Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Netia aktualizuje Spoty

Netia aktualizuje Spoty

WitekT 21 Listopada 2011 17:32

0 0

Netia zaktualizowała oprogramowanie w Spotach - czyli routerach z modemem ADSL2+, które klienci otrzymują na czas trwania umowy. Wśród zmian wymieniana jest zwiększona stabilność sieci WiFi (szczególnie przy współpracy z kartami na chipsecie Atheros) oraz możliwość uruchomienia drugiego SSID (identyfikatora sieci z oddzielnym hasłem, np. dla gości).

W ciągu najbliższych dwóch, trzech tygodni odbędzie się kolejna aktualizacja Spotów, w której znajdzie się m.in. print serwer (w tym obsługa drukarek USB) i aktywny FON, czyli dostęp do ponad 4 milionów hotspotów na świecie - pisze na firmowym blogu Netii Karol Wieczorek.




Szerzej o Netia Spot pisaliśmy w tej wiadomości.

Źródło tekstu: blog.netia.pl     

Dodaj do:
w sumie: 19
  • 0

    1. ~  2011-11-21 17:58:47  host: z13-12.opera-mini.net

    ta, tylko zeby nie aktywowali tych hotspotow wszystkim klientom... Nie kazdy chce sie dzielic.

  • 0

    6.  2011-11-21 18:28:16

    PS. Tak trzymać. Urządzenie jeśli będzie mieć dopracowane firmware to odniesie sukces. Szkoda, że tak wolno to wprowadzają :/ Nie mniej fajny router! Stabilny i bez awaryjny. Po prostu go włączyłem i tyle. Uptime ponad tydzień. Na dodatek ładnie wygląda.

  • 0

    7. ~  2011-11-21 18:43:41  host: 77-255-1-41.adsl.inetia.pl

    No nie wiem, z tego co kojarzę to ponoć wszystkie NEtia Spoty mają mieć domyślnie włączone tworzenie hotspotów (czyli dzielenie naszego internetu), co da nam prawo do korzystania z całej sieci HS. Zasada - dzielisz się korzystasz. Mam tylko nadzieję, że to będzie prosto wyłączyć, bo ja naprawdę nie chciałbym odpowiadać za czyjeś szaleństwa na moim IP...

  • 0

    8.  2011-11-21 18:46:21

    daje się skonfigurować pod neostradę?

  • 0

    11.  2011-11-21 19:13:16

    #7 FONa będzie można łatwo wyłączyć. Nie mniej rzecznik prasowy tłumaczył że dzielenie Internetu jest bezpieczne. Do sieci będą mogli się podłączyć tylko zarejestrowani użytkownicy FONa. Tak też nie ma mowy o anonimowości. #8 Netia Spot działa tylko w sieci Netii. Dzierżawiony jest tylko jej abonentom. #10 Nie przesadzasz? PO aktualizacji jest dużo lepiej. Miałeś kiedyś ten router że tak emocjonalnie do tego podchodzisz? Każdy sprzęt ma jakieś bolączki, które jak widać można było wyeliminować.

  • 0

    12. ~jogi  2011-11-21 20:26:39  host: 87-205-204-159.adsl.inetia.pl

    Spot to bardzo fajny sprzęt, mocno w stylu Apple:)

  • 0

    13.  2011-11-21 20:59:22

    Ja miałem ten sprzęt i nie mogłem z nim wytrzymać wieczne problemy z wifi były,nie pomogła nawet wymiana routera z nowego na nowy :D,kupiłem tp linka i teraz wszystko działa jak powinno :),dla mnie to netia szrot a nie spot ;)

  • 0

    14.  2011-11-21 22:35:59

    #13 A sprawdzałeś po aktualizacji Netia Spota?

  • 0

    15.  2011-11-21 23:33:27

    >Netia Dziekuje, wole Neostradę

  • 0

    16. ~  2011-11-22 06:30:30  host: host-89-229-133-191.chelm.mm.pl

    @maciejnet, swoich Linksysów od lat nie muszę aktualizować a działają pięknie i niezawodnie.

  • 0

    17.  2011-11-22 07:31:58

    #16 Gdybyś wiedział to Spota nie trzeba ręcznie aktualizować i te urządzenia w końcu normalnie działają. Ja miałem Linksysa WAG200 i niestety na wyższych prędkościach Internetu zaniżał mi synchronizację. Poszedł na Allegro.

  • 0

    18.  2011-11-22 10:37:19

    Nie sprawdzałem bo po co ,parę miesięcy męczyłem się z netia spotem i czekałem na aktualizacje pewnego dnia się wkurzyłem i kupiłem nowy router a netia spot siedzi w szafie choć wydałem 99zł za aktywację,za router zapłaciłem ok. 170zł

  • 0

    19.  2011-11-22 11:03:17

    No cóż, każdy orze jak może. Widać nadmiar gotówki. Sprawdź, a może zmienisz zdanie.

  • 0

    20.  2011-11-22 11:11:19

    @17: ja mam linksysa WAG200G jedynie upload nizej wychodzi niz np na innych routerach. 8Mbps idzie plena predkoscia lacza po kablu jak i WiFi

  • 0

    21. ~steve  2011-11-22 11:46:31  host: 83-145-168-15.cable-modem.tkk.net.pl

    Faktycznie ten Netia Spot to SZROT,ja go dostałem,ale po pewnym czasie dowiedziałem się od kierownika z działu technicznego że on nie posiada portu wolt i nie powinienem go otrzymać,na szczęście jestem już wolny od tego pseudo operatora,gdyż rozwiązałem z nimi umowę w trybie natychmiastowym.Wcześniej pisałem jakie miałem z nimi problemy,pozatrudniali "abdullachów" którzy nie mają zielonego pojęcia i stąd te problemy, sądzę że nie tylko ja miałem taki horror z nimi. W tej chwili jestem związany z TKK Koszalin i nie narzekam,w umowie jest prędkość 10Mbit/s i faktycznie taką prędkość mam.Wcześniej w Netii miałem mieć 20Mbit/s a było różnie raz jeden raz dwa aż w końcu nie było nic i stąd moje uwolnienie się od takich pseudo operatorów.Pozdrawiam wytrwałych i cierpliwych.

  • 0

    22. ~nkjni  2011-11-22 19:13:57  host: user-109-243-132-249.play-internet.pl

    Lepiej upgrade 'owali by firmware do WiFi Direct. Router Linksys WAG200 wspomniany już wyżej jest świetny i tyle. Przez 2 lata resetowany może 2 lub 3 razy. Po prostu działa i można o nim zapomnieć, że działa bezproblemowo niejako w tle.

  • 0

    23. ~  2011-11-23 18:42:38  host: host-89-229-141-201.chelm.mm.pl

    Potwierdzam, jeden z moich Linksysów to właśnie WAG200. Warto wydać 200 zł i mieć spokój od np.: porażki ludzkiego intelektu jaką jest Livebox. Ruter WAG200 jest transparentny, skonfigurować i zapomnieć można o nim do czasu awarii TelePsa, które ostatnio często się zdarzają. Co dziwne to zaczęło się mniej więcej wtedy, gdy zaczęli dzwonić i namawiać na nową, 4x droższą usługę DSL. Po usłyszeniu tekstu pani konsultant, że DSL oferuje większą stabilność już wiadomo o co chodzi. Mądrym nie trzeba tłumaczyć, a głupi i tak nie zrozumie, że obniżyli parametry Neostrady kosztem "Nowej, Wspaniałej DSL". A wracając do ruterów to na WRT54GL można sobie dowolnego Linuksa wgrać i ruter może służyć np.: za serwer shell :D Do tego stabilnie i niezawodnie. Przebij to, Netia.

  • 1

    24.  2011-11-25 21:32:02

    Ludzi zalejecie z tymi wymaganiami. Netia Spot ma służyć normalnym ludziom, którzy nie znają się na konfiguracji lub też nie chcą tracić czasu na konfigurację. W dodatku to Netia troszczy się o aktualizacje. WAG200 to staroć, są już lepsze routery. Opinie na temat tego routera są przesadzone, a tym bardziej nie potwierdzone żadnymi dowodami. Nikt nie rozpisuje się bardziej o jego wadach, a takowe przecież posiada. Dla zwykłego użytkownika to dobry sprzęt!

  • 0

    25.  2011-12-14 10:29:48

    To absolutna porażka. Walczę z tym dziadostwem od tygodnia i klęska. Co z tego że samo się wszystko konfiguruje jak WiFi nie działa! Tzn. działa - okresowo. Poaktualizowałem już wszystkie sterowniki Artherosów w moich kompach i nic. Kompy z XP działają jakiś czas po czym pad, sieć widać - nie dostają IP i d.... . Drugi objaw to w ogóle brak widocznej sieci. Załamka. Porady w stylu "wyłączyć UPnP i udostępnianie mediów może se Netia wsadzić. Albo to urządzenie ma te funkcje albo nie??? Całe szczęście że nic za to nie musiałem płacić - ale zdaje się, że właśnie tyle ten wynalazek jest wart - 0zł. Dzisiaj ten złom ląduje w pudełku, a zanim nie zakupię czegoś porządnego do łask wróci stary Pirelli z Netii który takich debilnych problemów nie ma. Zachwyconym tym urządzeniem proponuję podłączyć do niego więcej kompów.

Dodaj swoją opinię