Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Neotel i DR SA przedstawią plan połączenia

Neotel i DR SA przedstawią plan połączenia

sirmark 17 Grudnia 2008 16:05

0 0

Spółki telekomunikacyjne Długie Rozmowy SA oraz Neotel, należące do grupy Polskiego Przedsiębiorstwa Wydawnictw Kartograficznych na przełomie stycznia i lutego 2009 roku przedstawią plan połączenia. W przyszłym roku cała Grupa PPWK skupi się na działalności organicznej.

W 2009 roku łączny zysk netto obu firm wzrośnie o kilkadziesiąt procent, jednak przychody spadną o ok. 20 proc., głównie z powodu obniżki stawek MTR.

Dziś, gdy uporaliśmy się z Millennium, to wracamy do oryginalnego planu połączenia DR SA i Neotela. Myślę, że na przełomie stycznia i lutego pojawi się plan połączenia i proces wkrótce zostanie uruchomiony - powiedział prezes DR SA i Neotela Jacek Impert. Millennium domagał się wcześniej zapłaty 5,3 mln zł tytułem rozliczenia zawartych przez DR SA transakcji na opcjach. Więcej o porozumieniu pisaliśmy w tej wiadomości.

Prezes PPWK Andrzej Ziemiński powiedział, że połączenie DR SA i Neotela odbędzie się w ten sposób, że Długie Rozmowy, które są spółką akcyjną przejmą Neotela, a potem zmienią nazwę na Neotel SA.

Impert powiedział, że w przyszłym roku obie spółki będą się chciały skupić na wzroście organicznym, na rozwoju usług głosowych na bazie WLR, a także rozpoczęciu usług szerokopasmowego dostępu do internetu na bazie BSA.
Powiedział także, że w 2009 roku przychody tych firm mogą spaść o ok. 20%, ale łączny zysk netto powinien wzrosnąć o "wysokie" kilkadziesiąt procent. Po trzech kwartałach 2008 roku łączne przychody pro-forma obu spółek wyniosły 97 mln zł, a zysk netto 2,3 mln zł (samego Neotela 3,2 mln zł).

Neotel świadczy usługi telekomunikacyjne głównie dla biznesu jako reseller, nie mając własnej sieci. Spółka miała na koniec III kw. 2008 r. 4,8 tys. klientów. DR SA ma własną infrastrukturę telekomunikacyjną, w tym 20 punktów styku z siecią TPSA, gwarantujących zasięg na terenie całej Polski i głównie sprzedają usługi partnerom na rynku hurtowym; świadczą też usługi detaliczne. Na koniec III kw. 2008 r. miały 2,2 tys. klientów biznesowych.

W 2009 roku Grupa PPWK skupi się na działalności organicznej, bez przejęć oraz na rozpoczęciu działalności w Rosji - tym zajmie się spółka zależna El2, działająca na rynku usług dodanych w telefonii komórkowej. Ziemiński powiedział, że na razie na Ukrainę El2 raczej w przyszłym roku nie wejdzie.

Grupa PPWK planuje też, że w 2009 roku skonsolidowane przychody pozostaną na poziomie tegorocznym, ale wzrosnąć powinna rentowność netto. Po trzech kwartałach 2008 roku skonsolidowane przychody grupy PPWK wyniosły 118 mln zł, a zysk netto 1,4 mln zł.

Źródło tekstu: PAP     

Dodaj do:
w sumie: 1
  • 0

    1. ~przemek  2008-12-17 19:57:46  host: adme217.neoplus.adsl.tpnet.pl

    wynik z nóg nie zwala !!!

Dodaj swoją opinię

Do prawidłowego działania formularza wymagana jest akceptacja plików cookie.

host: ec2-54-224-255-17.compute-1.amazonaws.com


Serwis TELEPOLIS.PL zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Komentarze są opiniami czytelników, za które ponoszą oni wyłączną odpowiedzialność. Nie są oficjalnymi opiniami serwisu TELEPOLIS.PL i jego redakcji. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną.
Usuwane będą także komentarze zawierające oferty handlowe, numery telefonów, adresy e-mail czy komunikatorów oraz komentarze mocno odbiegające od treści wiadomości.

Ankieta

W jaki sposób najczęściej oglądasz transmisje meczów piłki nożne podczas tegorocznego mundialu?

Jakość i płynność gry - tego online szukają kibice

 

Zobacz wynik | Opinie (0)

Archiwum Ankiet