Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Netia: 417 mln zł na Internet ponad 100 Mb/s

Netia: 417 mln zł na Internet ponad 100 Mb/s

LuiN 1 Marca 2016 13:55

14 2

Rada nadzorcza Netii zatwierdziła dziś inwestycję w infrastrukturę sieci. Dzięki modernizacji wszystkie łącza Netii zaoferują transfery powyżej 100 Mb/s.






Na całą modernizację Netia przeznaczyć chce 417 mln zł, a prace mają rozpocząć się w III kwartale tego roku. Celem jest całościowa modernizacja infrastruktury operatora do standardu NGA (ang. next-generation access) umożliwiającego przepływność na poziomie wyższym niż 100 Mb/s.

Na finał inwestycji trochę poczekamy - cel osiągnięty ma być do końca 2020 roku. Pierwszych efektów można jednak spodziewać się jeszcze w tym roku.

Źródło tekstu: Netia     

Dodaj do:

Tagi: netia | nga

w sumie: 30
  • -1

    11.  2016-03-01 15:00:23

    @9 Tak, na każdej wsi i w pustyni i w puszczy, 20 wiązek na 1m2

  • 0

    12.  2016-03-01 15:00:45

    Mieszkam w mieście i nie mam światłowodu ani nawet VDSL. Za to poza miastem jest w bardzo wielu miejscach. Koszty ułożenia światłowodu gdy nie trzeba rozbierać chodnika są tam mniejsze.

  • -2

    13. ~pablosox123  2016-03-01 15:01:48  host: 77-255-245-29.adsl.inetia.pl

    @6 dumny jestem z tego ze uciekam z netii bo jaja sobie robią z ludzi a ofertę maja zwyczajnie do d.A to ze sa tepi....szkoda gadać z nimi.

  • 0

    14. ~  2016-03-01 15:01:55  host: hth77.internetdsl.tpnet.pl

    @9mago112, już są ;-)

  • 1

    15. ~  2016-03-01 15:07:42  host: ns511868.ip-167-114-118.net

    @10: Opłata zależy od operatora. Najwyższą pobiera Play oraz wszystkie MVNO korzystające z jego infrastruktury i jest to stawka 62gr za każdą rozpoczętą minutę. U innych może być taniej.
    Ale wszędzie połączenia z 801 są rozliczane poza abonamentem (abonament) albo z salda głównego (karta) - nie są rozliczane z pakietów minut/nielimitowanych rozmów/itp.

    Numer 227111111 to zapewne obsługa istniejących klientów, bo wymagana jest identyfikacja klienta.

  • 0

    16. ~asdasd  2016-03-01 15:41:28  host: 78-11-154-188.static.ip.netia.com.pl

    Netia ma się coraz lepiej. Powoli traci stereotyt badziewia jaki miala dawniej na liniach TP. Dziś na liniach UPC ma się coraz pewniej np w Warszawie, od roku korzystam z ich usług przechodzac z UPC (jakosc internetu jest na tym samym poziomie co UPC, oferta TV w cenie o wiele nizszej.
    UPC zyczy sobie jak za zniwo.

  • -2

    17.  2016-03-01 15:53:51

    @15 cóż, pisałeś o kontakcie w sprawie umów, dlaczego więc dziwi Cię że stacjonarny jest do obsługi istniejących klientów ? A co cennika PLAY, to ja wszędzie słyszę jak to dzięki nim jest tanio na rynku telekom a tu taki zonk

  • 0

    18. ~JazoX  2016-03-01 15:57:33  host: 77-254-83-229.adsl.inetia.pl

    Wzruszyłem się ;) W moim mieście na za siódmą rzeką i siódmym lasem orange kładzie światełko. Nigdy w najczarniejszych myślach bym pomyślał że rozważę ich ofertę. Zmienili prezesa i opłaca im się teraz światełko kłaść .... niesamowite. :)

  • 0

    19. ~  2016-03-01 16:08:02  host: public-gprs517805.centertel.pl

    Wszystkie ?)

  • 0

    20. ~lesles  2016-03-01 17:05:51  host: 159-205-240-55.adsl.inetia.pl

    Połączenie na numer * 88 jest bezpłatne w sieci Netii

  • 1

    21.  2016-03-01 17:10:10

    Niech inwestują lecz ludzie. Po co wam na dzień dzisiejszy 100 Mb/s. chyba tylko do ściągania masę filmów. Do reszty według mnie powinni się zająć asymetrią łącza aby wreszcie był symetryczny a nie to co jest teraz

  • 0

    22. ~Joka  2016-03-01 18:00:10  host: 178-214-6-33.mtm-info.pl

    100Mb chyba u sołtysa za płotem hahhahaha

  • 1

    23. ~  2016-03-01 18:43:58  host: 188.146.134.121.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl

    @20: Co to za numer "*88"? Moja Ciotka ze stacjonarnego w Netii płaci za połączenie z BOK Netii (801) 0,36zł za rozmowę, a na stacjonarne ma no limit...

  • 0

    24. ~io  2016-03-01 19:44:22  host: i79.pl

    Robię popcorn i zasiadam przed internetem czekając na efekty inwestycji! Jak rozumiem Netia sprzeda wszystkich klientów xDSL do innych firm a tych których się da zmigruje do FTTH lub kablówki? Ktoś chyba niedokładnie zreferował tą wiadomość :)

  • 0

    25.  2016-03-01 19:56:01

    @24 - u mnie to tak wlasnie wyglada od lat :) ale za to vdsl podobno dziala.

  • 0

    26. ~xxx  2016-03-01 20:03:34  host: host-81-190-252-65.elk.mm.pl

    @3 ja bym tych firm nie porównywał.
    Np u mnie gdzie orange weszło z ftth najwięcej klientów ucieka właśnie z Netii wiec nie ma się co dziwić że robią inwestycje.
    prędzej czy później każdy i tak będzie musiał w światło zainwestować, chyba nie ma od tego ucieczki ;) .

    @18 Twoje miasto to?

  • 0

    27. ~elf  2016-03-01 21:26:17  host: abmg91.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Netia dała ciała z LLU, zamiast od razu instalować karty VDSL dali przestarzałe ADSL2+. Obecne plany modernizacji sieci trzeba pochwalić, prędkość wskazuje na wymianę miedzi na optykę, szkoda tylko, że nie ma słowa o technologii.

  • 0

    28. ~Monsoon  2016-03-01 22:47:31  host: 78.8.106.253

    @21 Przy łączu 100Mb na światłowodzie upload jest 50Mb (realnie nawet więcej) więc nie ma co narzekać -)
    http://tlp.is/98r
    Po dwóch latach użytkowania łącza nie mam większych zastrzeżeń co do usługi (dwie awarie po parę godzin)

  • 0

    29.  2016-03-02 08:09:53

    I tu jest pies pogrzebany. Netia oficjalnie przyznaje że unowocześnią infrastrukturę "CU" czyli NETIA S.A. W tych planach nie ma nic o rozbudowie ETTH na Internetii.

  • 0

    30. ~djadijos  2016-07-16 14:23:12  host: dynamic-78-8-122-164.ssp.dialog.net.pl

    @kamil1221 Nie tylko cu ale też i etth oraz hfc

Dodaj swoją opinię