Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Neonode N1 - spóźniony i mocno okrojony

Neonode N1 - spóźniony i mocno okrojony

sirmark 20 Lipca 2004 10:05

0 0

Firma Neonode, szwedzki producent telefonów komórkowych, zapowiedziała wyprodukowanie tego lata pierwszego tysiąca urządzeń N1.

Ta partia telefonów ma choć w części zaspokoić zapotrzebowanie klientów - jak podaje firma na model N1 złożono już 20 tys. zamówień. W związku z tym, że zapowiadana liczba wyprodukowanych telefonów jest dużo mniejsza niż ilość chętnych, Magnus Goertz - współzałożyciel Neonode zapowiedział, że początkowo firma skupi się głównie na klientach ze Szwecji. Dodał także, że będą się starali zwiększyć wydajność produkcji tak szybko, jak to tylko możliwe.

Premiera telefonu N1 miała miejsce w grudniu 2002r. i wówczas Neonode zapewniało, że sprzedaż urządzenia rozpocznie się w maju 2004r. Tymczasem data planowanej premiery zbliżała się nieubłaganie, a Neonode zmuszone było przyznać, że telefon wciąż nie jest w końcowej fazie projektowania i nie będzie dostępny w sprzedaży. Wreszcie w ubiegłym miesiącu pojawiła się informacja, że Neonode wreszcie rozpocznie sprzedaż telefonu osobom, które złożyły wcześniej zamówienia. Najwyraźniej jednak był to przedwczesny entuzjazm, a zapowiadana seria 1000 urządzeń może być desperacką próbą zebrania pieniędzy na rozpoczęcie dalszej, tym razem już masowej produkcji.
Okazuje się, opóźnienie rozpoczęcia sprzedaży to nie jedyna próba cierpliwości dla klientów, albowiem Neonode w porównaniu do pierwszych zapowiedzi ograniczyło także funkcjonalność telefonu N1. Nabywcy urządzenia będą musieli poczekać (Neonode nie określiło do kiedy) m.in. na obsługę poczty elektronicznej, przegladarkę internetową, transmisję GPRS i przez port podczerwieni, funkcję ActiveSync, a także MMS i WAP. Na pocieszenie pozostaje fakt, że z telefonu będzie można wysłać wiadomość tekstową, czy pograć w "Tetris".

W trakcie premiery N1 blisko dwa lata temu zaprezentowano telefon pracujący na systemie Microsoft Windows Mobile for Smart Phones, w którym zastosowano unikalny interfejs zForce. Urządzenie miało procesor ARM 220MHz oraz kartę SD o pojemności 64MB, z czego 16MB zarezerwowane było jako pamięć systemu. Zewnętrzne wymiary telefonu to 88 x 52 x 21mm, czyli był to jeden z najmniejszych inteligentnych telefonów komórkowych na rynku. Miejmy nadzieję, że w "miniaturyzacji" producent nie posunął się aż tak daleko, że ostatecznie obecność N1 pozostanie niezauważona na rynku.

Źródło tekstu: 4Press     

Dodaj do:
w sumie: 0


Nikt jeszcze nie wyraził swojej opinii.

Dodaj swoją opinię

Do prawidłowego działania formularza wymagana jest akceptacja plików cookie.

host: ec2-54-196-73-22.compute-1.amazonaws.com


Serwis TELEPOLIS.PL zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Komentarze są opiniami czytelników, za które ponoszą oni wyłączną odpowiedzialność. Nie są oficjalnymi opiniami serwisu TELEPOLIS.PL i jego redakcji. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną.
Usuwane będą także komentarze zawierające oferty handlowe, numery telefonów, adresy e-mail czy komunikatorów oraz komentarze mocno odbiegające od treści wiadomości.

Najpopularniejsze

Ankieta

Który producent jako pierwszy wprowadzi do sprzedaży zginane smartfony?

LG też ma swój zginany wyświetlacz OLED

 

Zobacz wynik | Opinie (3)

Archiwum Ankiet