Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości "neostrada tp" będzie tańsza, ale dopiero za ponad pół roku

"neostrada tp" będzie tańsza, ale dopiero za ponad pół roku

WitekT 28 Października 2009 14:26

0 0

Najpopularniejsze prędkości neostrady tp mogą być tańsze nawet o 25% - zapowiedzieli członkowie zarządu Telekomunikacji Polskiej.

Obniżek można oczekiwać w momencie, kiedy w pełni zacznie funkcjonować porozumienie pomiędzy TP a UKE, o którym szerzej pisaliśmy w tej wiadomości. Zakłada ono m.in. przejście przy wyznaczaniu cen hurtowych dla operatorów alternatywnych z metody retail minus (czyli procentowy, około 50-procentowy rabat od cen detalicznych) na cost plus (czyli określanie cen hurtowych na podstawie realnie ponoszonych kosztów wraz z kontrolą marży).




Zmian cen detalicznych można oczekiwać w II kwartale przyszłego roku, kiedy w ofercie ramowej i umowach pomiędzy TP a operatorami alternatywnymi pojawi się opcja cost plus. Wtedy ceny spadną, zakończą się też wtedy zapewne promocje z drukarkami i nawigacjami dodawanymi gratis do umowy, czym TP starała się uatrakcyjniać ofertę nie obniżając cen detalicznych.

Źródło tekstu: wł     

Dodaj do:
w sumie: 28
  • 0

    9.  2009-10-28 16:52:29

    Zapomniałem o tej promocji w neo pół roku taniej o połowe.Faktycznie,ale gdy się weźmie w pakiecie z telefonem wychodzi jeszcze jakieś 10 zł taniej na miesiąc

  • 0

    10. ~wosq  2009-10-28 17:05:36  host: 188.33.32.229

    A opłata za utrzymanie łącza, lub niechciany telefon stac. pozostanie zapewne !!! Walcie się.

  • 0

    11. ~PAOLO  2009-10-28 17:19:04  host: 192.193.116.137

    Re WitekT: Witku ale co Ty porównujesz? 1Mb/s??? za 8Mb/s w Netii będę płacił 79zł (jak załapie sie na promocję to przez 6 m-cy tylko 1zł) a TP zaproponowała mi w ramach odnowienia 6Mb/s za 159,99zł czy cos takiego! Istna porażka i dramat! więc jak nawet obniżą o 25% za pół roku to i tak wychodziłoby ok 120zł za 6Mb/s (zakładając, że wogóle w tej opcji cos obniżą). TP to zdziercy i nic tegonie zmieni! :(

  • 0

    12. ~n  2009-10-28 17:30:18  host: public-gprs2862.centertel.pl

    2. http://www.telepolis.pl/news.php?id=12234 - tu masz odpowiedz dlaczego.

  • 0

    13. ~n  2009-10-28 17:33:30  host: public-gprs2862.centertel.pl

    Tak sobie pomyślę, jak obniżą o te 25 % to dopiero netia zacznie się skarżyć ;]

  • 0

    14.  2009-10-28 17:57:49

    PAOLO: porównuję najopopularniejsze opcje neostrady tp, o której mówił prezes Witucki. Widzisz różnicę? :-)

  • 0

    15.  2009-10-28 17:58:26

    PAOLO: pomijam już fakt, że mocno przestrzeliłeś cenę 6 Mb/s...

  • 0

    16. ~PAOLO  2009-10-28 20:20:30  host: aczy25.neoplus.adsl.tpnet.pl

    RE 15: tak, znalazłem notatki i faktycznie za 6Mb/s jest 129,91zł a nie 159,99zł jak napisałem wczesniej, co nie zmienia faktu że: 1) ktoś kto teraz bierze net w umowie na 2 lata to raczej nie bierze 1Mb/s tylko raczej 4Mb/s lub więcje 2) internet w TP jest droższy, dużo droższy niż szybszy internet w Netii i to na tych samych łączach gdyż u mnie będzie LLU gdzie nie muszę placic bzdurnych opłat za utrzymanie tegoż łącza :)

  • 0

    17.  2009-10-28 20:27:36

    PAOLO: a mówisz tak, że biorą szybsze opcje, bo masz jakieś dane, czy opierasz to tylko na intuicji? :-)

  • 0

    18. ~nick  2009-10-28 20:32:57  host: acls48.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Najpopularniejsze czyli 128 i 256 :-D do 25% taniej czyli kilka zł taniej :-D To nic nie da bo wtedy "w ramach postępu" usuną z cennika wszystko poniżej 1M bo &FT jak zwykle nie będzie się opłacało oferować usługi poniżej 80zł (w tym opłata za utrzymanie linii).

  • 0

    19. ~nick  2009-10-28 20:34:35  host: acls48.neoplus.adsl.tpnet.pl

    TWitek - średnia cena 1M przy umowie dwuletniej to 44,5zł czyli prawie 10zł mniej niż twierdzisz.

  • 0

    20. ~nick  2009-10-28 20:34:55  host: acls48.neoplus.adsl.tpnet.pl

    oczywiście w Netii

  • 0

    21.  2009-10-28 20:37:17

    nick: masz rację, nie odznaczyłem ceny pakietu mobilnego przy sprawdzeniu średniej ceny.

  • 0

    22. ~n  2009-10-28 20:45:29  host: public-gprs22683.centertel.pl

    nick - Takich opcji nie ma już chyba w nowych promocjach. Ale masz rację, grunt to rzeczowa dyskusja... a przepraszam, nie mówiłeś tego ostatniego ;-)

  • 0

    23. ~gosc  2009-10-28 22:58:18  host: host-81-190-131-4.olsztyn.mm.pl

    w Multimedii mam telefon za 49 zł., 3000 tysiące minut w abonamencie oraz net 6Mb za 59 zł. Ciao Tepso !

  • 0

    24. ~n  2009-10-28 23:01:59  host: public-gprs22683.centertel.pl

    a na jamajce ludzie chodzą w spódniczkach z trawy i palą blanty. Też fajnie :)

  • 0

    25. ~PAOLO  2009-10-29 09:40:00  host: acyr105.neoplus.adsl.tpnet.pl

    RE 17: Witku opieram się na tym co wybierają moi znajomi i ich znajmo gdyż decydując się na zmiane dostawcy własnie wśród znajomych pytałem co kto teraz ma lub co zamierza w najbliższym czasie mieć :) ot, taka prywatna sonda :)

  • 0

    26.  2009-10-29 13:08:38

    PAOLO: to zdecydowanie za mała próba... Wśród moich znajomych część ma 2 łącza internetowe i po 3 komórki... Są zupełnie niereprezentatywni dla całości społeczeństwa. :-) Największa grupa łączy w TP to łącza 1 Mb/s i poniżej...

  • 0

    27. ~  2009-10-29 14:38:48  host: gw4.pmrcorporate.com

    Tylko kilka faktów, żeby nie było wątpliwości 1) Według stanu na koniec 2008 r. opcje prędkości 512 kbps i wyższe stanowią około 95% bazy klientów neostrady tp 2) Począwszy od IV kw. 2008 r. 70% nowych abonentów TP wybiera łącza 1Mb/s i wyższe źródło: sprawozdania finansowe TP za ostatnie cztery kwartały

  • 0

    28. ~marek  2009-11-12 18:45:15  host: adhi39.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Netia wychodzi znacznie taniej, ale przy większych prędkościach jak 6Mbit/s. Średnia cena w Netii to 99 zł miesięcznie za tę opcję, a w TP - 120 zł miesięcznie.

Dodaj swoją opinię