Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Neostrada Fiber powiększa zasięg

Neostrada Fiber powiększa zasięg

Q! 7 Września 2011 14:52

0 0

Od września Neostrada Fiber zwiększyła swój zasięg. Obecnie Internet o prędkości od 40 do 80 Mb/s jest już dostępny w ponad 20 dużych miastach i 60 otaczających je mniejszych miejscowościach.

O uruchomieniu Neostrady Fiber oraz o cennikach usługi pisaliśmy w tej wiadomości. Wtedy też dostępna ona była w zaledwie 7 lokalizacjach, m.in. w Warszawie, Wrocławiu, Rzeszowie czy Lesznie.




Od teraz usługa dostępna jest dla mieszkańców kilkudziesięciu nowych lokalizacji, wśród których znajduje się m.in. Poznań, Kraków, Trójmiasto, Łódź, Szczecin czy Radom. Wśród mniejszych miejscowości znajdują się m.in. Pruszków, Łomianki czy Sulejówek, położone pod Warszawą.

Źródło tekstu: tp, wł     

Dodaj do:
w sumie: 50
  • 0

    32. ~BDI  2011-09-08 09:30:34  host: ip-78-30-122-129.free.aero2.net.pl

    @30. Do przeglądania Telepolis wystarczy darmowe łącze 256kb/s. Z tego względu twoje wypociny na nas nie robią wrażenia ;).

  • 0

    33. ~Adam z Olsztyna  2011-09-08 13:12:00  host: 77-255-38-124.adsl.inetia.pl

    Próbowałem zamówić neo fiber na infolinii i powiedziano mi, że mogę mieć 40 mbit ale nie mogą przyjąć zamówienie bo im Olsztyn do systemów nie wchodzi. Jednym słowem wg checka moge miec 40 mbit a wg systemu zamówień 20 mbit :(

  • 0

    34. ~Ktuś  2011-09-08 13:24:17  host: 212.160.172.70

    @31 Paweł, myślisz że ludzie z TP nie korzystają z usług chlebodawcy? :) Jak będzie moja miejscowość w zasięgu to z 40Mb baaardzo chętnie skorzystam.

  • 0

    35. ~Ktuś  2011-09-08 13:27:40  host: 212.160.172.70

    @33 Spróbuj raz jeszcze, mogli nie mieć monterów wolnych.

  • 0

    36.  2011-09-08 14:49:43

    @34 mogą :) szczególnie że mają zniżkę firmową. Ostatnie zdanie w poście @30 mówi jednak samo za siebie :)

  • 0

    37.  2011-09-08 14:50:44

    A jeszcze :) @Ktuś jak widzisz masz to samo IP :) Głupio tak jak cała tepsa wychodzi tym samy adresem :)))

  • 0

    38. ~Ktuś  2011-09-08 19:09:14  host: 212.160.172.70

    @Paweł Racja, nie zwróciłem nigdy uwagi na to IP :) A co do postu @30, a co, nie udał się? :) Taki myk z prędkościami na zwykłej miedzi jeszcze niedawno wydawał mi się niemożliwy:)

  • 0

    39. ~  2011-09-08 20:34:58  host: 31.41.144.41

    @38. No ale to raczej VDSL udał się producentowi sprzętu a nie TPSA :). Poza tym poprzednie standardy były opracowywane przede wszystkim do działania na słabej jakości długich liniach miedzianych. Najnowszy obsługuje większe prędkości, ale za to na krótszym dystansie. Przykładowo moja stara linia telefoniczna sprzed 1990 roku już się na niego nie "łapie", gdyż ma 1,9km długości. A to wcale nie jest jakiś szczególny rekord :). Wtedy VDSL w zasadzie niczym nie różni się od ADSL2+. Co prawda być może mógłbym być przełączony do bliższej centrali, ale nie lubię ruletki. Wolałem wziąć za około 50 złotych łącze 16Mb/s, które w nocy i nad ranem ma 4 krotnie większą prędkość niż liczyć na farta przy VDSL. A tak za rok dwa mogę bez problemu zwiększyć prędkość do 24Mb/s lub co tam później będzie oferował mój operator. Do około 70-80Mb/s nie będzie problemu technicznego ;).

  • 0

    40. ~  2011-09-08 20:47:59  host: 31.41.144.41

    @30&34&35&38. Ludzie do roboty a nie obijacie się na forach ;). Strona tp.pl praktycznie leży i kwiczy :(. Upstream proxy error. Chciałem właśnie sprawdzić na jednym numerze mojej znajomej czy oferujecie już VDSL, ale w takiej sytuacji nie mam jak :(. Bo z tego co pamiętam w mojej miejscowości podobno zainstalowano już po jednej karcie VDSL w trzech (na cztery) centralach + jedno "wyniesienie" za rzeką ;).

  • 0

    41.  2011-09-08 22:02:51

    O ile się nie mylę, to Orange Freedom jest na łączach TP, tak jak i Neostrada, ostatnio zresztą prawie jednocześnie pojawiły się promocje w obu tych ofertach

  • 0

    42.  2011-09-08 22:42:09

    Jeśli ktoś chce Neo Fiber oraz informację odnośnie rzetelnego działania zapraszam na PW lub pchelcok21@interia.pl

  • 0

    43. ~ew14  2011-09-10 08:43:33  host: 188.146.250.86.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl

    Jak to słyszę, to aż (....) Od 8 lat ciągną co miesiąc kasę za utrzymanie linii (który stricte ma być przeznaczona na modernizacje linii) I przez te 8 lat moja linia się poprawia tak: po roku tłumienie ok. 50 po 5 latach 64 a teraz 71? i gdzie są moje pieniądze? oczywiście twierdzą, że wszystko jest ok, bo może mi działać 128 czy 256 kbps. Z taką polityką daleko nie zajadą. Zrezygnowałem, korzystam teraz z mobilnego (gdyby nie limity - zbyt małe - byłoby ok) I się pytam - dlaczego VDSL proponują tam (moja miejscowość - ok. 26 tys. mieszk.), gdzie społeczeństwo ma krótkie linie i nie wybiera nawet 6 czy 2Mb, a tam gdzie jest zapotrzebowanie (ta sama gmina) nie chcą nawet 2Mb podłączać - bo linie za kiepskie. TO JEST CHORE!

  • 0

    44. ~Zenek  2011-09-10 10:14:40  host: host-89-229-83-34.szczecin.mm.pl

    @43: Idą za kasą. A kasę za utrzymanie linii inwestują gdzie indziej, być może nawet u żabojadów ;)

  • 0

    45. ~neostrada zwykła  2011-09-12 13:22:15  host: abyl9.neoplus.adsl.tpnet.pl

    jaki ping jest przy neostradzie fiber? ktos robił juz jakies testy np na speedtest.net ? ja mam teraz zwykla neo 10 m i wyglada to tak: http://www.speedtest.net/result/1478730349.png

  • 0

    46. ~kłamstwo  2011-09-26 20:09:10  host: dlb155.neoplus.adsl.tpnet.pl

    To co napisaliście do nie prawda! Nie ma możliwości zainstalowania w Pruszkowie tej usługi - mieszkam w centrum i stoczyłem batalie w punkcie TP oraz na infolinii!

  • 0

    47. ~FlipeR  2011-09-26 22:21:18  host: afil66.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Neo Fiber 80mb niby tak wygląda to w Legionowie http://www.speedtest.net/result/1503438349.png

  • 0

    48. ~  2011-09-30 17:01:33  host: afdz226.neoplus.adsl.tpnet.pl

    No to pingi nie najlepsze, ja na 1Mb mam poniżej 10ms (przeważnie 7-8ms)

  • 0

    49. ~  2011-10-01 23:21:04  host: 31.41.144.41

    @48. To akurat w dużym stopniu zależy jak daleko masz do serwera testowego. Poza tym jak jesteś taki zadowolony to się pochwal wynikiem ;).

  • 0

    50. ~  2011-10-04 17:05:55  host: afeq188.neoplus.adsl.tpnet.pl

    @49 a proszę: http://www.pingtest.net/result/48011014.png teraz wierzysz?

  • 0

    51. ~breja  2011-10-18 14:28:45  host: aajj4.neoplus.adsl.tpnet.pl

    jak ktos płaci za utrzymanie łącza może zawiesić usługe telefoniczną. wtedy utrzymanie będzie koło 10 zł miesięcznie mniejsze, a co do neostrady fiber to jesli ktoś ma DGt to warto wymienic kabel dołączony w zestawie. http://cozanet.pl/2011/09/lepsza-synchronizacja-w-dgt/ tutaj piszą ze jest słabej jakości. zresztą jest dosyc długi jezeli ktoś nie potrzebuje to mozna poprawić sobie parametry linii poprzez wymianę kabelka. z tego co wiem w sagemcomach dołączają dobry kabel ale za to routery słabsze od DGT

Dodaj swoją opinię