Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Netia buduje sieć WiMax

Netia buduje sieć WiMax

WitekT 26 Lipca 2005 16:40

0 0

25. lipca Netia Globe i Netia Świat zostały ogłoszone przez Prezesa Urzędu Regulacji Telekomunikacji i Poczty zwycięzcami przetargu na rezerwacje częstotliwości z zakresu 3,6-3,8 GHz.

Prezes URTiP wyłonił trzy podmioty, które uprawnione są do złożenia wniosków o dokonanie rezerwacji częstotliwości, o czym pisaliśmy w tej wiadomości.

Netia jako właściciel Netia Globe i Netia Świat zamierza wykorzystać wyżej wymienione częstotliwości do świadczenia usług w oparciu o technologię WiMax. Ogólnopolski zasięg częstotliwości uzyskanych w postępowaniu przetargowym pozwoli Netii na szybką i kosztowo efektywną ekspansję geograficzną na obszarach wykraczających poza zasięg istniejącej sieci stacjonarnej Netii, gdzie w przeszłości było to ekonomicznie nieuzasadnione. Sieci dostępowe oparte o WiMax pozwolą jednocześnie na świadczenie usług transmisji danych i głosu przy zachowaniu wysokich standardów jakości.
Sieci WiMax będą wykorzystywać infrastrukturę Netii w zakresie sieci szkieletowych i współpracować z istniejącymi sieciami dostępowymi. Netia będzie mogła również wykorzystać synergie między rozwojem sieci WiMax i UMTS w zakresie wspólnych lokalizacji dla stacji bazowych oraz zasobów teletransmisyjnych.

Na obecnym etapie prowadzone są rozmowy z potencjalnymi dostawcami sprzętu mające na celu potwierdzenie terminów dostaw oraz warunków finansowania inwestycji.

Źródło tekstu: Netia     

Dodaj do:
w sumie: 1
  • 0

    1. ~  2005-07-26 19:22:00  host: dns2.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Ciekawe kiedy przyzwoity Internet dla mas a nie tylko dla garstki wybrańców.

Dodaj swoją opinię

Do prawidłowego działania formularza wymagana jest akceptacja plików cookie.

host: ec2-54-81-182-16.compute-1.amazonaws.com


Serwis TELEPOLIS.PL zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Komentarze są opiniami czytelników, za które ponoszą oni wyłączną odpowiedzialność. Nie są oficjalnymi opiniami serwisu TELEPOLIS.PL i jego redakcji. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną.
Usuwane będą także komentarze zawierające oferty handlowe, numery telefonów, adresy e-mail czy komunikatorów oraz komentarze mocno odbiegające od treści wiadomości.