Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Neofon tp także na kartę

Neofon tp także na kartę

LuiN 14 Maja 2009 15:21

0 0

Telekomunikacja Polska rozszerzyła dotychczasową ofertę VoIP o usługę neofon na kartę, czyli możliwość korzystania z telefonii internetowej bez konieczności podpisywania jakiejkolwiek umowy. Teraz, by dzwonić i prowadzić video połączenia wystarczy kupić starter za 5 złotych.

Starter neofon tp zawiera indywidualny numer z zakresu 0399-XXX-XXX, z którego od razu można dzwonić, wykorzystując na rozmowy całość kwoty zakupu, czyli 5 zł brutto. Numer jest aktywny przez 90 dni. Za pomocą karty zdrapki o nominałach: 5, 10, 30, 50 i 100 złotych, można doładować konto i przedłużyć aktywację numeru na kolejny okres, od 7 do 360 dni.




Na karcie startera, oprócz numeru telefonicznego i hasła do usługi dodatkowo zamieszczone są dwa numery: ewidencyjny i kod PIN. Umożliwiają one użytkownikowi założenie na www.tp.pl własnego konta, które pozwala m.in. na sprawdzenie aktualnego stanu doładowania czy zmianę hasła do usługi. Klienci mogą też korzystać ze specjalnego, bezpłatnego numeru 19425.

W ramach usługi, TP oferuje m.in. bezpłatne rozmowy z 200 tys. klientów korzystających z telefonii internetowej TP. Połączenia do sieci stacjonarnych kosztują 12 gr za minutę, do sieci Orange, Plus i Era - 32 gr za minutę. Połączenia międzynarodowe (UE, USA, Kanada, Australia) rozliczane są w cenie krajowych połączeń stacjonarnych, po 12 gr za minutę. By korzystać z neofonu, nie trzeba mieć linii telefonicznej, wystarczy dowolny dostęp do internetu o prędkości co najmniej 128 kb/s i aplikacja typu softphone, którą można pobrać ze strony operatora. Z neofonu można korzystać również poprzez komunikator internetowy SPIK, telefon IP (dostępne w ofercie TP), softphone oraz telefon komórkowy obsługujący protokół komunikacji SIP. W przypadku jakichkolwiek problemów klienci mogą skontaktować się z błękitną linią 19393 lub infolinią techniczną 0 800 102 102.

Źródło tekstu: wł     

Dodaj do:
w sumie: 30
  • 0

    11. ~rolz  2009-05-14 18:41:33  host: host-81-190-11-23.gdynia.mm.pl

    rozliczanie jest sekundowe od początku, klient dostaje numer zewnętrzny za friko, stawki są stałe (niezależne od kursu walut)

  • 0

    12. ~rolz  2009-05-14 18:44:12  host: host-81-190-11-23.gdynia.mm.pl

    Ajaj - A tak w ogóle to kto ma telefon w Play ?? :D 2% rynku, wybacz :D

  • 0

    13.  2009-05-14 18:46:42

    rolz: a z których sieci komórkowych i stacjonarnych się dodzwonisz na ten numer? A z zagranicy? ;-)

  • 0

    14. ~  2009-05-14 19:07:36  host: host-81-190-11-23.gdynia.mm.pl

    WitekT: stacjonarnych wszystkich + reszta świata, komórkowych orange

  • 0

    15.  2009-05-14 19:08:37

    14: reszta świata właśnie nie. Sam dziś to przyznał oberszef Papiński.

  • 0

    16.  2009-05-14 19:08:52

    I też nie ze wszystkich stacjonarnych.

  • 0

    17. ~artalia  2009-05-14 19:24:30  host: 217.153.184.50

    Świat bez abonamentu dobre o ironio i kto używa tego hasła ??? TP która uzależnia świadczenie usługi internetu od opłacania abonamentu telefonicznego !!! hahaha świat się śmieje !!! Ciekawe czy ktoś z dziennikarzy zapytał tych panów na konferencji jak długo będziemy musieli jeszcze płacić ten bezsensowny podatek w postaci abonamentu ???

  • 0

    18. ~n  2009-05-14 19:45:55  host: public-gprs52159.centertel.pl

    17. już od dawna nie musisz płacić abonamentu za tel. No chyba, że miałeś na myśli sam abo za net. Taki darmowy internet jest jednak utopią. Chyba, że dla Ciebie rozwiązaniem mogłaby być tylko opłata za wysłane/odebrane dane.

  • 0

    19. ~artalia  2009-05-14 19:57:29  host: 217.153.184.50

    no nie muszę tylko muszę za zawieszenie lini płacić 36zł haha wole płacić standardowy 42,7 i mieć numer do odbierania

  • 0

    20. ~n  2009-05-14 19:58:13  host: public-gprs52159.centertel.pl

    A co do VoIP to nie wiem skąd ta krytyka. Chyba chodzi o to, że mnóstwo osób cierpi na jakiś uraz. Jak tp wprowadzi coś nowego to zaraz szukanie dziury w całym. Jeśli to dbanie o dobro tp to jest to nawet szlachetne ;-), jeśli jest inaczej i ktoś krytykuje dla samej krytyki to polecam iśc na piwo, do parku... itp. Jest wiosna, w ogóle wiele ciekawych rzeczy można robić. W ostateczności pomoże psycholog. Warto zauważyć, że nie jest to usługa przymusowa. Znajdą się tańsze i lepsze oferty, ale jak komuś ta odpowiada to czemu nie? Zawsze to taniej w stosunku do PSTN. Jak ktoś jest zielony w tematyce to zawsze ma jakąś alternatywę w której jest jakaś pomoc. Przyznam, że nie wiem czy tlenofon ma np. jakąś infolinie.

  • 0

    21. ~n  2009-05-14 20:07:31  host: public-gprs52159.centertel.pl

    19. Nie musisz płacić 42,7. Nie masz w ogóle żadnego przymusu, nikt Ci nic nie każe - więcej optymizmu. Możesz zamówić coś na WLR i wyjdzie taniej. Możesz też poszukać innego rozwiązania, nawet CDMA. Sam możesz nawet zainwestować trochę kasy i stworzyć sieć samemu, nawet radiową. Głowa do góry :)

  • 0

    22. ~Ircys  2009-05-14 20:39:09  host: aaje53.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Witek: z których stacjonarnych się nie dodzwonisz?

  • 0

    23.  2009-05-14 20:39:51

    Ircys: a tego to nie wiem - dziś była debata na ten temat i akurat padły takie stwierdzenia, potwierdzone słowami ludzi z TP.

  • 0

    24.  2009-05-15 07:46:46

    n: Tlenofon ma infolinię! Pieniądze są ważne 12 miesięcy bez względu na doładowanie no i minuta zdaje się 3 grosze tańsza na stacjonarne w Polsce. Na numery w USA to zdaje się że jest o połowę taniej!!!

  • 0

    25. ~bzdury  2009-05-15 09:40:29  host: chaos.tpnet.pl

    Kto wymyślił, że tlenofon ma darmowy numer stacjonarny? To oferta ogwiazdkowana, wymagająca prześwietlenia: "Opłata za płatne* numery telefoniczne do odbierania połączeń: bez umowy w formie pisemnej – prepaid (za 6 miesięcy) 30,00 zł" a na dole: "* Warunkiem braku opłaty za pierwszy numer dla każdego loginu (i utrzymania tej nieodpłatności) jest odebranie przy użyciu tego numeru łącznie co najmniej 10 minut rozmów (innych niż realizowane w ramach sieci Tlenofon) w okresie dowolnych 90 następujących po sobie dni. Szczegóły w Regulaminie usługi." Kto ma czas się nad tym zastanawiać?

  • 0

    26. ~yolo  2009-05-15 10:29:27  host: 212.160.172.70

    Niestety VOIP tp ma jednen problem da się z niego kożystać tylko na SPIKU, bądź innym programie na PC. Problem pojhawia się gdy chcemy kożystać z niego na WM, lub Symbian. Popularny Fring na chwilę obecną nie może się zalogować na w SIP do neofon.tp.pl

  • 0

    27.  2009-05-15 10:33:30

    yolo: a STUNa ustawiłeś?

  • 0

    28. ~Ircys  2009-05-15 20:42:48  host: aaep114.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Witek: jakieś stare informacje mieli :)

  • 0

    29. ~  2009-05-16 01:20:40  host: static-81-219-244-14.devs.futuro.pl

    #26 neofon tp chodzi nie tylko na spiku. Da się go ustawić tam gdzie jest sip czyli np. na bramkach czy choćby na symbianie. Problemem natomiast jest prawidłowa konfiguracja ponieważ jest nietypowa. Osobno podaje się autentykacje i osobno nazwę konta, po angielsku inny username i inny authorization user name.

  • 0

    30. ~marek  2009-05-17 17:27:24  host: csknet-s-83-2-102-124.csk.pl

    Kazdy kto pisze o jakims braku abonamentu i tak sie myli przeciez telefony na karte też mają abonamnety tylko inaczej Wszystkie obwarowania na temat doladowania w okreslonym czasie to i tak nic innego jak abonament pod postacia doladowania A kto korzystajac z karty wyrzuca ja po miesiacu bez doladowania bo stracila waznośc Poprostu ja doladowuje i dalej dzwoni

Dodaj swoją opinię