Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Neo, Arc i Play - trzy problemy Sony Ericssona

Neo, Arc i Play - trzy problemy Sony Ericssona

Q! 9 Kwietnia 2011 14:04

0 0

sexperia 3op m Sony Ericsson poinformował, że z powodu problemów z zaopatrzeniem ucierpi jego kalendarz wprowadzania na rynek nowych modeli. Problem dotyczy trzech najnowszych modeli z rodziny XPERIA: Neo, Arc oraz Play.

Data premiery modelu Neo została przesunięta na lipiec. Powodem takiej decyzji jest niewystarczająca ilość tego modelu dostępna obecnie u producenta.




Podobny termin został ustalony dla premiery modeli Arc oraz Play. Premiera tego drugiego modelu już raz została przesunięta, oficjalnie z powodu błędów w oprogramowaniu. Szerzej o tym pisaliśmy w tej wiadomości.

Prawdziwym powodem, dla których nowej modele Sony Ericssona nie trafią zbyt szybko na rynek są skutki niedawnych trzęsień ziemi w Japonii. Podczas gdy łańcuch dostaw HTC nie został uszkodzony, Sony Ericsson informował o problemach z ciągłością produkcji. Szerzej o tym pisaliśmy w tej wiadomości.

Dodaj do:
w sumie: 28
  • 0

    11.  2011-04-09 18:01:36

    @10 Telefony z wysokiej półki? Od kiedy produkty z wysokiej półki wytwarza się z tandetnego, miękkiego plastiku? Nie chińska tandeta? Otwórz jakikolwiek wyrób SE i sprawdź, co następuje po słowach "made in". SE nie ma nawet swojej fabryki - całą produkcję zleca Chińczykom. A wracając do tematu, coś mi się wydaje, że SE próbuje wykorzystać katastrofę i na nią zrzucić odpowiedzialność na kolejne opóźnienia (nie pierwsze już zresztą).

  • 0

    12.  2011-04-09 18:22:14

    A nie mogliby wprowadzić na rynek tego, co już mają... jako droższą, limitowaną edycję? xD

  • -3

    13. ~zenek  2011-04-09 18:34:02  host: 89-78-107-133.dynamic.chello.pl

    Gdyby trzęsienie ziemi bylo w Chinach to dopiero by się działo. Od razu widać która firma więcej korzysta z japońskiej technologii :)

  • 0

    14. ~QWERTY  2011-04-09 18:55:22  host: eut51.neoplus.adsl.tpnet.pl

    2: w Erze z tego, co mi wiadomo też już się pojawił (ale nie wszędzie), czyli pierwsza partia telefonów i koniec do lipca :/.

  • 0

    15. ~szer  2011-04-09 20:02:11  host: ip-178-214-150-141.silesiamultimedia.com.pl

    @11.Miejsce składania a miejsce wykonania podzespołów to są często dwa różne miejsca.A to że plastik wcale nie znaczy że tandetny i miękki,ma nie pękać i rozwalać się z byle powodu,mam stalowego samsunga i plastikowego SE i nie widzę różnicy w funkcjach i działaniu czy stabilności oba składane w Chinach,w przypadku nieszczęśliwych upadków plastikowy SE się nie rozpada i o dziwo zero rysek czy innych śladów użytkowania a stalowy samsung całe plecy ma porysowane i klapka odpadała więc co to za różnica z jakiego materiału ?ma być dobrej jakości i dobrze złożony i spasowany a podzespoły sprawne i wysokiej klasy,obudowa może być plastikowa...

  • 0

    16.  2011-04-09 22:07:15

    @15 Ależ ja doskonale wiem, że miejsce wykonania podzespołów może być zupełnie inne od miejsca ich złożenia do kupy, ale to ty sugerowałeś, że SE nie produkuje swoich telefonów w Chinach. Co do obudowy - od Xperii Arc zajeżdża tandetą i taniochą na kilometr - miękki (na tyle miękki, że otwierając pokrywę akumulatora, trzeba uważać, by jej nie złamać), błyszczący plastik i obrzydliwa chromowana (czy to w ogóle jest chrom?) obwódka do pary z jeszcze bardziej tandetnymi, plastikowymi przyciskami. Wszystko błyszczy się i świeci jak ruska bombka choinkowa z czasów komuny. Wole nawet nie myśleć, jak to wszystko będzie wyglądało po kilku miesiącach używania. Co z tego, że całość jest w miarę dobrze poskładana, skoro to wciąż materiały dla telefonu co najwyżej średniej klasy za 5-6 stówek, nie smartfonu za przeszło 2 tysiące. Przy takiej cenie można i należy oczekiwać czegoś lepszego. Jeśli ograniczasz się do wymagania od telefonu, by jego obudowa nie pękała i nie rozwalała się, to Arc jest dla ciebie. Ja jednak wolę przedmioty wykonane z materiałów bardziej adekwatnych do ceny.

  • 0

    17. ~  2011-04-09 22:27:17  host: z03-05.opera-mini.net

    Oj, chyba ktoś bardzo nie lubi SE.. Ja mam ARC i jakoś nie zauważyłem tych problemów co ty.. Albo nie miałeś tego telefonu w rękach,albo mòwisz o zupełnie innym telefonie.

  • 0

    18. ~szer  2011-04-09 23:13:56  host: ip-178-214-150-141.silesiamultimedia.com.pl

    @16.Arc mi się nie podoba jest za wielki,wolę Vivaza,po za tym nie lubię androidów.

  • 0

    20. ~  2011-04-10 06:09:11  host: z25-14.opera-mini.net

    19, nieprawdę mowisz. Kolega kolegi pracuje w Japoni w SE i wlasnie składają telefony

  • 0

    21.  2011-04-10 09:25:03

    Same trzesienie ziemi zapewne ma niewielki wplyw na opoznienia, ale jest dobrym pretekstem by wytlumaczyc kolejne opoznienia. Ciekawe jak to mozliwe, ze SE nie moze poprawic swojej stuktury tworzacej oprogramowanie czy sprzet zeby opoznien nie bylo... Raz czy dwa moze sie zdarzyc, ale im sie to ostatnio zdarza caly czas. HTC, Samsung czy LG pokazuja, ze jednak mozna...

  • -1

    22.  2011-04-10 11:27:31

    W zeszlym roku, trzęsień ziemi nie było, a opuźnienia i tak były... to tylko wytłumaczenie słabej jakości produktów.

  • 0

    23. ~Wilk  2011-04-10 14:24:24  host: host-175-171.t2net.pl

    Jak już tak się burzycie to mogę wam powiedzieć iż samsung i LG są firmami z Korei Południowej, a HTC z Tajwanu, więc trzęsienie ziemi nie powinno mieć najmniejszego wpływu na ich dostawy(co z resztą widać), a w Japonii nadal mają problemy z zasilaniem, więc trudno by fabryka składająca telefony SE mogła normalnie funkcjonować.Poza tym zginęło tam ogromna ilość ludzi, zalało wielkie tereny. Więc myślę, iż SE nie do końca zrzuca winę na tą katastrofę tak se, bez podstaw. Zanim nazwiecie mnie fan boyem SE, powiem, iż mam SGS i stwierdzam, iż żaden z opóźnionych modeli SE mu nie dorównuje pod wieloma względami(no oprócz aparatu bo tu Samsung się nie popisał).

  • 0

    24. ~tomi  2011-04-10 15:03:22  host: z07-08.opera-mini.net

    jaki tel se jest lepszy od k800i? z niedotykalskich oczywiście. bateria aparat jakość itp

  • 0

    25. ~  2011-04-10 15:05:29  host: public-gprs217497.centertel.pl

    24@ Nokia N70

  • -1

    26. ~  2011-04-10 15:22:56  host: t19-12.opera-mini.net

    Nokie 1208/1209 są najlepsze. Dobry zasięg, mają mało zbędnych głupot i bateria długo trzyma. / jojo(pisze od kolegi, mnie nie stać na internet)

  • 0

    27.  2011-04-10 17:03:47

    @17: Bawiłem się Arc przez moment - wygląda i sprawia wrażenie taniej tandety (nawet bardziej niż Galaxy S) i ukryć się tego nie da. Czy wytknięcie wady telefonu świadczy o lubieniu/nielubieniu marki? Nie wydaje mi się. @23 Wszystkie obecnie produkowane telefony SE montowane są w Chinach, nie w Japonii.

  • 0

    28. ~sk  2011-04-10 21:34:30  host: public52071.xdsl.centertel.pl

    @25 A kolega to nie widzi że chodzi o SE? @24 Mam W995 i bardzo sobie chwalę. Zdjęcia i jakość telefonu marzenie. Trochę gorzej z bateria. Po roku czasu trzyma około 4 - 5 dni.

  • 0

    29. ~BOLESŁAW  2011-04-10 23:54:40  host: 87-99-53-226.internetia.net.pl

    Ja mam od roku SE X10 i powiem szczerze, że miałem w między czasie kilka innych telefonów, sgsa, i desire. Powiedzieć moge tylko że sgs jest tandetą jakich mało najgorsze tworzywa jakie można było tylko użyć by zaoszczędzić 5$, desire też po poł roku wygląda nie najlepiej, ma poprzecierane rogi, a X10 praktycznie jak nowa po roku użykowania. Nie noszę telefonów w pokrowcu i jeśli miałbym wybierać telefon pod wzgledem jakości wykonania oraz komfortu użytkowania (ergonomia), a nie osiągów to zawsze będzie to SE

  • 0

    30. ~spoko  2011-04-11 07:45:21  host: nat166.ap-media.pl

    Szkoda, że SE ma problemy. Nowe smartphony robią naprawdę duże wrażenie. Tak liczyłem na Arc, że nabędę go przy wymianie. Muszę jednak jeszcze trochę poczekać :) będzie warto

  • 0

    31. ~tytus  2011-04-12 16:17:10  host: 178-37-91-20.adsl.inetia.pl

    Wy myślicie że inne firmy nie składają w Chinach jasne rozglądnijcie się po domu i powiedzcie czego raczej nie macie z państwa środka.

Dodaj swoją opinię