeta.pl     

Dodaj do:
w sumie: 26
  • 0

    7.  2007-01-23 12:22:32

    Musi coś telekomunikacja wymysleć i to na dniach. Proponuję by klienci tp. mogli korzystać z neostrady przy najtańszym abonamencie bo to jest paradoks że do konkurencji mogę pójść korzystając ze socjalnego a we własnej sieci za 50 zł minimum. Oczywiście zmiana abonamentu na niższy za darmo być powinna.

  • 0

    8.  2007-01-23 12:22:50

    aaaa... "startowy" - no fakt, zapomniałem o nim, a przed oczmi mi wyskoczył "standardowy". ;)

  • 0

    9.  2007-01-23 12:24:15

    48.74 ale tam chyba nie ma nic w tym pakiecie? Bo w tym za 50 zł czyli 1.26 zł jest 60 minut więc wole już ten za 50 zł po za tym ten za 48.74.

  • 0

    10.  2007-01-23 12:25:00

    1.26 zł droższym miało być*

  • 0

    11. ~  2007-01-23 12:27:10  host: chello089079026230.chello.pl

    Witku! Dobrze kiedyś napisałeś, że zabraniając korzystania z neostrady na socjalnym, tepsiunia strzeliła sobie w stopę. Teraz bedzie kuleć. I dobrze jej tak. "Kto pod kim dołki........"

  • 0

    12. ~Kamil  2007-01-23 12:28:57  host: laptop.czemu.org

    Mam male pytanko - od kiedy sa podpisywane umowy z 'nowymi' regulaminami? Pytam, bo kolezanka podpisala umowe pod koniec grudnia, a teraz nadarzyla sie okazja zeby sie przeprowadzic. Niby mozna pewnie Neostrade wziac ze soba do nowego mieszkania, ale skoro nadarza sie okazja to mozna i zmienic operatora przy okazji (szczegolnie, ze w nowym mieszkaniu jest gniazdko z Netii, a z TP by trzeba dopiero pociagnac drut). Orientuje sie ktos? Ewentualnie po czym mozna poznac (po analizie umowy), ze podpisano sie juz zasady 'nowego' regulaminu?

  • 0

    13.  2007-01-23 12:30:37

    Kamil: jeżeli w regulaminie nie ma zapisu o możliwości świadczenia neo bez usług głosowych za opłatą dodatkową 36,60 zł, to masz stary regulamin. Poza tym TP powinna poinformowac Twoją znajomą o możliwości potencjalnego rozwiązania umowy.

  • 0

    14.  2007-01-23 12:31:09

    Ja wierze że na dniach zmienią to do socjalnego będzie można mieć neostrade ale czy to marzenia są? Robiliśmy kiedyś wstępne wyliczenia i wyszło że więcej by telekomunikacja zarobiła na neostradzie oferując ją do planu socjalnego.

  • 0

    15. ~ptok  2007-01-23 12:33:39  host: chello089079026230.chello.pl

    Tylko że tepsa chciała "zjeść ciastko i mieć ciastko". To się nazywa PAZERNOŚĆ..

  • 0

    16.  2007-01-23 12:38:44

    A może chcą zatrzymać klientów swoim nowym programem partnerskim :D

  • 0

    17. ~andrzejtp  2007-01-23 12:39:05  host: 212.160.172.70

    kamil- zawsze jak przenosisz lacze do innej lokalizacji to musisz rozwiazac umowe o neostrade nie ma innej mozliwosci i wtedy masz prawo podpisac nowa umowe w nowej promocji wiem bo w ostatnim roku 3 razy sie przeprowadzalem i mialem juz 3 rozne promocje

  • 0

    18. ~andrzejtp  2007-01-23 12:42:13  host: 212.160.172.70

    kamil- zawsze jak przenosisz lacze do innej lokalizacji to musisz rozwiazac umowe o neostrade nie ma innej mozliwosci i wtedy masz prawo podpisac nowa umowe w nowej promocji wiem bo w ostatnim roku 3 razy sie przeprowadzalem i mialem juz 3 rozne promocje

  • 0

    19.  2007-01-23 12:42:36

    andrzejtp: teraz rozwiązanie umowy na telefon wiąże się z ROZWIĄZANIEM umowy na neo, a nie jej wygaśnięciem. Ergo - do zapłacenia będzie kara. Te zapisy wprowadzono w grudniowej zmianie ragulaminu, oprócz tych o możliwości korzystania z neo przy WLR innego opa.

  • 0

    20.  2007-01-23 12:48:18

    brawo Netia, ja już od 19lutego z tej oferty będę korzystał a w TP zostawię sobie socjalny niech też coś mają ;)

  • 0

    21. ~ptok  2007-01-23 13:01:37  host: chello089079026230.chello.pl

    @Marketing. Program lojalnościowy jest "super". O niczym innym nie marzę jak o kubku z napisem łooooooooo!!!!!!!!!

  • 0

    22. ~  2007-01-23 14:01:51  host: cha184.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Dzwonilem do netii, warunki naprawde sa bardzo dobre. Brak limitow i 55 zeta za 1 Mb gdzie musze sie rok meczyc jeszcze z neo za 64 zeta 512 Kb i limit 15 giga. TYLKO czy napewno TP nie nalozy kary w ramach odszkodowania? Wiem wiem regulamin, ale Tp ma gdzies regulaminy przeciez... I co tu robić?

  • 0

    23. ~  2007-01-23 14:20:19  host: edc223.neoplus.adsl.tpnet.pl

    83,06 za 1Mbit i numer zachowuję - baaaardzo dobrze , idę do netii i zaczynam korzystac z betamaxow

  • 0

    24. ~demolka  2007-01-23 15:39:21  host: 80.68.236.145

    Nie nałożą kary, możesz ich olać bez konsekwencji. A swoją drogą warto zobaczyć co mają w swojej ofercie inni, bo przechodząc do neti cały czas zostajesz na kablach tepsy. Wszyscy znają czas reakcji tepsy na wszelkie awarie, więc może być z deszczu pod rynne. Dialog ma dobrą ofertę, tylko trzeba sprawdzić czy są w Twojej okolicy.

  • 0

    25. ~kido81  2007-01-23 18:59:32  host: byi124.internetdsl.tpnet.pl

    Ja już dzwoniłem do neti zawarłem ustna umowę. Lecz wcześniej zamówiłem neo lecz jeszcze nic nie podpisywałem to jak przyjdzie to podziękuje. Niestety podpisanie umowy będzie trwało 10 dni dlatego ze podobno tyle czasu TPSA sprawdza czy u mnie internet neti będze chodził czy jest to możliwe technicznie a pod spodem link do stronki w promocji dla klientów TPSA. http://www.netia.pl/promocje,dla_domu,21.html

  • 0

    26. ~wania  2007-01-30 17:14:18  host: acse225.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Jestem wlasnie po rozmowie z niebieska linia tp. Przy zerwaniu umowy z TP do dnia 14 II abonament za internet bedzie i tak naliczony za luty i marzec!!

Dodaj swoją opinię