Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości "neostrada tp" - startowo 1 Mb/s, podstawowo 6 Mb/s

"neostrada tp" - startowo 1 Mb/s, podstawowo 6 Mb/s

WitekT 16 Kwietnia 2010 13:59

0 0

Zasięg neostrady tp jest wysoki (ponad 80% linii PSTN), jednak na 2% linii, z powodu ich długości, dostępne są tylko usługi o prędkościach 128-512 kb/s, na które popyt jest niewielki - pisze serwis rpkom.pl.

TP notuje największe zainteresowanie usługami 2 Mb/s (30% sprzedaży), a w komunikacji reklamowej od ostatnich świąt Bożego Narodzenia skupia się na promocji pakietu 6 Mb/s (kilka procent sprzedaży). W przyszłym roku to będzie podstawowy pakiet w ofercie TP.

Telekom chciałby, żeby w niedalekiej przyszłości, to pakiet 1 Mb/s (a nie 256 kb/s) stanowił wejściową ofertę. To jednak wymaga inwestycji.




Komunikacja wyższych pakietów służy kreowaniu aspiracji do abonowanie wyższych przepływności. Dostępność takiej oferty dla 90% naszych klientów praktycznie mamy już dzisiaj. Aby zwiększyć ten odsetek do 95-98%, potrzebujemy jeszcze około 2 lat - mówi Grzegorz Marek, szef marketingu oferty brandowanej TP.

Przepływności ADSL2+ kończy się jednak na poziomie 24 Mb/s do klienta. TP w zasadzie już osiągnęła górny pułap tej wydajności wprowadzając do oferty pakiet 20 Mb/s. Jeżeli chce podnosić dalej przepustowości musi myśleć o VDSL, lub FTTH.

Sieć VDSL prawdopodobnie będzie regulowana na zasadzie już przyjętych w porozumieniu UKE - TP ustaleń (metodą kosztową). Testy sieci VDSL już trwają. Komercyjny start usług nie jest wykluczony jeszcze w tym roku. TP, podobnie jak inni operatorzy, nie chce mówić o potencjalnym zasięgu tej sieci.

Źródło tekstu: rpkom.pl     

Dodaj do:
w sumie: 25
  • 0

    6. ~buk  2010-04-16 14:27:45  host: public2219.xdsl.centertel.pl

    złapia frajerow na te wysokie predkosci i beda dawac promocje na mniejsze

  • 1

    7. ~asa  2010-04-16 14:29:15  host: public2219.xdsl.centertel.pl

    http://wyborcza.pl/1,76842,5705983,Medal_dla_pilota__co_Lecha_Ka czynskiego_sie_nie_bal.html

  • 1

    8. ~DAREK  2010-04-16 14:38:47  host: 87-79-n2.aster.pl

    ASTER W WARSZAWIE 120mb/s za nie cale 200 zl i co na to tp i inne obdarciuchy?

  • 1

    9. ~  2010-04-16 14:45:34  host: t19-12.opera-mini.net

    Darek... Aster ma z deka inna infrastrukture, dziala na sieciach kablowych i jest mniejszy. Myslisz, ze tp nie byla by w stanie czegos takiego zrobic? Pytanie tylko co z ludzmi z poza stolicy, bo konserwacja i polozenie nowych lini na terenach mniej zamieszkalych jest nieoplacalne.

  • 1

    10. ~  2010-04-16 14:51:46  host: efx137.neoplus.adsl.tpnet.pl

    ewro we Wrocławiu. 100mbit 67zł. I co na to aster i wsioki z wawy?

  • 0

    11. ~  2010-04-16 14:56:49  host: public-gprs34626.centertel.pl

    przepływnośći? po jakiemu to?

  • 2

    12. ~  2010-04-16 15:30:27  host: 94-75-116-43.home.aster.pl

    Niech sobie wsadzą w d.u.p.e to swoją 6stkę. Zamówiłem, podłączyli. Nie działało- zrywało. Przyszedł technik i powiedział, że na starych łączach w centrum Wawki- max to 2Mb!!! Teraz mam Asterka i wreszcie święty spokój pozdrawiam Neostradowiczów;)

  • -1

    13. ~frox  2010-04-16 15:32:29  host: 80.87.42.168

    chyba w jakim jezyku jak chcesz byc taki dokladny

  • 0

    14.  2010-04-16 15:44:55

    Myślicie że gdyby TP wprowadziła VDSL to na odcinku 700metrów jaką mógłbym mieć prędkość?

  • 1

    15.  2010-04-16 15:46:39

    darkangel: VDSL to jakieś 50 m, a nie 700 - zapomniej... ;-) Tu chodzi o to, że podprowadza się światłowód pod osiedle, a po osiedlu VDSLem...

  • 1

    16. ~vari  2010-04-16 15:51:40  host: eiu105.neoplus.adsl.tpnet.pl

    No cóż. Ja jestem w tych 2-5% u których jedyną działającą prędkością jest 256 kb/s i NIŻSZE. Obecna umowa kończy mi się w październiku. Jeśli już wtedy "najniższą" będzie 1 MB/s to się okaże, że "ze względu na ZAISTNIAŁE (hehe) warunki techniczne, nie możemy panu założyć internetu". No bo "nie wszedł pan do planu inwestycji" (tniemy koszty bo kryzys) a marketoidy w biurowcach ustaliły, że "WSZYSCY BIORĄ to a nie tamto". W zwiazku z tym należę do tego skrawka kraju, który jest "dynamicznie zwijającym się". Bo tak jak droga asfaltowa biegła do naszej wsi (przed wojną) a od wojny jest tylko gruntowa (czołgi zniszczyły asfalt w czasie wojny), dochodził ADSL a teraz nie będzie dochodził.

  • -1

    17.  2010-04-16 16:09:07

    Zawsze ktoś będzie miał pecha, że znajdzie się akurat w lokalizacji, gdzie maksimum prędkości łącza, to 256 kb/s, no ale dobrze, że przymajmniej coś robią w tym kierunku, żeby udostępniać coraz to większe prędkości.

  • 1

    18. ~  2010-04-16 18:23:13  host: 62.152.131.141.dsl.dynamic.eranet.pl

    @vari Powiedz prosze jaka to miejscowosc jest tak odcieta od swiata ? Pozdrawiam

  • 1

    19. ~Vieslav  2010-04-17 08:47:01  host: bkc110.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Widziałem łącze, na którym nawet 256 kb/s nie chciało działać. Modem synchronizował się na 160 kb/s. Do centrali kilkanaście km. Jak oni chcą to rozbudować? Chyba, że dadzą jakieś wzmacniacze sygnału.

  • 1

    20. ~  2010-04-17 11:02:02  host: chello089074158242.chello.pl

    OMG ! oni jeszcze sprzedają łącza 256 kb/s ?! LOL

  • -1

    21. ~  2010-04-17 11:08:56  host: chello089074158242.chello.pl

    @vari - nic tylko się przeprowadzić do cywilizowanego miejsca, nie tylko ze względu na brak normalnych łącz, ale skoro tego niema, to pewnie z wszystkim innym też bieda...

  • 1

    22.  2010-04-17 13:37:01

    Mam internet 25MB/s za 60zł... teraz mozecie mi zazdrościć :D

  • 0

    23. ~  2010-04-18 16:07:18  host: public-gprs93787.centertel.pl

    zamowilem w Warszawie 20 MB a dostaje od 1.5 do 2.5 MB na szcz escie mam mozliwosc zrezygnowac - neo na probe- ciekaw jestem jedynie ile kaza mi zaplacic za testowanie tych 10 proc zadeklarowanej

  • 0

    24. ~  2010-04-19 15:48:35  host: abbr76.neoplus.adsl.tpnet.pl

    no wlasnie- jak jest z tym testowaniem? Mozna oddac bez ponoszenia konsekwencji?zastanawiam sie wlasnie nad opcja 6mb bo chyba jest w promocji- 69zl , ale tez wiem ,ze opinie dosc podzielone, jak dlugo mozna testowac?

  • 0

    25. ~Polaska = Japonia  2010-08-11 07:18:35  host: aage134.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Miałem 6mb z tpsa teraz mam ledwie 3.5mb tłumaczą to tym że kabel sie zestarzał i tak sie dzieje wszędzie a wiec dochodze do wnoiosku że za niedlugo wszystkie kable pojda na emeryture i nikt nie bedzie miał TPSA :D Tpsa = zal! szkoda ze nie mam innego wyjscia :(

Dodaj swoją opinię