Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości NeoRetro - nowoczesny retrotelefon na zamówienie

NeoRetro - nowoczesny retrotelefon na zamówienie

sirmark 29 Czerwca 2015 14:05

6 7

NeoRetro to projekt retrotelefonu stworzony przez projektantów Orange, w którym połączono styl telefonów z lat trzydziestych ubiegłego wieku z dzisiejszą technologią, funkcjami i materiałami.



neoretro neoretro neoretro neoretro




NeoRetro ma by uniwersalnym, domowym telefonem działającym z tradycyjną linią lub z multimedialnym routerem. Składa się ze stacji bazowej, głównej słuchawki i drugiej, która może służyć nie tylko jako głośnik, ale także umożliwia dołączenie się do rozmowy drugiej osoby. Rzucająca się w oczy tarcza numerowa umożliwia wybieranie numeru za pomocą przycisków dotykowych

Projekt jest kampanią crowdfundingową (finansowaniem społecznościowym) dla zebrania minimalnej liczby zgłoszeń do rozpoczęcia produkcji. Koszt udziału wynosił od 99 do 109 euro (bez kosztów wysyłki). W tej chwili jest już osiągnięty limit 500 zgłoszeń. Dostawa planowana jest na pierwszą połowę 2016 roku. Jeżeli cały projekt się uda, to telefon trafić ma też do sprzedaży w salonach Orange.

Czy wykupiłbyś telefon NeoRetro?

Zdecydowanie tak
9.82%
Raczej tak, ale zależne od ceny
20.86%
Raczej nie
15.34%
Zdecydowanie nie
40.49%
Nie mam zdania
13.50%

Wszystkich głosujących: 163



Źródło tekstu: Orange, wł     

Dodaj do:

Tagi: orange | neoretro

w sumie: 13
  • -1

    1. ~Joey  2015-06-29 14:14:31  host: 81.219.84.18

    Ale czadowy ja bym chciał taki router w domu :D

  • 1

    2.  2015-06-29 14:30:51

    @1 Sugeruję przeczytać jeszcze raz, tym razem ze zrozumieniem.

  • -1

    3. ~Joey  2015-06-29 14:41:25  host: 81.219.84.18

    @2 wiem że może być routerem, dlatego mówie że chciałbym taki router........

  • 1

    4. ~pabloki  2015-06-29 15:19:36  host: 213.158.222.126

    jaki to ma cel? btw widziałem w sobote 40 letniego hipstera który ładował swoją zabaweczkę-smartfon i miał do niego podłaczoną słuchawkę stylizowana na taka z tlefonu analogowego z kabelkiem. a że hipster to jaskrawo pomarańczowa bo kolor zwraca uwage .

  • -1

    5. ~olin  2015-06-29 15:34:08  host: aekn120.neoplus.adsl.tpnet.pl

    @1
    NeoRetro ma by uniwersalnym, domowym telefonem działającym z tradycyjną linią lub z multimedialnym routerem. - gdzie tu wzmianka o funkcji routera w tym sprzecie i czego nie rozumiesz?

  • 1

    6. ~Piotrek  2015-06-29 16:57:29  host: user-94-254-133-173.play-internet.pl

    Jablotron był wcześniej - i jest na kartę SIM a nie na DRUTA

  • 0

    7. ~  2015-06-29 18:40:31  host: user-94-254-193-155.play-internet.pl

    Może mają nadzieję że wraz z ofertą tego telefonu ożywią zamówienia na telefony stacjonarne :)

  • 0

    8. ~  2015-06-29 18:40:55  host: user-94-254-193-155.play-internet.pl

    @7 miałem napisać na numery stacjonarne.

  • 0

    9.  2015-06-29 19:11:27

    Tarcza się nie kręci... eee, za mało retro ; )

  • 0

    10. ~  2015-06-29 19:44:26  host: user-94-254-193-155.play-internet.pl

    Jeszcze można kupić takie co się tarcza kręci.

  • 0

    11.  2015-06-29 19:53:52

    No - i to JEST prawdziwy oldskool, czy też.. prawdziwe hipsterstwo. Ot, kwestia spojrzenia ; )

  • 1

    12. ~  2015-06-29 21:09:44  host: host-176-221-121-175.dynamic.mm.pl

    NeoRetro to mi pachniuśmierdzi... zwykłą KOMERCHĄ.

  • 0

    13. ~zdzichu  2015-06-30 11:50:16  host: 78.30.126.225

    A w jakim standardzie / na jakiej częstotliwości ma to cudo działać? DECT / 1900 MHz?

Dodaj swoją opinię