Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Netia bierze Ericssona także do Dialogu i dawnego Crowley'a

Netia bierze Ericssona także do Dialogu i dawnego Crowley'a

WitekT 14 Sierpnia 2012 16:00

0 0

netia ericssonm14. sierpnia Netia oraz jej dwie spółki zależne - Telefonia Dialog oraz CDP Netia (dawny Crowley) - podpisały z Ericssonem czteroletnią umowę na świadczenie usług utrzymania i zarządzania siecią. Kontrakt ma wartość 368 mln zł.

Ericsson zajmował się już wcześniej utrzymaniem i zarządzaniem siecią Netii, teraz umowa została rozciągnięta na dwie niedawno przejęte spółki - Dialog i Crowley’a. Zakres umowy pokrywa się z zakresem poprzedniej, z sierpnia 2010 roku. Transakcja składa się z dwóch powiązanych elementów: umowy serwisowej dotyczącej świadczenia usług oraz zawartych przez Grupę Netia umów przeniesienia do Ericsson części pracowników, aktywów oraz kontraktów Grupy Netia. Infrastruktura i łącza telekomunikacyjne pozostaną własnością Grupy Netia. Wszelkie działania związane z realizacją projektów inwestycyjnych będą nadal objęte odpowiedzialnością Grupy Netia, a wybudowana w przyszłości infrastruktura i zainstalowane urządzenia będą stanowiły własność Grupy Netia. Umowy z Ericsson zakładają przejęcie 190 pracowników Grupy Netia.




Na wartość 386 mln zł składa się wynagrodzenie ryczałtowe za usługi utrzymanie sieci (218 mln zł) oraz wynagrodzenie za usługi budowy i rekonfiguracji sieci, dostarczanie usług oraz inne zlecenia, którego wysokość zależy od ilości zamówień ze strony Grupy Netia (około 150 mln zł).

Źródło tekstu: Netia, wł     

Dodaj do:
w sumie: 19
  • 1

    1. ~  2012-08-14 16:06:02  host: 178-37-165-38.adsl.inetia.pl

    Netia to niech w końcu zacznie inwestować, a nie tylko pasożytuje na dawnym TP. Nie budują nic własnej infrastruktury, a wzrost bazy abonenckiej nastepuje tylko poprzez przejęcia, a nie nowe przyłacza.

  • -1

    2. ~  2012-08-14 16:39:40  host: ip-78-30-121-62.free.aero2.net.pl

    @1, święte słowa, ale kto w dzisiejszych czasach używa internetu z kabla? Jedynie ci co potrzebują bez limitu, reszta jedzie na umowach z limitami i BDI. Netia tak samo jak Play, nie buduje nic, tylko korzysta z infrastruktury innych operatorów.

  • 0

    3. ~Obiektywny  2012-08-14 17:26:53  host: 37.31.9.174.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl

    Komentarze powyrzej obrazuja brak jakiejkolwiek wiedzy, ''żerowanie" na łączach TPSA obnizyło znacznie poprzez wzrost konkurencyjnosci cene za internet w Polsce, TPSA korzysta z kabli wybudowanych przez pieniądze podatników w czasach gdy należała do skarbu Państwa.

  • 0

    5.  2012-08-14 17:45:11

    2. - większość znakomita użytkowników używa takiego dostępu do sieci? Ty się dziecko obudź zanim zaczniesz pierdoły gadać ;-) Albo lepiej - dorośnij.

  • 0

    6.  2012-08-14 17:47:59

    3. ~Obiektywny - ty też się obudź - każdy jest podatnikiem kto płaci podatki, więc każdy operator z pieniędzy podatników inwestuje... Chyba, zę uważasz, zę jako państwowa firma powinna oddwać 100% przychodów Skarbowi Państwa skąd na cele publiczne są wydawane pieniądze - wówczas rzeczywiście - podatnicy nie dostali, więc ich kosztem inwestowali. Tylko to nie ma nic wspólnego z rzeczywistością. Nie - Tepsa nie była Twoja nawet w malutkiej częsci ;-)

  • 0

    7. ~  2012-08-14 17:57:41  host: dbv111.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Crowleya, Disneya... wydlubcie apostrof z klawiatury, jesli nie umiecie go uzywac.

  • 0

    8.  2012-08-14 18:02:07

    @7 +1

  • 0

    9. ~Obiektywny  2012-08-14 19:29:50  host: 37.31.9.174.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl

    WLO, czym innym jest żerowanie a czym innym działanie dla wspólnego dobra poprzez zwięksZanie konkurencyjności, odnośnie pieniędzy podatników - jeden operator buduje sieć w oparciu o własne zasoby kapitałowe prywatne( osoby inwestujące też mogą być podatnikami ) a drugi inwestuje środki publiczne.

  • 0

    10. ~Koś  2012-08-14 21:01:15  host: sub244-247.elpos.net

    oraj ????

  • 0

    11. ~zulu  2012-08-14 22:28:52  host: 213-238-72-68.adsl.inetia.pl

    @2 - ma racje @6 - uważa że ma racje. Jest napisane że wyda 150 mln na inwestycję, to mało? Wlo , dorzuć 1 mln, będziesz miał swój wkład.

  • 0

    12.  2012-08-15 08:58:05

    @9: i od tamtej pory infrastruktura nie została tknięta palcem, tak? Po tamtych kablach już dawno zostało tylko wspomnienie. Zwłaszcza, że spora część to były kable pupinizowane. Prawda jest taka, że głównie TP inwestuje w infrastrukturę, reszta pomija temat

  • 0

    13. ~crook  2012-08-15 11:37:06  host: public-gprs475845.centertel.pl

    Kto dotychczas serwisował siec Dialoga? Ktoś z zewnątrz?

  • 0

    14.  2012-08-15 13:36:23

    crook: z tego, co mi się wydaje, to robili to własnym sumptem.

  • 0

    15. ~Marek  2012-08-15 15:13:53  host: dynamic-78-8-113-254.ssp.dialog.net.pl

    crook: do tej pory sami się serwisowali

  • 0

    16.  2012-08-16 11:07:30

    Ściślej to serwisowało ich Hawe, oraz kilka innych mniejszych firm (@wro).

  • 0

    18.  2012-08-16 11:18:59

    @17 - thx, poprawione.

  • 0

    19. ~zboku  2012-08-16 18:53:04  host: abcj82.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Czy firma która nie utrzymuje infrastruktury to firma telekomunikacyjna czy raczej sprzedawca czegoś tam. Czy salon który sprzedaje samochody to fabryka samochodów ???. Jak jeszcze raz zadzwonią do mnie z Netii to wytoczę im proces - skąd mają moje dane !!! Co do TP - to przypominam, że kasę wziął buzek i gdzie ona jest ???

  • 0

    20. ~Marek  2012-08-17 01:59:36  host: dynamic-78-8-165-125.ssp.dialog.net.pl

    @16 podwykonawców owszem mieli, ale mieli również własny potężny dział utrzymania i administracji sieci, speców od teletransmisji itp.

  • 0

    21. ~Zibi  2012-08-18 16:26:26  host: cm-110-171-33-200.revip7.asianet.co.th

    bardzo polecam prace w firmie netia, rachunki konsultantom poprzychodziły na minusie, rekordzista -600zł całe szczęście nie podpisał rachunku bo by musiał dopłacać. Pensja z dnia na dzień spada o 500zł a później się okazuje, że ludzi rezygnują i odliczają te umowy strasznie wysoko je ceniąc.

Dodaj swoją opinię